Home » 2015 » March » 25

Daily Archives: March 25, 2015

Kultūras centrā “Šķind zemīte, rīb zemīte”

Šķind zemīte, rīb zemīteSkolēnu brīvlaika izskaņā dziedošie Bauskas pilsētas skolēni pulcējās Kultūras centrā, lai piedalītos koncertā “Šķind zemīte, rīb zemīte”. Skatītāji klausījās visu pilsētas skolu koru priekšnesumus. Bauskas valsts ģimnāziju pārstāvēja 5.‑9.klašu koris un ģimnāzijas jauktais koris diriģentes Mārītes Jonkus vadībā, 2.vidusskolas skolotāja Diāna Siliņa diriģēja vidusskolas meiteņu kori un zēnu kori. Ilze Žubēre, mūsu skolas mūzikas skolotāja kopā ar 5.‑9.klašu kori arī sniedza ieskatu vasaras dziesmu svētku repertuārā. Visi kori izpildīja arī trīs kopīgas dziesmas. Koru diriģentes pārrunāja arī turpmāko darbu, gatavojoties koru skatēm 31. martā un 23. aprīlī.

Koncerta apmeklētāja Nellija Zeltiņa bija sajūsmā par bērnu dziedājumu un izteica apbrīnu par diriģentu pacietību un prasmi, iemācot dziedātājiem tik sarežģītu repertuāru. Tas ir ļoti labi, atzina N.Zeltiņa, ka skolas rīko kopīgus koncertus, lai dziedošie bērni un skolotāji viens otru varētu atbalstīt un kopt latviskās dziedāšanas tradīcijas.

Vēlēsim koristiem veiksmi skatēs!

Deju kolektīvi ceļā uz šīs vasaras lielajiem svētkiem

(Foto – Ivars Bogdanovs, BDz)

Svētdien, 15. martā profesionāla žūrija izvērtēja novada deju kolektīvu sniegumu. Mūsu kolektīviem šīs vērtējums ir ļoti augsts, jo visi mūsu dejojošie kolektīvi ieguva 1. pakāpes diplomus. Kolektīvu vadītāja S. Zemīte stāsta, ka vislielākā uzmanība tika pievērsta dejas tehnikai un horeogrāfijas precizitātei, mākslinieciskajam izpildījumam un rakstura atklāsmei, muzikalitātei un tautas tērpa valkāšanas kultūrai, skatuves kultūrai un kolektīva kopiespaidam. Deju skolotāja ir ļoti gandarīta par skates rezultātiem. Viņa uzteic bērnus par izturību, pateicas par atbalstu vecākiem un skolotājiem.

Mēs visi ļoti ceram, ka ieguldītais darbs un skates rezultāti nodrošinās dejotāju piedalīšanos 11. Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Vai tā būs, uzzināsim tikai maijā, kad beigsies skates visā valstī un tiks apkopoti to rezultāti.

Par septiņām tonnām tīrāka Latvija

Par septiņām tonnām tīrāka Latvija16. martā noslēdzās akcija, kurā piedalījās lielākā daļa skolas skolēnu un darbinieku. Kopīgu pūliņu rezultātā uz Līgatnes papīrfabriku aizceļoja gandrīz 7,5 tonnas makulatūras. Akcijā “Tīrai Latvijai” piedalāmies jau trešo gadu.

Visčaklākie otrreizējai pārstrādei paredzētā papīra gādātāji bija 1.a klase (1633 kg), 6.a klase (1331 kg) un 3.b klase (1208 kg). Kā vienmēr – savus bērnus un skolu atbalstījuši arī vecāki. Īpašs paldies Tribandu ģimenei, Šumeiko ģimenei, Sema Patrika Paļuļa ģimenei, Hegenbartu‑Petriku ģimenei, Jakutavičus ģimenei un Hardija Vanaga ģimenei. Papīra šķirošanā un vākšanā iesaistījās arī skolas bufetes darbinieki un skolas bibliotēka. Arī skolotāji iekārtojuši speciālas papīru savāktuves, kur nokļūst dažādi nevajadzīgi papīri. Visu akcijas dalībnieku vārdā pateicamies mūsu čaklajai skolas darbiniecei Maijai Sīlei, kas rūpējās par to, lai viss savāktais būtu precīzi nosvērts, pierakstīts un sakārtots.

Protams, ka akcija turpinās un makulatūru iespējams nodot joprojām, kilogrami krāsies kārtējam akcijas periodam, kas turpināsies nākamajā mācību gadā.

Rosinājumam turpināt makulatūras vākšanu – citāts no mājas lapas makulatura.lv : “Izlietotais papīrs ir lielisks resurss. Papīra ražošana no makulatūras saglabā mežu platības no izciršanas, ļauj ietaupīt enerģiju un samazina izmešus gaisā un ūdenī. 40% no visiem sadzīves atkritumiem sastāda papīrs (avīzes, grāmatas, biroja papīrs, iesaiņojuma papīrs, kartona kastes,..). Ja šis izlietotais papīrs nonāk izgāztuvē, atkritumiem sadaloties, rodas cilvēku un dzīvnieku veselībai kaitīgas gāzes, tiek piesārņots pazemes un virszemes ūdens un degradējas augsne. Izgāztuves aizņem lielas platības. Līdz ar to, ja nerūpēsimies par atkritumu samazināšanu, mums būs jāmeklē papildus vietas atkritumu noglabāšanai.”

Padomāsim par to un rīkosimies videi draudzīgi!