Home » 2017 » September

Monthly Archives: September 2017

Miķeļdienas ainiņas tirdziņā

29.septembrī skolas zālē valdīja jautra noskaņa. Kā jau ierasts tirgus laukumā, par ko zāle bija kļuvusi, čaloja tirgotāji un pircēji – 1.-5.klašu skolēni, viņu vecāki un skolotāji. Pirms tirgošanās sākuma skatījām skolotājas Rozes Bruģes iestudētās teātra ainiņas. 2.a klase vēstīja par maizes tapšanu, bet 6.a klase izstāstīja I.Ziedoņa “Brūno pasaku”. Pēc tam lielā tirgošanās varēja sākties! Dažādi pašcepti kārumi, konservējumi, augļi un ogas, grāmatzīmes, konfektes, rotājumi un rotaļlietas – tie ir tikai daži nosaukumi tam, ko varēja iegādāties. Paldies vecākiem un vecvecākiem par atbalsu! Skaties galeriju!

Par mikrobiem un Janča punci – lekcija mazajiem

21.septembrī 1.-2.klašu skolēni aizrautīgi sekoja līdzi nerātnā Mikroba gaitām, kā arī mācījās sevi pasargāt no dažādām traumām. Slimību profilakses un kontroles centra darbinieki atraktīvā nodarbībā izglītoja mazos skolēnus, rādot animācijas filmiņas “Par Janča punci un tīrām rokām”, “Jampadracis” un “Lielais noslēpums”. Notika arī diskusijas, tika pildīti praktiski uzdevumi. Pēc semināra bērni saņēma arī vairākas dāvaniņas un uzdevumu lapas, lai nostiprinātu apgūto. Pats interesantākais 1.b klases skolēniem likās tas, kā ar “burvju”lukturīša palīdzību varēja redzēt, kā sasveicinoties pārvietojas Nerātnais Mikrobs. Pēc nodarbības pati galvenā atziņa – rokām vienmēr jābūt tīrām un jābūt ļoti uzmanīgiem gan pret sevi, gan citiem, lai negūtu ikdienas traumas. Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā  https://www.spkc.gov.lv/lv/vari gūt daudz noderīgas informācijas par veselību, dažādām iespējām un aktivitātēm veselības veicināšanai.

Ekskursija kā pārbaudījums

7.b klases skolniece Keita Asone  stāsta par klases ekskursiju. Šī bija pagājušajā mācību gadā nopelnītā balva par piedalīšanos novadu konkursā “Gada klase”.

“Sākumā mēs devāmies uz Siguldu – trasi “Mežakaķis”. Tas ir piedzīvojumu parks, kurā jāstaigā pa gaisa takām un jāpārvar šķēršļi. Emocijas bija neaprakstāmas, jo trases bija augstu. Tad  pierādījās mūsu klases biedru atbalsts un tas, cik mēs varam būt draudzīgi viens pret otru. Daži bērni izstājās, jo nevarēja iziet trasi, bet lielākā daļa klases bija vienā grupiņā, kurā mēs gājām viens aiz otra un palīdzējām pārvarēt bailes un mācījāmies,  kā vieglāk pārvarēt grūtības. Piemēram, mūsu klases biedrs trases vidū bija noslīdējis no dēļa un netika atpakaļ, daudzi viņu atbalstīja un mācīja, kā tikt atpakaļ uz trases, un viņam izdevās. Zēni palīdzēja meitenēm un meitenes palīdzēja zēniem, un mēs kopīgi izgājām trases. Vēlāk mēs braucām uz kino ‘’Lora’’. Mēs ēdām popkornu un skatījāmies jauno latviešu  filmu ‘’Vectēvs, kurš bīstamāks par datoru’’. Ekskursija bija izdevusies, ieguvām daudz pozitīvu emociju.” Keitas sacīto apstiprina arī klases audzinātāja Olga Vinogradova. Viņa priecājas, ka skolēni ir izpalīdzīgi un prot kopā ne tikai atpūsties, bet arī pārvarēt grūtības.

Jauniešu dzejoļi publicēti grāmatā

Šomēnes Rīgā notika dzejas grāmatas „Garā pupa” atvēršanas svētki. Uz svinīgo sarīkojumu bija ielūgti arī mūsu skolas audzēkņi – Emīls Polovko, Betija Upelniece, Elīna Elizabete Daugule un Ieva Kudlāne. Žūrija, kuras sastāvā bija daudzi atzīti dzejnieki un pat aktieri, šo skolēnu sacerētos dzejoļus atzinusi par īpaši veiksmīgiem – tāpēc visu četru jauno autoru darbi publicēti dzejas grāmatā. Betija par savu darbu saņēma nomināciju „Veiksmes pupa”, Elīna ieguva „Atzinības pupu”, taču Ieva tika kronēta ar pašu augstāko apbalvojumu – viņa saņēma „Dižpupu” un visiem klātesošajiem lasīja savu dzejoli.

