Home » 2018 » March » 14

Daily Archives: March 14, 2018

Salīdzina Lietuvas un Latvijas mācību metodes

Piektdien, 9.martā Bauskas pilsētas pamatskolā notika starptautisks metodisks seminārs. Lietuvas pilsētas Pasvales Levens pamatskolas un Bauskas pilsētas pamatskolas kolektīvus  vieno nu jau piecus gadus ilga sadarbība, kas 2015.gadā tika nostiprināta ar sadarbības līgumu starp skolām. Šo gadu laikā sadarbības metodes ir bijušas visdažādākās – tikšanās skolu un valstu nozīmīgās dienās, piedaloties svētku koncertos, skolēnu piedalīšanās sporta aktivitātēs un mācību priekšmetu konkursos gan Bauskā, gan Pasvalē, skolotāju kopīgas ekskursijas abos novados.

Šoreiz skolu direktoru Linas Rauckienes un Jāņa Rumbas rosināti, pedagogi bija pulcējušies Bauskas pilsētas pamatskolā uz izglītojošu metodisko dienu “Pārmaiņu ieviešanas atslēga – mācību stundas efektivitāte”. Gatavojoties tai, skolu pedagogi izvērtēja savas darba metodes, lai viens otram tās demonstrētu, salīdzinātu.  Priekštatu par izglītības aktualitātēm Latvijā un Lietuvā tikšanās dalībnieki varēja gūt no abu skolu pārstāvju sagatavotajiem stāstījumiem – direktora vietniece Anna Dupure vēstīja par jauno mācību saturu un kompetenču pieeju tā apguvei Latvijā, bet Linas Rauckienes ievaduzrunus tēma bija “Novitātes un pārmaiņas izglītības sistēmā Lietuvā”.  Kā secina pedagogi, abās valstīs izglītības sistēmā notiek pārmaiņas, ar kurām pedagogiem jāsadzīvo, jāmainās līdzi tām, nemitīgi jāizglītojas. Tādēļ šādas tikšanās reizes ir noderīgas.

Dienas gaitā skolotāji vienlaicīgi strādāja 4 grupās, demonstrējot dažādas mācību metodes. Ieskatam šo darba grupu tēmas – “Valodu, vēstures un informātikas skolotāju metodes saziņas prasmju veidošanā un kultūras izpausmju daudzveidīguma izzināšanā un apguvē”; “Informācijas tehnoloģiju iespēju izmantošana dabaszinātņu un matemātikas stundās labākai dabas parādību un procesu izpratnei”; “Inovatīvas darba metodes izglītojamo pozitīvas sadarbības veicināšanā vizuālās mākslas, mājturības un tehnoloģiju, mūzikas, sporta stundās”; “Sākumskolas skolotāju izmantotās metodes mācību satura integrācijā un caurviju principa ievērošanā”. Pēc saturīga darba visi satikās noslēguma prezentācijā, kur apkopoja gūtās atziņas, dalījās spilgtākajos iespaidos. Šīs dienas rezultāts – jaunas testu iespējas matemātikā, daudzveidīgākas metodes sporta, vizuālās mākslas un mūzikas stundām, interesantas iespējas sākumskolas stundās. Protams, ka ļoti svarīga šādās tikšanās reizēs ir personisko kontaktu veidošanās starp priekšmetu skolotājiem, kas turpinājās dienas otrajā pusē.

Tikšanās neformālajā daļā viesi no Levens pamatskolas iepazina Bauskas Muzeja ekspozīciju, noklausījās pilsētas pamatskolas zēnu ansambļa priekšnesumus, izstaigāja pamatskolu. Lietuviešu kolēģi ar pārsteigumu un prieku noklausījās Jurgitas Červinskas dziedātajās lietuviešu dziesmās. Lietuviešu kolēģi atzina, ka diena abu skolu pedagogiem bija ļoti interesanta un noderīga. Tam piekrīt arī Bauskas pilsētas pamatskolas direktors Jānis Rumba. Viņš saka paldies visiem, kas palīdzēja viesus uzņemt – Bauskas Muzejam, Jurgitai Červinskai, Raitim Sirmanim, Līgai Druviņai, Bauskas pilsētas pamatskolas padagogiem, skolēniem un darbiniekiem. Skolu dzīve turpinās, arī sadarbība starp tām, jo jau marta beigās baušķenieki dosies uz Pasvali, lai piedalītos Levens pamatskolas organizētajās sporta sacensībās.