Home » 2017 » February » 24

Daily Archives: February 24, 2017

Čaklākie lasītāji tiekas “Bērnu žūrijas” noslēgumā

24.februāra pēcpusdienā bibliotēkā pulcējās lasītāji – gardēži, kas bija “izgaršojuši” visas “Bērnu , Jauniešu un Vecāku žūrijas” 2016.gada kolekcijas grāmatas. Diemžēl šogad lasītāju pulciņš saruka, jo daudzi, kas iesāka lasīt žūrijas grāmatas, līdz noslēgumam nenonāca. Tie 14 lasītāji, kas izlasīja visu paredzēto, saņēma pašu galveno balvu. Īsumā to raksturoja 5.a klases skolnieks Niks Demians Kazlausks – lielākā balva ir tā, ka lasot tiek attīstīta iztēle, spēja iedomāties. 8.b klases skolnieks Ivo Krīgers atzina, ka lasot palielinās vārdu krājums, lasītājs kļūst daudzpusīgāks. Protams, ka visi saņēma arī LNB pateicības un suvenīrus no skolas. Prezentācijā bija apkopotas šogad lasītās grāmatas, izveidots tieši mūsu skolas grāmatu labākais piecinieks. Tuvāk iepazināmies ar Astrīdas Lindgrēnas daiļradi, virtuāli paviesojāmies Zviedrijā, Astrīdas Lindgrēnas pasaulē, skatījāmies Emīla nedarbus zviedru valodā un visu sapratām! Konstatējām, ka ļoti daudzām pasaku, fantastikas  grāmatām tapušas vai top ekranizācijas, guvām ieskatu par tām. Paviesojāmies arī dažu autoru mājas lapās (piemēram, pie Nindzjas Timija autora Henrika Tamma). Bērnu žūrijas dalībnieki 6.martā apmeklēs Latvijas Nacionālo bibliotēku, pēc tam noskatīsies animācijas filmu kinoteātrī. Ekskursija ir balva par čaklo lasīšanu. Uz jautājumu – ko tālāk darīsim- atbildēja 4.klases skolniece Marta Kārkla – tagad gaidīsim nākamo Bērnu žūrijas grāmatu kolekciju! Un pierunāsim savus draugus, lai arī lasa, jo tas taču ir tik interesanti!

DSCF8015DSCF8002 DSCF8010bernu_zurija_2016