Home » 2017 » November » 13

Daily Archives: November 13, 2017

Lāčplēša dienas priekšvakarā pārbauda zināšanas un dodas pie pieminekļa

Vai tu zini, kāpēc Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena? Kāds apbalvojums tika izveidots par godu Lāčplēša dienai? Cik kaujinieku bija Latvijas armijā? Uz šiem un citiem jautājumiem pareizās atbildes meklēja 9.a un 9.b klases skolēni kopā ar vēstures skolotāju Daini Cipuli. Skolotājs atzina, ka izvēlēties pareizās atbildes izvēlēties nav bijis nemaz tik viegli, jo 4 varianti varēja samulsināt pat profesionālu vēsturnieku. Tomēr 9 no 10 atbildēm pareizas bija Ivo Krīgeram, bet Mārtiņš Strazdiņš, Raivo Širvis un Roberts Kārklis zināja 7. Paši skolēni secina, ka šādi testi palīdz papildināt un nostiprināt zināšanas par vēsturi. Savukārt 4.klašu skolēni 10.novembrī devās uz vēstures stundu pie Bauskas svarīgākā pieminekļa – par Latvijas brīvību kritušiem. 4.a klases skolēni un skolotāja Līga Purena runāja dzejoļus un izstāstīja svarīgākos Lāčplēša dienas notikumus, ceturtklasnieki aizdedza svecītes un godināja karavīru piemiņu.

Ja arī Tu vēlies pārbaudīt savas zināšanas par Lāčplēša dienu, tests šeit – https://www.fenikssfun.com/testi/tests-lacplesa-diena-7120

Mārtiņa gailīši dancīti veda

10.novembrī tika svinēta Mārtiņdiena. Īpaši nopietni Mārtiņdienas tradīcijas izzināja 1.b klase kopā ar skolotājām Intu Šarikovu un Ingu Bukšu. Bērni bija pārtapuši dažādos Mārtiņdienai raksturīgos tēlos. Integrētajā latviešu valodas un mūzikas stundā pirmklasnieki grupiņās mācījās ticējumus, skandēja tautadziesmas. Pēc tam skolas zālē kopā ar mūzikas skolotāju Mārtiņdienas ķekatnieki gāja rotaļās, dažas no tām viņi iemācīja arī skolas direktoram. Arī citās klasēs notika dažādi Mārtiņdienas pasākumi – rotaļu pēcpusdienas, maskošanās, mīklu minēšana.