Home » Bez tēmas

Category Archives: Bez tēmas

Konkursā “Esi drošs, neesi pārdrošs” iepazīst arī profesijas

7.a klases komanda 13.oktobrī piedalījās konkursa “Esi drošs,neesi pārdrošs” pusfinālā Rīgā.  Deviņpadsmit 7.-8.klašu komandām no visas Latvijas  bija jāatbild uz jautājumiem par pirmo palīdzību, elektrodrošību, drošību internetā, rīkojoties ar gāzi u.c. Pasākums bija interesants, daudz bija jāzina, diemžēl finālā neiekļuvām. Tomēr skolēni bija gandarīti par iespēju piedalīties,  iepazīties ar elektromontiera profesijas īpatnībām, instrumentiem, aparātiem, ko viņi lieto darbā,  tā paplašinot savas zināšanas par kādu no iespējamām nākotnes profesijām. Tā informē skolotāja Gunta Kiseļeva, kas rosina savus skolēnus piedalīties dažādos konkursos.

Prāta spēļu Olimpiādē iegūst trešo vietu

Aizvadīts Prāta spēļu Olimpiādes trešais turnīrs 64 lauciņu dambretē, kurā piedalījās 2008.gadā dzimuši un jaunāki dalībnieki. 39 zēni pārstāvēja 10 komandas no deviņām skolām, tā informē Māris Bergs. Mūsu skolu šajā turnīrā pārstāvēja  Jānis Rumba, Roberts Maikūns, Renārs Staškevics un Toms Valdis Pavlovičs. Summēja trīs komandas labāko spēlētāju rezultātus. Mūsējie ar 15,5 punktiem ierindojās trešajā vietā. Sveicam un priecājamies par dambretes spēles popularitāti un panākumiem mūsu skolā!

Iepazīst observatoriju, viesojas patversmē un izlēkājas

Piektajām klasēm viena rudens diena bija ļoti saulaina un jauka – viņi devās mācību ekskursijā. Skolēni iepazina Baldones observatoriju, apskatīja vienu no lielākajiem teleskopiem un klausījās aizraujošu stāstījumu par planētām un zvaigznēm. Tagad ikviens debesīs prot parādīt Lielos Greizos Ratus un zina, ka dažkārt zem vienas spožas zvaigznes slēpjas četras zvaigznītes. Vēlāk tika vārītas ziepes – tapa ziepju gabaliņi ar lavandas, priežu un ziedu aromātu. „Ziepes savārīja” arī eksperimentu demonstrētājs – plīsa baloni, šķindēja pudeles, mēle dažam kļuva zila. Jā, ķīmijā un fizikā eksperimenti ir gana iespaidīgi!

Pēc tam bērni kopā ar audzinātājām Solveigu Gudkovu un Ievu Mašali devās uz dzīvnieku patversmi „Mežavairogi”. Dzīvnieki saņēma dažādus kārumus un priecājās par Elīzas Lakovičas-Lakovicas darināto gultiņu un rotaļlietām. Paldies visiem vecākiem par atbalstu! Daudzi patversmes suņi tika izvesti  pastaigā un samīļoti.

Kārtīgi izlēkājušies Rīgas batutu centrā „Jums Space”, skolēni atgriezās mājās un atzina, ka ekskursija bija vareni jauka.

Skolotājām Inesei Ceplei un Agrai Rūtenbergai – novada atzinība

Bauskas Rātsnamā 5.oktobrī – Pasaules Skolotāju dienā- godināja novada pensionētos pedagogus. Vairāki no viņiem saņēma arī pašvaldības apbalvojumus, tostarp arī Bauskas pilsētas pamatskolas bijušās skolotājas Inese Ceple un Agra Rūtenberga. Šo skolotāju audzēkņi ir pateicīgi skolotājām par pamatīgajām zināšanām un prasmēm, kas iemācītas pamatskolas gados. Arī pedagogu kolektīvs pievienojas apsveikumiem kolēģēm, vēlot stipru veselību un možu garu! Vairāk par šo pasākumu lasi http://www.bauskasdzive.lv/vietejas-zinas/skolotajam-pasniedz-pasvaldibas-apbalvojumus-167038

Oktobris – dambretes laiks

Tā domā biedrības “Prāta laiks”aktīvisti Mārtiņš Junkurēns un Jānis Štāls. Viņi rīko “Dambretes dienas 2017”. Tāda diena mūsu skolā bija 3.oktobrī. Skolas zālē 1. un 2.klašu skolēni piedalījās simultānspēlē ar vienu no Latvijas labākajiem dambretistiem Mārtiņu Junkurēnu un dambretes spēles treneri Jāni Štālu. Skolēni saņēma arī padomus un konsultācijas par šīs prāta spēles noteikumiem. Pēc tam spēle norisinājās pa pāriem. Visi dalībnieki saņēma diplomu par piedalīšanos un pārsteiguma balvas.

Ar smaidu izrotāta pirmdiena

9.klašu skolēni pirmdienas rītā pārsteidza skolotājus ar jauku mācību stundu, kas bija veltīta Skolotāju dienai. Bija gan dzeja, gan dziesma, gan kopīga zīmēšana, gan kopīga dziedāšana. Paldies, devītie, par gardajiem mafiniem, burvīgajām apsveikumu kartiņām, labajiem vārdiem un skaisto nedēļas sākumu!