Dzejas diena Rīgā bija interesanta – iepazīta dzejniece Inese Zandere, dzejnieka Pētera Brūvera meitas lasīja savus un tēta darbus, skaisti bija aktrises Ingas Tropas bērnu dzejas lasījumi, stāsta latviešu valodas skolotāja Ieva Mašale. Apskatīta arī Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Tropu tauriņu un Palmu māja.

 

Lasīt nozīmē apģērbt sevi no iekšpuses (M.Bērziņš)

Bauskas Centrālā bibliotēka 15.septembrī visus grāmatu draugus ielūdza un NOVADU GRĀMATU SVĒTKIEM. 2.a klases skolēni kopā ar skolotāju Rozi Bruģi devās uz Bauskas Bērnu bibliotēku, kur tikās ar rakstnieci Vitu Štelmaheri. Viņa ir bērnu grāmatu autore, kā arī sastādījusi vairākas izzinošas grāmatas par Latviju. Uz tikšanos rakstnieci pavadīja uzticamais draugs – čau čau šķirnes suns Rafī. Viņš ir arī vairāku grāmatiņu galvenais varonis. Vecāko klašu skolēni, literatūras skolotāju Dinas Ālmanes un Ievas Mašales rosināti, Kultūras centrā piedalījās sarunā ar romāna “Svina garša”autoru Māri Bērziņu, kā arī klausījās komponista, producenta un dzejnieka Guntara Rača dziesmās un dzejā. Ar G.Raču kopā muzicēja viņa draugi no grupas “Bet Bet” un Nijoles Berezinas vokālās studijas audzēknes, arī mūsu skolas absolvente Adriana Miglāne. Rīta pusē notika grāmatu komercizstāde, kur varēja iegādāties arī mūsu skolēnu pasaku grāmatu “Īstā draudzībā viss ir iespējams”.

 

Vairāki Veidenbaumi satiekas Saules dārzā

11. septembrī saules dārzā novada skolu audzēkņiem, skolotājiem un visiem dzejas mīļotājiem bija iespēja piedalīties Dzejas dienu pasākumā, kas šogad veltīts latviešu dzejniekam Eduardam Veidenbaumam. Tikšanās moto bija: “KĀDA GAN TUR KĀDAM DAĻA, KAD MAN PATĪK DZĪVE ZAĻA”. Skolēni dzejas priekšnesumam varēja izvēlēties jebkuru vietu – gan Plūdoņa pieminekļa pakāji, gan pļavu, gan zaļā “Žigulīša”sānus un salonu.  Viesis bija dzejnieks, daudzu  grupas “Prāta Vētra” dziesmu tekstu autors Emīls Buiķis. Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotāja Vija Cerusa rosināja par skolēnu priekšnesumiem balsot ar cūku pupām, lai uzzinātu skatītājiem tīkamāko uzstāšanos. Līdzās citu skolu jauniešiem arī skolotājas Dinas Ālmanes un Ievas Mašales audzēkņi bija cītīgi lasījuši gan Veidenbauma, gan mūsdienu jauno autoru dzeju. Veidenbauma lomā iejutās Raimonds Lavenieks, bet dzejas kompozīciju norunāt palīdzēja Klēra Kuļikauska, Alens Andrejevs un Dāvids Burmistrovs. 9.a klases skolnieces Marta Ābele, Luīze Tihanova, Dana Gaile un Herta Minkeviča runāja jauno autoru dzeju, bet 9.b klase (Gerda Veršinska, Rihards  Rūdolfs Jubelis, Ivo Krīgers, Mārtiņš Strazdiņš, Linards Lipenbergs) skandēja Veidenbaumu. Viņiem palīdzēja arī Rebeka Zotova un Ernests Markuss Gulbis no 8.b. Bauskas Centrālās bibliotēkas un skolotājas V.Cerusas kopīgi veidotais pasākums bija interesants un ļāva jauniešiem labāk iepazīt gan E.Veidenbauma dzeju, gan atklāt jaunos latviešu dzejniekus, kā arī dzirdēt, kā dzeju lasa īsts dzejnieks. Ieskaties galerijā!

