Home » 2014 » April » 22

Daily Archives: April 22, 2014

Skolēni spēlē teātri

Daudziem jau zināms, ka, mācoties pie sākumskolas skolotājas Rozes Bruģes, ātri vien izdodas iemīlēt teātri un skatuvi. R. Bruģe vadītajās teātra nodarbībās aktiermeistarību šogad slīpē divu klašu skolēni. Protams, bez teātra savu ikdienu nespēj iedomāties skolotājas R. Bruģes audzināmā 2.a klasīte un bijušie audzēkņi, kas tagad mācās lielajā skolā, – 6.a klase.

Bauskas pilsētas pamatskola var lepoties ar divām lieliskām teātra grupām. Jaunākie dalībnieki nesen piedalījās Bauskas un Rundāles novada skatē un ieguva ceļazīmi uz Zemgales reģiona konkursu.

Taču aktieri no 6.a klases ar joku lugu „Absurds dancis ap mājas darbiem” skolasbiedrus priecēja 17. aprīlī. Skatoties izrādi, mums visiem tika dāvāta iespēja palūkoties uz sevi no malas. Uz skatuves kāpa dažādi skolotāji – kāda daiļava bija pārāk norūpējusies par saviem nadziņiem, cita visu stundu nodevās aizrautīgai telefonsarunai, bet dažs pedagogs bija ļoti nikns…

Skolotāju lomās iejutās Loreta Purviņa, Dinija Salasgrāve, Evelīna Kriščune un Rainers Mackevičs. Savas skolas dienas uz skatuves aizvadīja četras ļoti atšķirīgas klasesbiedrenes. Viņu tēlos iejutās Elīna Stašāne, Kitija Untāle, Paula Kristiāna Daugule un Luīze Druviņa. Izrāde lieliski atklāja skolas ikdienu, to, cik dažādi mēs visi esam. Mazo klašu audzēkņi izrādi skatījās ar skaļām ovācijām, īpaši juzdami līdzi meitenītei, kas allaž bija izmācījusies un visu paņēmusi līdzi. Paldies par jauko izrādi aktieriem no 6.a klases un viņu bijušajai audzinātājai, teātra pulciņa vadītājai Rozei Bruģei!

teatris_17apr_01 teatris_17apr_02 teatris_17apr_03

Elzai Sējējai – augsti sasniegumi valsts olimpiādē

Bauskas un Rundāles novada latviešu valodas un literatūras olimpiādē 20. janvārī izcilas zināšanas demonstrēja mūsu skolas 8. klases audzēkne Karolīna Auziņa un 9. klases skolniece Elza Sējēja. Abas meitenes katra savā klašu grupā olimpiādē ieguva 1. vietu un tika uzaicinātas 4. aprīlī uz valsts mēroga olimpiādi Rīgā.

Galvaspilsētā notiekošajā pārbaudījumā piedalījās 96 gudri, radoši un talantīgi jaunieši no visas Latvijas. Latviešu valodas skolotājas Dina Ālmane un Ieva Mašale stāsta, ka meitenes olimpiādei gatavojās ļoti nopietni. Tika meklēta informācija par pērn izdotām grāmatām, jaunākajām teātra izrādēm, literatūras balvām. Meitenes iepazina grāmatas, kuru autori pagājušajā gadā svinēja nozīmīgas jubilejas. Atgriezušās mājās no pārbaudījuma, abas skolnieces stāstīja, ka viegli nebija – nācies atbildēt uz daudziem āķīgiem jautājumiem par kultūras dzīvi Latvijā 2013. gadā. Elza neslēpa, ka vieglāk veicies ar domrakstu „Rīga, mana Rīga” un gramatikas daļu.

14. aprīlī E. Sējēja un viņas skolotāja I. Mašale saņēma priecīgu ziņu –valsts olimpiādē Elza parādījusi ļoti labas zināšanas un ieguvusi 2. pakāpes diplomu.

sejeja

Angļu valodas reģionālajā olimpiādē – 3. vieta

Pagājušajā gadā reģionālajā angļu valodas olimpiādē 9. klašu skolēniem uzvaras laurus plūca mūsu skolas audzēkne Agate Freimane. Tāpēc šogad, 11. aprīlī, šāda olimpiāde tika rīkota mūsu skolā. Pārbaudījumā piedalījās 27 devīto klašu jaunieši no Latvijas 12 novadiem. Reģionālajā olimpiādē startēja arī mūsu skolas 9. klases audzēknis Niklāvs Kalniņš, kurš Bauskas un Rundāles novada angļu valodas olimpiādē ieguva 2. vietu.

Niklāvam nācās apliecināt zināšanas un prasmes vairākās jomās: bija jāpilda lasītprasmes, klausīšanās prasmes pārbaudes uzdevumi un jādemonstrē angļu valodas lietojums. Ar uzdevumu izpildi Niklāvam veicās lieliski, jo puisim ir plašs vārdu krājums un teicamas angļu valodas gramatikas zināšanas.

Olimpiādes atklāšanā dalībniekus priecēja mūsu skolas meiteņu koris Ilzes Žubēres vadībā. Kad darbs bija paveikts, visus gaidīja vēl kāds pārsteigums – ekskursija uz atjaunoto Bauskas Rātsnamu. Pēcpusdienā skolas foajē tika sumināti reģionālās olimpiādes zinošākie dalībnieki. Apbalvoto vidū bija arī Niklāvs Kalniņš – puisis apliecināja lieliskas zināšanas un ieguva godpilno 3. vietu. Paldies Niklāvam par centīgo darbu, gatavojoties pārbaudījumam! Jaunieti olimpiādei sagatavoja angļu valodas skolotāja Inga Junkurēna.

Angļu valodas reģionālajā olimpiādē – 3. vieta

Foto – Ivars Bogdanovs, “Bauskas Dzīve”