Uz vienu dienu JAUNSARDZĒ

28.septembrī 4.b klases skolēni devās interesantā un aizraujošā pārgājienā uz Bauskas pils parku kopā ar Jaunsardzes instruktora palīgu Kristīni Kirčenko un viņas grupas biedriem. Skolā mūs iepazīstināja ar drošības noteikumiem, kas jāievēro pārgājienā, kā arī pastāstīja, kā darbojas Jaunsardzes kustība. Pārgājienā mūs gaidīja dažādi pārbaudījumi. Sadalījāmies komandās, ievēlējām līderus. Darbojoties komandā, līdera vadībā vajadzēja ar virves palīdzību un ar aizvērtām acīm izveidot kvadrātu. Stafetē “Kurmīši” izgājām taku, paļaujoties tikai uz biedra plecu.  Mācījāmies iekurt ugunskuru, izveidot telti no lietusmēteļiem un veikt arī citus uzdevumus. Beigās baudījām uz ugunskura vārītu gardu zupu, kuru pagatavoja Nila vecāki. Pārgājienā mācījāmies sadarboties, respektēt cita viedokli, būt sportiskākiem un saturīgi pavadīt laiku. Paldies Jaunsardzes komandai par šo lielisko piedzīvojumu, kā arī Nila Daniela Macioņa vecākiem par rūpēm un gardo zupu!

Skolotāja Anželika Orlova.

Miķeļdienas ainiņas tirdziņā

29.septembrī skolas zālē valdīja jautra noskaņa. Kā jau ierasts tirgus laukumā, par ko zāle bija kļuvusi, čaloja tirgotāji un pircēji – 1.-5.klašu skolēni, viņu vecāki un skolotāji. Pirms tirgošanās sākuma skatījām skolotājas Rozes Bruģes iestudētās teātra ainiņas. 2.a klase vēstīja par maizes tapšanu, bet 6.a klase izstāstīja I.Ziedoņa “Brūno pasaku”. Pēc tam lielā tirgošanās varēja sākties! Dažādi pašcepti kārumi, konservējumi, augļi un ogas, grāmatzīmes, konfektes, rotājumi un rotaļlietas – tie ir tikai daži nosaukumi tam, ko varēja iegādāties. Paldies vecākiem un vecvecākiem par atbalsu! Skaties galeriju!

Par mikrobiem un Janča punci – lekcija mazajiem

21.septembrī 1.-2.klašu skolēni aizrautīgi sekoja līdzi nerātnā Mikroba gaitām, kā arī mācījās sevi pasargāt no dažādām traumām. Slimību profilakses un kontroles centra darbinieki atraktīvā nodarbībā izglītoja mazos skolēnus, rādot animācijas filmiņas “Par Janča punci un tīrām rokām”, “Jampadracis” un “Lielais noslēpums”. Notika arī diskusijas, tika pildīti praktiski uzdevumi. Pēc semināra bērni saņēma arī vairākas dāvaniņas un uzdevumu lapas, lai nostiprinātu apgūto. Pats interesantākais 1.b klases skolēniem likās tas, kā ar “burvju”lukturīša palīdzību varēja redzēt, kā sasveicinoties pārvietojas Nerātnais Mikrobs. Pēc nodarbības pati galvenā atziņa – rokām vienmēr jābūt tīrām un jābūt ļoti uzmanīgiem gan pret sevi, gan citiem, lai negūtu ikdienas traumas. Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā  https://www.spkc.gov.lv/lv/vari gūt daudz noderīgas informācijas par veselību, dažādām iespējām un aktivitātēm veselības veicināšanai.

Ekskursija kā pārbaudījums

7.b klases skolniece Keita Asone  stāsta par klases ekskursiju. Šī bija pagājušajā mācību gadā nopelnītā balva par piedalīšanos novadu konkursā “Gada klase”.

“Sākumā mēs devāmies uz Siguldu – trasi “Mežakaķis”. Tas ir piedzīvojumu parks, kurā jāstaigā pa gaisa takām un jāpārvar šķēršļi. Emocijas bija neaprakstāmas, jo trases bija augstu. Tad  pierādījās mūsu klases biedru atbalsts un tas, cik mēs varam būt draudzīgi viens pret otru. Daži bērni izstājās, jo nevarēja iziet trasi, bet lielākā daļa klases bija vienā grupiņā, kurā mēs gājām viens aiz otra un palīdzējām pārvarēt bailes un mācījāmies,  kā vieglāk pārvarēt grūtības. Piemēram, mūsu klases biedrs trases vidū bija noslīdējis no dēļa un netika atpakaļ, daudzi viņu atbalstīja un mācīja, kā tikt atpakaļ uz trases, un viņam izdevās. Zēni palīdzēja meitenēm un meitenes palīdzēja zēniem, un mēs kopīgi izgājām trases. Vēlāk mēs braucām uz kino ‘’Lora’’. Mēs ēdām popkornu un skatījāmies jauno latviešu  filmu ‘’Vectēvs, kurš bīstamāks par datoru’’. Ekskursija bija izdevusies, ieguvām daudz pozitīvu emociju.” Keitas sacīto apstiprina arī klases audzinātāja Olga Vinogradova. Viņa priecājas, ka skolēni ir izpalīdzīgi un prot kopā ne tikai atpūsties, bet arī pārvarēt grūtības.