Home » 2015 » April » 24

Daily Archives: April 24, 2015

5.-9. klašu koris dosies uz Dziesmu svētkiem

Vakar 5.-9.klašu kora meitenēm un diriģentei Ilzei Žubērei bija īpaša diena. Bauskas Kultūras centrā notika koru skate. Ar  11.Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku logo rotāts auto no Rīgas bija atvizinājis prasīgu un nopietnu žūriju. Tajā bija Romāns Vanags – Jāz.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asoc.profesors, svētku virsdiriģents; Jānis Erenštreits – Rīgas Doma kora skolas mūzikas projektu vadītājs, svētku Goda virsdiriģents; Gints Ceplenieks- Rīgas Doma kora skolas jauktā kora diriģents, Noslēguma koncerta “Manā dziesmā tu…” mākslinieciskais vadītājs, svētku virsdiriģents; Mārtiņš Klišāns – Rīgas Doma zēnu kora mākslinieciskais vadītājs, svētku virsdiriģents;  Rita Platpere – VISC interešu izglītības un audzināšanas nodaļas vecākā referente, svētku koru projektu vadītāja. Viņi vērtēja korus pēc šādiem kritērijiem – tehniskais izpildījums, vokālais sniegums, mākslinieciskais izpildījums un kopiespaids. Augstākais punktu skaits – 50. Mūsu meitenes izpildīja obligāto dziesmu  ‘’Dzied, māsiņa, skaistas dziesmas’’ un izlozes dziesmas   ‘’Stāvēju, dziedāju’’ un ‘’Es atnācu uguntiņu’’, par savu dziedājumu saņemot 41 punktu. Tas atbilst 1.pakāpei un droši varam teikt, ka koris ir dziesmu svētku dalībnieku pulkā! Žūrija atzina, ka Bauskas novada kori ir ļoti labā mākslinieciskā līmenī, pēc skates tika analizēts diriģentu darbs. Labus vārdus mūsu skolas korim un diriģentei veltīja Jānis Erenštreits. Tā kā tā bija Latvijā pirmā skates diena, nelielu sižetu par to uzņēma arī LNT, un vakarā mūsu meitenes mazliet pavīdēja arī TV ekrānos. Skolotāja Žubēre ir gandarīta par rezultātu un saka lielu paldies visām dziedātājām, viņu vecākiem un skolas vadībai par atbalstu.

11.Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks Rīgā no 6.-12.jūlijam. Visām svētku aktualitātēm vari izsekot mājas lapā  http://dziedundejo.lv/

DSCF1260 DSCF1264 DSCF1274 DSCF1278 DSCF1283