Home » 2014 » April » 01

Daily Archives: April 1, 2014

Makulatūru aizved uz Līgatnes papīrfabriku

Mūsu skolas kolektīvs šajā mācību gadā atkal iesaistījās konkursā „Tīrai Latvijai” – jau no rudens centīgi vācām makulatūru. Īpaši čakla bija 2.b klase, savācot 1156 kg makulatūras, 6.a klase – 1087 kg, 5.b klase – 639 kg. Visi kopā uz skolu atnesām vairāk nekā piecas tonnas vecu avīžu, žurnālu, grāmatu, kartona utt.

31. martā savāktā makulatūra tika aizvesta uz Līgatnes papīrfabriku. 6.a un 8.b klases skolēni pirmdienas rītā kārtīgi strādāja – nesa lielos papīra saiņus un kastes uz kravas automašīnu. Darbs bija grūts. Taču skolēni strādāja veikli un lielo kravas kasti ātri vien piepildīja. Paldies 6.a un 8.b klases čaklajiem skolēniem par darbu!

makulat_ved 009 makulat_ved 010 makulat_ved 015 makulat_ved 018 makulat_ved 025 makulat_ved 027 makulat_ved 030 makulat_ved 031 makulat_ved 036 makulat_ved 040 makulat_ved 044

Elīna plūc laurus skatuves runas konkursā

Pilsrundāles vidusskolā 27. martā notika Bauskas un Rundāles novada skolēnu skatuves runas konkurss. Mūsu skolu pārstāvēja izcili runas meistari – Sems Patriks Paļulis (2.a klase), Elīna Elizabete Daugule (3.b klase), Samanta Cielava (7. klase) un Elīna Pole (8.a klase). Skolēnus konkursam sagatavoja skolotājas Roze Bruģe, Gunta Spure, Inga Briede un Dina Ālmane.

Konkurence bija sīva, jo katrs no 45 dalībniekiem runāja droši, ļoti izteiksmīgi un pārliecinoši. Skolēnu uzstāšanos vērtēja žūrija – aktieris Jānis Kaijaks, režisore Paula Pļavniece un Dace Jurka no Valsts izglītības satura centra.

E. E. Daugule runāja P. Sila dzejoli „Žagata” un fragmentu no M. Kļavas stāsta „Zemestrīce”. Tas vēstīja par cilvēku attiecībām, par to, kas dzīvē ir pats svarīgākais, kas ir nebūtisks. Žūrija priecājās par meitenes pārliecinošo uzstāšanos un bija pārsteigta, ka Elīnai izdevies iemācīties tik garu tekstu. Noslēgumā žūrija paziņoja, ka tikai pieci labākie skatuves runas meistari iegūs ceļazīmi uz Zemgales reģiona konkursu, kas 23. aprīlī notiks tepat Bauskā. Protams, laureātu vidū jau trešo gadu pēc kārtas ir arī Elīna Elizabete Daugule. Paldies Elīnai par darbu! Lai veicas Zemgales reģiona konkursā! Paldies arī meitenes skolotājai Guntai Spurei!

Daugule