Home » 2017 » May » 02

Daily Archives: May 2, 2017

Klāj baltu galdautu un stādi ozolus!

Pirms 27 gadiem Latvijas Republikas Augstākās padomes deputāti nobalsoja par neatkarības atjaunošanu Latvijā, tādēļ 4.maijs katram Latvijas iedzīvotājam ir ļoti nozīmīga diena. Arī mūsu skolā, klases stundās šī notikuma atcerei tikusi veltīta gan skolotāju, gan skolēnu uzmanība, pārlūkojot gan fotogrāfijas, gan lasot vēsturiskus rakstus. Kopš pagājušā gada izveidojusies jauka tradīcija – šajā dienā svinēt Baltā galdauta svētkus. Šogad 3. maijā plkst.13:00. notiks  Baltā galdauta svinības Bauskas Kultūras centrā.  Tiks pieminēts un godināts mūsu novadnieks, nepelnīti aizmirsts vīrs, kurš vēlis pamatakmeņus mūsu valsts tapšanai – Vili Olavs-Plute. Tiks sumināti Latvijas simtgadei veltītā konkursa “Mūsu ozola stāsti” dalībnieki, arī mūsu skolas skolēni, kuri piedalījās šajā konkursā. To rosināja darīt latviešu valodas skolotājas Ieva Mašale un Dina Ālmane. Noslēgumā būs īsteni latvisks cienasts pie balti klāta galda.

Gaidot Latvijas simtgadi 2018.gadā, jau šogad notiek šim lielajam notikumam veltīti pasākumi. 4. maijā Bauskas novadā  Latvijas valsts simtgades ozolu stādīšanas akcija „Apskauj Latviju”, kura sāksies 9.00 – Bauskā, pie Bauskas novada domes, pēc tam turpināsies citās novada vietās (skat attēlu!).

Izvēlies kādu no šiem pasākumiem un kopā ar ģimeni piedalies arī Tu, iemūžini šos mirkļus fotoattēlos, lai paliek vēsturei!