Home » 2017 » November » 15

Daily Archives: November 15, 2017

Raksta runu prezidentam un uzvar konkursā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 14. novembrī Rīgas pilī apbalvoja konkursa “Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā” laureātus. Ielūgumu uz svinīgo sarīkojumu saņēma mūsu skolas divas audzēknes – Klēra Kuļikauska no 8.a klases un Endija Zaumane no 9.a klases. Žūrija no vairāk nekā 300 autoru darbiem abu meiteņu domrakstus bija ļoti augstu novērtējusi, jo uz Rīgas pili bija ielūgti tikai dažu darbu autori. Kopā ar jaunietēm uz Rīgas pili devās meiteņu latviešu valodas skolotāja Ieva Mašale un Endijas mamma. Skolotāja saka lielu paldies abu meiteņu ģimenēm par atbalstu.

Interneta vietnē president.lv lasām :”Par trīs labākajiem autoriem atzīti Paula Silava no Madonas Valsts ģimnāzijas 10. b klases, Nikolajs Buličovs no Rīgas Anniņmuižas vidusskolas 8. c klases un Klēra Kuļikauska no Bauskas pilsētas pamatskolas 8. a klases.  Konkursa uzvarētājiem Valsts prezidenta pasniedza galveno balvu – ielūgumu uz Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 99. gadadienas svētku koncertu 18. novembrī, kurā autoriem tiks dota iespēja teikt viņu sacerētās uzrunas no Nacionālā teātra skatuves. Konkursā  šogad tika iesūtītas 278 esejas un 17 video uzrunas.”

Pēc pasākuma Klēru intervēja televīzija, un šī ziņa bija skatāma LTV1 “Panorāmā “un TV3 ziņās.

14. novembrī Valsts prezidenta institūcijai bija 95. jubileja, tāpēc sarīkojums Rīgas pilī bija īpašs – laureātus uzrunāja visi Latvijas Valsts prezidenti. Konkursa dalībnieki atzina, ka pirmo reizi piedalījušies pasākumā, kur dalībnieku pulkā ir tik augsta ranga valsts amatpersonas, tāpēc šī diena ilgi paliks atmiņā.

Lai 18. novembra Valsts svētku koncerts Latvijas Nacionālajā teātrī Klērai un viņas ģimenei sniedz īpašu gandarījumu! Bet mēs Klēras runu skolā dzirdēsim Valsts svētku koncertā 16.novembrī.