Home » 2015 » April » 13

Daily Archives: April 13, 2015

Vērtē 6.a klasi

Šodien skolā bija ieradusies nopietna komisija 3 cilvēku sastāvā (Bauskas novada Izglītības nodaļas metodiķe O. Vulāne, klašu audzinātāju metodiskās apvienības vadītāja L. Zariņa un BJC jaunatnes lietu speciālists R. Manuilovs), kas vērtēja 6.a klasi, jo viņi no skolas tika izvirzīti dalībai novada konkursā “Gada klase 2015”. Skolēnu sasniegumi mācībās, sabiedriskajā darbā un ārpusstundu aktivitātēs jau iepriekš bija apkopoti biezā mapē un iesniegti vērtēšanai, bet šodien skolēni demonstrēja klases vizītkarti un pildīja erudīcijas testu. Savu klases saliedētību un prasmi kopīgi strādāt sestklasnieki pierādīja, teatrāli izspēlējot komisijas piedāvātu situāciju, arī veicot citus uzdevumus.

Šo klasi raksturo prasme daudzas lietas darīt kopā, radoši un ar aizrautību. Visās aktivitātēs viņus ļoti atbalsta un mudina piedalīties klases audzinātāja Daiga Sējēja. Skolēni piedalās teju visos pasākumos, kas notiek skolā, kā arī daudzos konkursos ārpus skolas.

Konkursa “Gada klase 2015” noslēguma sarīkojums notiks 30. aprīlī Īslīces vidusskolā un Līduma kultūras namā. Tad uzzināsim, kura klase uzvarējusi.

Vēlēsim mūsu skolasbiedriem veiksmi konkursā!

Vērtē 6.a klasi - 01 Vērtē 6.a klasi - 02 Vērtē 6.a klasi - 03 Vērtē 6.a klasi - 04

Vai tu zini, kas ir kvartets?

Šādu jautājumu 1.-4. klašu skolēniem uzdeva Bauskas mūzikas skolas direktores vietniece izglītības jomā Inita Idere-Bankava. Viņa pieteica Bauskas mūzikas skolas audzēkņu ikgadējā koncerta dalībniekus un viņu izpildītos skaņdarbus. Dzirdējām vijoles, trompetes, saksofona un klavierspēli, kā arī vokālos skaņdarbus, ko izpildīja mūsu skolas skolēni, kas mācās Mūzikas skolā. Viena mācību stunda pagāja nemanot un bija ļoti patīkams un jauks sākums jaunajai darba nedēļai.

Stundas noslēgumā I. Idere-Bankava aicināja arī citus skolēnus mācīties mūzikas skolā.

Paldies ciemiņiem par skaisto koncertu!

Tikšanās ar rakstnieci un dzejnieci Evu Mārtužu

..mūsu skolā notika 10. aprīlī, 14. Grāmatu svētku ietvaros. Šos svētkus organizē Bauskas centrālā bibliotēka. Kā jau Grāmatu svētkos ierasts, notika sarunas ar grāmatu autoriem, izdevējiem un politiķiem. Šogad Bauskas iedzīvotājiem un deputātiem bija iespēja tikties ar Latvijas prezidentu Andri Bērziņu.

Svētku moto šogad bija publicista Arno Jundzes sentence «Grāmata veicina domāšanas procesu».

Eva Mārtuža pārdomu pilnā sarunā ar jauniešiem arī aicināja skolēnus būt domājošiem, radošiem. Viņa iepazīstināja ar savas jaunākās grāmatas “Bize vētras acī” tapšanas vēsturi. Skolēni iejutās grāmatas tēlos, uz brīdi kļūstot par literārā lasījuma dalībniekiem, par ko saņēma balvā rakstnieces grāmatas. E. Mārtuža pastāstīja par sevi, par to, kāpēc kļuvusi par rakstnieci. Tikšanās noslēgumā skolēni ieklausījās viņas lasītajā dzejā.

Eva Mārtuža - «Bize vētras acī» Tikšanās ar rakstnieci un dzejnieci Evu Mārtužu - 01 Tikšanās ar rakstnieci un dzejnieci Evu Mārtužu - 02 Tikšanās ar rakstnieci un dzejnieci Evu Mārtužu - 03

Piedalās tērpu skatē un mākslas darbu konkursā

Bauskas pilsētas pamatskolas 6. klases meitenes demonstrē kolekciju «Gadskārtu raksti»
Foto no “Bauskas Dzīves” (V. Auzāns)

31. martā Bērnu un jauniešu centrā notika skate, kurā piedalījās arī mūsu skolas pedagoģe Daigas Sējēja un 6.a klases meitenes M. Ābele, M. Dziļuma, E. Zaumane, B. Grīnberga-Zaļkalne, H. Minkeviča, D. Gaile un L. Tihanova, kas bija sagatavojušas kolekciju «Gadskārtu raksti».

Tērpus vērtēja rokdarbniece Velga Katkeviča, deju pedagoģe Ligita Irbīte un rotu māksliniece Ginta Zaumane.

Mūsu meiteņu veikums arī tika izvirzīts Zemgales reģiona skatei, kas notiks 24. aprīlī Bauskas kultūras centrā.

Vienlaikus BJC risinājās arī vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkurss «Rakstu darbi». Iespēju piedalīties Zemgales reģiona izstādē, kura no 8. līdz 24. aprīlim būs skatāma Bauskas muzejā, līdzās citu skolu audzēkņu darbiem nopelnīja arī mūsu 9. klases meitenes ar kopdarbu “Latvijas raksti”. To veidoja L. Platā, S. Rusaja, S. Koroļkova, E. Pole un B.B. Saulīte kopā ar vizuālās mākslas skolotāju D. Sējēju.