Home » 2017 » October » 16

Daily Archives: October 16, 2017

Konkursā “Esi drošs, neesi pārdrošs” iepazīst arī profesijas

7.a klases komanda 13.oktobrī piedalījās konkursa “Esi drošs,neesi pārdrošs” pusfinālā Rīgā.  Deviņpadsmit 7.-8.klašu komandām no visas Latvijas  bija jāatbild uz jautājumiem par pirmo palīdzību, elektrodrošību, drošību internetā, rīkojoties ar gāzi u.c. Pasākums bija interesants, daudz bija jāzina, diemžēl finālā neiekļuvām. Tomēr skolēni bija gandarīti par iespēju piedalīties,  iepazīties ar elektromontiera profesijas īpatnībām, instrumentiem, aparātiem, ko viņi lieto darbā,  tā paplašinot savas zināšanas par kādu no iespējamām nākotnes profesijām. Tā informē skolotāja Gunta Kiseļeva, kas rosina savus skolēnus piedalīties dažādos konkursos.

Prāta spēļu Olimpiādē iegūst trešo vietu

Aizvadīts Prāta spēļu Olimpiādes trešais turnīrs 64 lauciņu dambretē, kurā piedalījās 2008.gadā dzimuši un jaunāki dalībnieki. 39 zēni pārstāvēja 10 komandas no deviņām skolām, tā informē Māris Bergs. Mūsu skolu šajā turnīrā pārstāvēja  Jānis Rumba, Roberts Maikūns, Renārs Staškevics un Toms Valdis Pavlovičs. Summēja trīs komandas labāko spēlētāju rezultātus. Mūsējie ar 15,5 punktiem ierindojās trešajā vietā. Sveicam un priecājamies par dambretes spēles popularitāti un panākumiem mūsu skolā!

Iepazīst observatoriju, viesojas patversmē un izlēkājas

Piektajām klasēm viena rudens diena bija ļoti saulaina un jauka – viņi devās mācību ekskursijā. Skolēni iepazina Baldones observatoriju, apskatīja vienu no lielākajiem teleskopiem un klausījās aizraujošu stāstījumu par planētām un zvaigznēm. Tagad ikviens debesīs prot parādīt Lielos Greizos Ratus un zina, ka dažkārt zem vienas spožas zvaigznes slēpjas četras zvaigznītes. Vēlāk tika vārītas ziepes – tapa ziepju gabaliņi ar lavandas, priežu un ziedu aromātu. „Ziepes savārīja” arī eksperimentu demonstrētājs – plīsa baloni, šķindēja pudeles, mēle dažam kļuva zila. Jā, ķīmijā un fizikā eksperimenti ir gana iespaidīgi!

Pēc tam bērni kopā ar audzinātājām Solveigu Gudkovu un Ievu Mašali devās uz dzīvnieku patversmi „Mežavairogi”. Dzīvnieki saņēma dažādus kārumus un priecājās par Elīzas Lakovičas-Lakovicas darināto gultiņu un rotaļlietām. Paldies visiem vecākiem par atbalstu! Daudzi patversmes suņi tika izvesti  pastaigā un samīļoti.

Kārtīgi izlēkājušies Rīgas batutu centrā „Jums Space”, skolēni atgriezās mājās un atzina, ka ekskursija bija vareni jauka.