Home » 2014 » April » 11

Daily Archives: April 11, 2014

Skolēni pārbauda erudīciju veselības jautājumos

Bauskas un Rundāles novada piekto klašu skolēni 8. aprīlī Bauskas 2. vidusskolā demonstrēja zināšanas mutes veselības jautājumos.
Skolēni no 12 novada skolām piedalījās Zemgales mutes veselības centra rīkotajā viktorīnā «Esi gudrs – būsi vesels!». Žūrija par zinošāko dažādos ar mutes veselību saistītos erudīcijas jautājumos atzina Bauskas sākumskolas komandu. Otrajā vietā ierindojās Vecsaules pamatskolas skolēni, trešajā – Gailīšu pagasta Uzvaras vidusskolas 5. klase.

Bērniem bija iepriekš jāsagatavo priekšnesumi. I. Saukuma stāsta, ka tie bija radoši, interesanti un aizraujoši. Tika teatralizētas dažādas anekdotes, izspēlētas īsas etīdes. Organizatore atzīst, ka atmiņā palicis Bauskas pamatskolas uzvedums, kurā amerikāņu profesors mācīja, kā kopt zobus.

Mājas darbus vērtēja kompetenta žūrija – Bauskas novada izglītības nodaļas metodiķes Māra Bauvare un Olita Vulāne un Rundāles novada domes speciāliste izglītības un IT jautājumos Zinaida Sparāne. Pēc punktu saskaitīšanas pirmo vietu, tāpat kā erudīcijas konkursā, ieguva Bauskas sākumskola, otrajā vietā palika Bauskas pamatskola, savukārt trešajā – Bauskas 2. vidusskola.

ZANE GORŠKOVA,
„Bauskas Dzīve”

Esi gudrs - būsi vesels

Tīra Baltijas jūra sākas vannas istabā

Martā mūsu skolas audzēkņi aktīvi iesaistījās konkursā „Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā”.

Dabaszinību skolotāja Gunta Biršte kopā ar 65 skolēniem no 5.a, 5.b, 6.a un 6.b klases veica eksperimentus ar mazgāšanas līdzekļiem un noskaidroja to pH līmeni. Visi bija vienisprātis, ka jāizvēlas videi saudzīgāki veļas pulveri un tīrīšanas līdzekļi.

4.a klases skolēni kopā ar audzinātāju Līgu Purenu izveidoja skaistu prezentāciju un piedalījās diskusijā „Tīra jūra sākas vannas istabā”. Daļa bērnu atzina, ka iepriekš nebija iedomājušies, ka jūra ir tik piesārņota. Skolēni nolēma ar savu prezentāciju iepazīstināt arī 2.a, 2.b, 3.a, 3.b un 4.b klasi. 1.b, 2.a, 2.b, 3.a un 3.b klases skolēni kopā ar audzinātājām Intu Šarikovu, Vitu Lukšu, Rozi Bruģi, Aiju Dūmiņu un Guntu Spuri veidoja plakātus, kuros ir ieteikumi vides saudzēšanai.

5. – 9. klašu skolēni kopā ar pedagoģēm Daigu Sējēju un Dinu Ālmani diskutēja par to, kuri mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļi ir viskaitīgākie. Skolēni secināja, ka vislielāko ļaunumu videi nodara tie, kas satur daudz hlora, fosfātus un fosforu. Ļoti kaitīgi ir veļas mīkstinātāji. Diskusijas noslēgumā skolēni veidoja plakātus, ar kuriem iepazīstinās citus audzēkņus, skolas darbiniekus un vecākus.

Konkursā iesaistījās arī 8.un 9. klašu jaunieši. Viņi par šo tēmu veidoja videomateriālus un prezentācijas, ar ko pirms Lielās talkas iepazīstinās citus.

Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā - plakāti Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā - plakāti Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā - plakāti Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā - plakāti Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā - plakāti Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā - plakāti Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā - plakāti Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā - prezentācija Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā - prezentācija 5.b kl.sk. D. Ālmane 5.a kl., sk. D. Sējēja 2.a kl., sk. R. Bruģe

Debatējot par vēsturi, guvām lielisku pieredzi

Bauskas pilsētas pamatskolas 9. klases jaunieši – Katrīna Paegle, Madara Žemaite un Reinis Krūmiņš – 25. martā Bauskas Valsts ģimnāzijā debatēja par vēsturi. Savu viedokli par to, vai Kārlis Ulmanis veicināja Latvijas attīstību laikā no 1934. līdz 1940. gadam, izteica arī Bauskas Valsts ģimnāzijas un Uzvaras vidusskolas debatētāji.

Kopā ar vēstures skolotāju Daini Cipuli debatēm gatavojāmies divas nedēļas. Tagad liekas, ka vienu vēstures tēmu esam apguvuši ļoti, ļoti labi – zinām daudz interesantu faktu. Guvām pieredzi runāt skatuves priekšā un jutām pamatīgu uztraukumu. Protams, pasākumā ieguvām arī jaunus draugus.

Debatēt bija interesanti. Mēs minējām dažādus faktus, bet oponenti mūs apstrīdēja un otrādi. Interesantās sarunās aizritēja vairākas stundas. Visgrūtāk bija „pārslēgties” no apstrīdamajiem uz apstrīdētājiem. Sīvā cīņā mēs izcīnījām 3. vietu.

REINIS KRŪMIŅŠ,
Bauskas pilsētas pamatskolas 9. klases skolēns

debates_25mar.jpg

Foto – Vilnis Auzāns, “Bauskas Dzīve”