Home » 2015 » January » 27

Daily Archives: January 27, 2015

Novada latviešu valodas un literatūras olimpiāde – Raiņa un Aspazijas zīmē

Novada latviešu valodas olimpiāde – Raiņa un Aspazijas zīmēBauskas Valsts ģimnāzijā 26. janvārī norisinājās Bauskas un Rundāles novadu latviešu valodas un literatūras olimpiāde 8.-9.klasēm. Kā atzina latviešu valodas skolotājas Dina Ālmane un Ieva Mašale, uzdevumi no dalībniekiem prasīja labas zināšanas par 2014. gada kultūras dzīves notikumiem, kā arī labi pārzināt Raiņa un Aspazijas dzīves gājumu un daiļradi, jo abiem dzejniekiem šogad nozīmīga jubileja – 150. No mūsu skolas dalībniekiem tas vislabāk izdevās 9.a klases skolniecei Karolīnai Auziņai. Viņa kopvērtējumā ieguva 2. vietu. 8.klases skolniece Elizabete Domokejeva saņēma atzinību. Olimpiādē piedalījās arī Santa Koroļkova, Kristiāna Purmale, Sindija Rusaja, Elvijs Smiltiņš un Annija Varnevica.

P.S. Par Raiņa un Aspazijas jubilejas gada pasākumiem un aktualitātēm vairāk vari uzzināt, apmeklējot mājas lapu http://www.aspazijarainis.lv/.

Krievu valodas izteiksmīgas runas konkurss 6.–7. klasēm

…notika 26.janvārī. Tajā piedalījās 9 skolēni. Viņi lasīja pēc savas izvēles iestudētu literāra darba fragmentu vai pasaku. Tika vērtēta izruna, izteiksmīgums, attieksme pret publiku. Skolēni paši atzina, ka piedalīties konkursā nav viegli, jo pirms uzstāšanās pārņem liels uztraukums, grūtības sagādā arī krievu valodas izruna. Tomēr gatavošanās konkursam dod iespēju sevi pārvarēt un iemācīties daudz jauna. Konkursā pateicības par piedalīšanos saņēma Endija Zaumane, Dana Gaile, Oskars Jakutavičus, Laura Butevica. Atzinības par pirmo vietu saņēma Elizabete Urusova un Viktorija Ļuļe. Otro vietu ieguva Loreta Purviņa. Par trešo vietu priecājās Gerda Veršinska un Ērika Veinberga. Uzvarētājas skolu pārstāvēs Bauskas novada konkursā.

Skolēnus konkursam sagatavoja krievu valodas skolotājas Anna Dupure, Iveta Semjonova un Valentīna Veļičko, strādājot gan stundās, gan papildus nodarbībās un konsultācijās.