 

Dzejas dienu ieskaņa

Dzejas dienu priekšvakarā 5.b klase devās pie mūsu novadnieka , dzejnieka Viļa Plūdoņa pieminekļa, lai tur skandētu dzejoļus. Skolēni lasot pamanīja, cik daudz skaistu vārdu dzejā veltīts dabai – dzīvniekiem, putniem, kukaiņiem, gadalaikiem, dažādām noskaņām dabā. Literatūras stunda pagāja nemanot.

Cerams, ka arī Tu pamanīsi kādu Dzejas dienu pasākumu, kas notiks skolā, Bauskā, Rīgā. Piektie pēc stundas sacīja, ka viņiem viens Dzejas dienu pasākums ir noticis!

Mūsu skolēnu pasakas publicētas grāmatā

Bauskas pilsētas pamatskolas audzēkņiem ir sava pasaku grāmata. Šī gada septembrī izdevniecība „Iedvesmas grāmata” laidusi klajā pasaku krājumu „Īstā draudzībā viss ir iespējams”.  Izdevumā lasāmi 12 mūsu skolas autoru darbi, kas savulaik iesūtīti jaunrades darbu konkursam „Pasakas par mīlestību”, stāsta latviešu valodas skolotāja Ieva Mašale.

Krājumā iekļautas 8.a klases skolēnu – Dāvida Burmistrova, Raimonda Lavenieka, Paulas Lindes un Ievas Kudlānes – pasakas par piparkūciņu, mīlestībā uzplaukušo ziedu, lidojošo pelēnu un Mīlestības feju.

Grāmatā lasāmas arī absolventu, pagājušā gada 9.a klases skolēnu, darbi. Skaista ir Dinijas Salasgrāves pasaka par pelēko taureni, Elīnas Stašānes pasaka par kaķiem Pūku un Frici. Lasītājus uzrunā Elvitas Beikules stāsts par zirneklīti Šarloti, Kitijas Untāles pasaka par balto rozi, kas, dārznieka lolota, izplaukst īpaši krāšņa. Sirsnīga ir Lindas Maskales pasaka par zvirbulēna draudzību ar suni un Luīzes Druviņas pasaka par runci un peli. Mīlestības burvība atklāta arī Paulas Kristiānas Daugules un Loretas Purviņas pasakā.

Skolēnu darbus rotā mākslinieces Ievas Putniņas ilustrācijas. Pasaku grāmatu varēs iegādāties Grāmatu svētkos Bauskas kultūras centrā 15. septembrī plkst. 9 – 15, kā arī rakstot vēstules uz izdevniecību, e-pasts: iedvesmasgramata@gmail.com.

 

“Skolā iet mums ļoti patīk, katru rītu draugus satikt!”

Zinību dienas pasākums mūsu skolā kopā pulcēja vairākus simtus skolēnu, vecāku un pedagogu. Tradicionāli tas sākās ar valsts un skolas himnu. Sirsnīgi skolēnu pulkā tika uzņemti 37 pirmklasnieki, kurus skolas gaitās ievadīs skolotājas Baiba Apšāne un Inta Šarikova. Daigas Sējējas un Dinas Ālmanes audzināmās klases šogad veiks pēdējo sprintu pirms pamatizglītības iegūšanas. Skolas direktors Jānis Rumba, uzrunājot skolas saimi, vēlēja visiem izturību, panākumus mācībās, kā arī aicināja visus ar izpratni, ievērojot drošību, izturēties pret skolā vēl notiekošajiem remontdarbiem sakarā ar skolas siltināšanu. Mācību darba aktualitātes vēstīja direktora vietniece Anna Dupure, ieskicējot jaunās nostādnes izglītības jomā. Uzmundrinājumu pirmklasniekiem 9.klašu vārdā izteica Mārtiņš Strazdiņš. Skolēnu vecāku vārdā sekmīgu mācību mācību gadu vēlēja Līga Druviņa. Par Zinību dienas muzikālo un literāro noformējumu bija parūpējušās skolotājas Ilze Bērziņa un Inga Briede. Ieva Kudlāne, Daniela Brilovska, Danija Mickus un Paula Druseika dziedāja, bet Sendija Pole un Sems Patriks Paļulis runāja dzejoļus. Direktora vietniecei Ivetai Semjonovai pasākumu vadīt palīdzēja arī Toms un Džerijs, kuri pēc nelielas zināšanu pārbaudes saņēma piedāvājumu mācīties mūsu skolas 1.klasē. Pēc tam visi kopā ar klašu audzinātājiem devās uz pirmo mācību stundu šajā – 2017./2018. mācību gadā. Lai visiem mums šis laiks paiet radoši un izzinoši!