Home » Bez tēmas

Category Archives: Bez tēmas

Bauskas novada skolēnu delegācijas sastāvā apceļo Poliju

14 skolēni no Bauskas pilsētas pamatskolas kopā ar Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēniem no 27.maija līdz 2.jūnijam apmeklēja Buskas novada sadraudzības pilsētu Polijā Ripinu. Skolēni tika iepazīstināti ar trim Ripinas skolām, mācību procesa organizāciju tajās, kā arī kopā ar skolotājiem bija pieņemšanā pie Ripinas pilsētas mēra. Skolēni devās arī nelielā ekskusijā pa Ripinu. Dienas noslēgums varēja atpūsties Ripinas sporta centrā, kopīgi muzicēt vai darboties datoru klasē. Nākošajās dienās bija iespēja iepazīties ar Toruņas vēsturisko centru, ievērojamākajām celtnēm.

Trīs dienu garumā skolēni iepazina  Polijas galvaspilsētas Varšavas skaistākās vietas: parkus, vēsturisko pilsētas centru, senos pilsētas nocietinājumus. Visas nedēļas garumā Polijā mūs pavadīja saulains un karsts laiks. Bet vēl saulaināka par laiku bija poļu draugu viesmīlība. Ceļojums bija skaists un iespaidiem bagāts.  Skolotāja G.Kiseļeva.

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

Iedejo vasaras brīvlaikā

Zemgales olimpiskajā centrā Jelgavā sestdien, 2. jūnijā, uz festivālu “Latvju bērni danci veda” pulcējās vairāk nekā 4000 dejotāju. Dancotāju pulkā sprigani un smaidīgi bija Bauskas pilsētas pamatskolas deju kopas “Ganiņi” dalībnieki kopā ar skolotāju Santu Zemīti.

Dejotāji uz Jelgavu devās agrā rītā, jo pirms koncerta kopā ar citām Bauskas novada deju kopām bija jāpieslīpē deju solis stadiona lielajā laukumā. Tveice bija pamatīga – termometrs vēstīja, ka gaiss iesilis līdz +30,6 grādiem. Mēģinājums bija garš un nogurdinošs, svētku gājiens vijās vairāk nekā divu kilometru garumā, tomēr mūsu skolas dejotāji smaidīgi un laimīgi iedejoja vasaras brīvlaikā.

Kupišķos – starptautiskas draudzības spēles

Mācību gada pēdējā dienā Bauskas pilsētas pamatskolas 5.b klases skolēni devās uz Lietuvu. Skolas komanda bija ielūgta uz starptautisku draudzību stiprinošām sporta spēlēm Kupišķu Pāvila Matuļoņa pamatskolā. Sacīkstēs startēja Lietuvas skolēni no Kupišķu Pāvila Matuļoņa pamatskolas un Pasvales Levens pamatskolas,  bērni no Vormstedas pamatskolas Vācijā, Latviju pārstāvēja mūsu skolas vienība.

Skolēni tika sadalīti jauktās komandās un vairāku stundu garumā demonstrēja veiklību, veicot dažādus uzdevumus – piedaloties stafešu skrējienā, spēlējot tautas bumbu, metot bumbu basketbola grozā utt. Organizatori – Kupišķu skolas kolektīvs – bija parūpējušies par skaistām veltēm – katrs dalībnieks saņēma medaļu. Visiem veicās ļoti labi, taču uzvaras laurus plūca komanda, kurā startēja Elīza Lakoviča-Lakovica, Markuss Skotelis un Rainers Bortkevičs.

Sacīkšu noslēgumā piektklasnieki tika aicināti uz pusdienām skolas ēdnīcā un nelielā ekskursijā. Tveicīgajā pēcpusdienā patīkamu mundrumu sniedza pelde skaistajā Kupišķu ezerā.

Informāciju sagatavoja Ieva Mašale.

Zelta, Sudraba un Baltas – kas tās ir?

