Home » 2015 » March » 27

Daily Archives: March 27, 2015

Karjeras stundā – viesi no Saulaines

Saulaines profesionālās vidusskolas pārstāvji – pedagoģe Sanita Collenkopfa un 2. kursa audzēknis Edgars Klincēvičs raksturoja mācību iestādē apgūstamās specialitātes. Tās ir – datorsistēmu tehniķis, automehāniķis, lauku īpašuma apsaimniekotājs, viesmīlības pakalpojumu speciālists, ēdināšanas pakalpojumu speciālists, klientu apkalpošanas speciālists, pavārs un lokmetinātājs. Pārskatāmā prezentācija un atraktīvi uzņemtā filmiņā devītklasnieki guva priekšstatu gan par skolas mācību procesu, gan ārpusstundu aktivitātēm. Skolēni izpildīja krustvārdu mīklu un improvizētu “kontroldarbu”, lai izvērtētu savas zināšanas par Saulainē apgūstamo.

Ja vēlies uzzināt vairāk par izglītības programmām Saulaines PV, apmeklē šīs skolas mājas lapu http://www.saulainespv.lv/

Piedalās debašu konkursā

Piedalās debašu konkursā25. martā Bauskas Valsts Ģimnāzijā notika Bauskas novada 9.klašu debašu turnīrs. Piedalījās 6 komandas, taču kā neapšaubāmus līderus sevi pierādīja Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas pilsētas pamatskolas komandas. Debatētāji spraigi diskutēja par tēmu „Vai Latvijas iedzīvotājiem II pasaules kara beigās vajadzēja/nevajadzēja doties bēgļu gaitās”. Turnīrs notika divās kārtās, pēc tam – fināls. Pēc iegūto punktu skaita BPP komanda bija līdere, bet finālā žūrija atzina BVĢ komandas pārākumu. Par daudz ko varētu arī strīdēties, bet ar tiesnešiem to nedara.

Liels paldies Bauskas pamatskolas komandai – Karolīnai Auziņai, Deividam Rūdim Āboliņam un Artūram Jānim Krūmiņam. Spožākie skolas debatētāji izcēlās ar savu erudīciju, taču ne visi zina, ka panākumu pamatā bija ilgs un metodisks darbs. Prieks, ka ļoti spilgti sevi parādīja Artūrs Jānis Krūmiņš, kurš demonstrēja apskaužamu oratora talantu un izcilas zināšanas.

Paldies mūsu skolas komandai!

Dainis Cipulis

Izvērtējam konkursa “Gada skolēns 2015” dalībniekus

Izvērtējam konkursa “Gada skolēns 2015” dalībniekus - 01 Izvērtējam konkursa “Gada skolēns 2015” dalībniekus - 02

Tradicionālais konkurss “Gada skolēns” 8.-9.klašu grupā notika 26. martā. Skolas posmā savu piedalīšanos sākotnēji bija pieteikuši 5 skolēni, taču drosmi un apņēmību uzsākto novest līdz galam demonstrēja tikai 3 no viņiem – Adriana Miglāne, Elisone Kriščune un Karolīna Auziņa. Skolas posmā tika vērtēts skolēnu mācību darbs, dalība olimpiādēs, konkursos un interešu grupās, erudīcija, esejas rakstīšanas prasmes, aktivitāte klases un skolas dzīvē, sabiedriskā aktivitāte. Skolas posma noslēgumā, kā jau ierasts, dalībnieki demonstrēja savu vizītkarti un talantu.

Adriana Miglāne stāstīja par savu sapni – kļūt par populāru dziedātāju. Arī savu vizītkarti un uzstāšanos viņa lielākoties veltīja dziedāšanas nozīmei savā dzīvē.

Netradicionāli zīmējumi, fotografēšana ir nodarbes, kas aizņem Elisones Kriščunes brīvo laiku. Arī savu nākotni meitene vēlas saistīt ar fotomākslas apgūšanu. Žūrija viņas prezentācijā redzēja daudz jauku foto ar dabas skatiem un suņiem, ko meitenei patīk fotografēt īpaši.

Aizkustinošu un dziļu pārdomu pilnu eseju par Aspazijas dzejā gūtu tēmu “Zilā ilgu puķe” nolasīja Karolīna Auziņa. Meitene atzina, ka jūtas ļoti gandarīta par šo mācību gadu, kad piedalījusies 6 novada olimpiādēs un izvirzīta 2 valsts un 1 reģiona olimpiādei. Viņas ikdienas mācību darbu vislabāk raksturo vidējā atzīme – 9,6.

Saskaitot kopā visus nolikumā paredzētos vērtējumus, uz novada konkursu ceļazīmi ieguva Karolīna Auziņa.

Visas meitenes pēc konkursa atzina, ka tā bijusi laba pieredze uzstāties auditorijas priekšā, izvērtēt sevi un prast par sev svarīgo pastāstīt citiem.

Skolas direktors Jānis Rumba pasniedza konkursantēm pateicības balvas un vēlēja Karolīnai veiksmi novada konkursā.