Mācību gads pagājis. Dokuments, kas to apliecina, ir katras klases beidzēja liecība. 31.maijā pirmie šo dokumentu saņēma labāko atzīmju īpašnieki. Direktors Jānis Rumba pirms kopīgās līnijas rīkoja īpašu Zelta un Sudraba liecību izsniegšanas brīdi. Lai iegūtu Sudraba liecību, vidējais vērtējums tajā – 8 balles, bet Zelta vērta ir tā liecība, kuras vidējais vērtējums ir vismaz 8,5 balles. Tika pasniegtas arī Bauskas uzņēmēju sarūpētās stipendijas. Tās saņēma 6.b klases skolnieces Janīna Šumeiko un Nadīna Šumeiko. 9.klašu skolēni Elvis, Gerda un Endija saņēma pateicības par piedalīšanos novada un valsts olimpiādēs.

Deviņos sākās mācību gada noslēguma pasākums skaistajā, jaunu izskatu ieguvušajā skolas pagalmā. Klašu audzinātāji saņēma skolēnu apbalvojumus, uzslavēja savus skolēnus un izteica vēlējumus pārējiem. Svētku uzrunas teica skolas direktors Jānis Rumba un viņa vietnieces Anna Dupure un Iveta Semjonova. Līdzās panākumu un labo darbu uzskaitījumam tika atgādināts arī par drošības ievērošanu vasaras brīvlaikā. Atzinības saņēma ne tikai skolēni, bet arī skolotāji, kas guvuši panākumus, sagatavojot skolēnus olimpiādēm un konkursiem, kā arī paaugstinājuši savu pedagoģisko kvalifikāciju. Interešu grupu pārstāvji priecēja ar muzikāliem, dzejiskiem un dejiskiem priekšnesumiem. Pasākums noslēdzās ar jautru rokenrolu 3.a klases un skolotājas Aijas Dūmiņas vadībā. Vasara ir iedancota, lai dzīvo brīvlaiks! Lai visiem tas saturīgs, uzkrājot spēkus nākamajam mācību cēlienam Latvijas simtgadē!

Sportisks un karsts skolas gada noslēgums

Tradicionālajā sporta dienā – 30.maijā 2.-8.klašu skolēni pulcējās Bauskas stadionā. Sporta skolotāji Raivis Maķevics un Ieva Šteinberga bija skolēniem sarūpējuši 6 dažāda veida sportiskās aktivitātes – orientēšanos stadionā, “vistas akluma”stafeti, stafetes ar futbola un basketbola bumbām, kā arī ar frīsbija disku. Pats grūtākais visiem dalībniekiem likās stafešu skrējiens, ja gaisa temperatūra jau tobrīd bija ap 30 grādiem. Bet vecāku, skolēnu klasesbiedru un pedagogu atbalsts ļāva visu paveikt godam. Priecēja arī klašu vienotais noformējums , izdomātie uzmundrinājuma saukļi un 3.b klases talismans (paldies Nikolas Šikovas mammai!). Sporta dienas veiksmīgā norisē ļoti ieinteresēti bija arī vairāki skolēnu vecāki. Īpašs paldies Alises Kalderauskas mammai Andai, Krisofera Puķāne tētim Mārtiņam,  kā arī katram , kas palīdzēja – ar padomu, ar uzmundrinājumu un arī ar ūdens malku vajadzīgā brīdī! Pēc sacensībām visi saņēma diplomus un saulainās balvas – melones. Uzvarētāji bija visi, kas pavadīja kopā šo saulaino, karsto un sportisko dienu. Ieskaties galerijā!

Startē “ZZ Čempionāta” finālā

Maija izskaņā uz startiem “ZZ Čempionāta” finālā Ropažu novadā devās Bauskas pilsētas pamatskolas 5.a, 5.b un 7.b klase.

Baltijā vērienīgāko skolēnu prāta un sporta spēļu finālā katrai komandai bija jāveic uzdevumi astoņos posmos. Kā stāsta skolēni, bijis interesanti – vajadzēja skrienot ražot enerģiju, lai pārvietotu nelielu auto, adrenalīnu nodrošinājis brauciens ar kartingu, ar ūdeni pildītu balonu mešana. Visgrūtāk bijis airēt supdēli un, orientējoties mežā, rast atbildes uz āķīgiem jautājumiem.

Lai nokļūtu finālā, klasei īsā laikā bija jāveic daudz uzdevumu. Bērni tagad lepojas ar Ginesa rekordu grāmatas cienīgu klases rekordu, īpašu karogu un vairākām īsfilmām. Klašu audzinātājas Solveiga Gudkova, Ieva Mašale un Olga Vinogradova teic paldies par atbalstu skolēnu vecākiem un sporta skolotājiem Ilonai Dramačonokai un Raivim Maķevicam.

Ciemos pie Bauskas ugunsdzēsējiem

Maija nogalē Bauskas pilsētas pamatskolas 5.b klase viesojās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas daļā. Tur bija Atvērto durvju diena, un darbinieki mūs laipni uzņēma. Izpētījām ugunsdzēsēju mašīnas un ekipējumu, pielaikojām ugunsdzēsēja-glābēja tērpu, tas bija ārkārtīgi smags  un uzvilkt to minūtes laikā ne visiem izdevās. Turējām ar ūdeni pildītas šļūtenes. Kad tika paaugstināts spiediens, bija grūti nostāvēt kājās un kur nu vēl noturēt šļūteni! Ugunsdzēsēji pastāstīja par savu darba ikdienu, savu profesiju, par to, kā “112” tiek pieņemti zvani par nelaimes gadījumiem. Noslēgumā saņēmām jaukas dāvaniņas. Paldies viesmīlīgajiem Bauskas ugunsdzēsējiem, īpaši Edgaram Šermukam, par laipno uzņemšanu!

Izpilda mājasdarbu un saņem kausu

Projektā “Sporto visa klase” 3.b jau veikusi daudz uzdevumu – gan regulāras sporta nodarbības, gan sacensības ar saviem līdzaudžiem, kurās gūti labi panākumi. Mācību gada noslēgumā bērniem un skolotājiem par pārsteigumu labi novērtēts arī mājas darbs – video sižets par sportošanu un tās nozīmi. Projekta pārstāves 28.maijā viesojās pie skolēniem, lai pasniegtu godam nopelnīto gardo kliņģeri un Latvijas Olimpiskās komitejas kausu par piedalīšanos pētījumā. 3.b klase, ietekmējoties no sportiskām aktivitātēm, devās pārgājienā, lai apmeklētu Viļa Plūdoņa muzeju un piedalītos Viļa dienā. Bērni bija sajūsmā gan par dažādām literārām un sportiskām izklaidēm, gan par iespēju ielūkoties atjaunotajās muzeja ēkās.

 

Iepazīst Biržus

Bauskas pilsētas pamatskolas 5. klašu skolēni mācību gada izskaņā devās ekskursijā uz Biržiem. Rīta pusē skolēni izzināja maizes cepšanas noslēpumus un katrs izveidoja savu rupjmaizes kukulīti.

Kamēr maizīte cepās, bērni kopā ar laipno sētas saimnieci izstaigāja pagalmu un uzzināja daudz interesanta par Lietuvas vēsturi. Tika apskatīta bagātīga senu lietu kolekcija, dzirnavas, eksotiski dzīvnieki un moderns peldbaseins. Pēc tam bērni no skatu torņa skatīja karsta kritenes, kas daudzviet atgādina mazus ezeriņus. Vēlāk tika šķērsots puskilometru garais gājēju tilts pāri ezeram.

Brauciena laikā bija neliels konkurss – vajadzēja atbildēt uz dažādiem jautājumiem par Lietuvu. Klases audzinātājas Solveiga Gudkova un Ieva Mašale stāsta, ka bērni zināja visas atbildes.