Home » 2018 » April

Monthly Archives: April 2018

Izstāde “Mana Latvija ir…” – lielveikalā

No 23.aprīļa Bauskas lielveikalā RIMI skatāma Bauskas un Rundāles novadu vizuālās mākslas konkursa “Mana Latvija ir…” labāko darbu izstāde, ko organizē Bauskas novada Izglītības nodaļa kopā ar Vizuālās mākslas un mājturības un tehnoloģiju skolotāju MA. Izstādē var apskatīt arī mūsu skolas skolēnu Klēras Kuļikauskas, Betijas Upelnieces, Nikolas Šikovas, Evelīnas Burmistrovas, Endijas Zaumanes, Annijas Valteres, Janīnas Šumeiko, Nadīnas Šumeiko, Beātes Grīnbergas – Zaļkalnes, Eināra Ponomarjova, Renātes Līgotnes, Reiņa Grosbarda un Martas Spruntules konkursa darbus. Vizuālās mākslas skolotāja un izstādes kuratore Daiga Sējēja aicina visus apmeklēt izstādi (tā būs skatāma arī maijā!) un novērtēt skolēnu radošo veikumu.

Sniedzam koncertu Bauskas invalīdu biedrībai

Jau vairākus gadus mūsu skolas interešu grupu dalībnieki iepriecina Bauskas invalīdu biedrības ļaudis. Arī šogad viņus uzmundrināja pavasara koncerts. Šī biedrība šogad svin 25 gadu pastāvēšanas jubileju. Pirms koncerta priecājāmies par biedrības rokdarbnieču izstādi. Anna Šumska, biedrības priekšsēdētāja, biedrības vārdā pateicas visiem, kas bija iesaistīti svētku veidošanā. Dažādus likteņa triecienus saņēmušie cilvēki izbaudīja mūsu kora, zēnu un meiteņu ansambļa (sk.I.Bērziņa), deju kolektīvu (S.Zemīte), drāmas kolektīva (R.Bruģe), moderno deju grupas (A.Dūmiņa), runātāju (G.Spure), modes demonstrētāju (D.Sējēja) sniegumu. Koncertu “kopā salika” I.Semjonova un I.Briede. Par skaistiem apsveikumiem bija parūpējušās 1.klašu skolotājas I.Šarikova un R.Bruģe, 4.kl. skolotāja L.Purena kopā ar saviem skolēniem. Radīt un dāvāt prieku ir tik patīkami, secina koncerta dalībnieki!

2.-4.klašu korim novadu skatē 1.pakāpes diploms

Saņemta priecīga ziņa, ka mūsu mazie dziedātāji skolotājas Ilzes Bērziņas vadībā koru skatē ieguvuši 1.pakāpes diplomu. Viņu dziedājumu žūrijas komisija  (Anita Velmunska, Bauskas MMS direktore, Inga Bukša, Bauskas MMS kora klases vadītāja, Anna Baradaka, Mežgaļu pamatskolas mūzikas skolotāja) novērtējusi ar 41,00 punktu. Skatē piedalījās 10 kori no Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadiem.

Priecājamies, ka mūsu mazajiem labi skanēja!

Talkojam pie Mēmeles

Ikgadējā vides sakopšanas talka pulcēja skolas saimi Mēmeles upes krastā, vietā, ko jau izsenis pavasaros kopjam. Arī šogad 23.aprīlī, kad daba bija parūpējusies par piemērotu laiku, 2.-9.klašu skolēni kopā ar skolotājiem aizmēza neglītos ziemas krājumus un pērnā lapas no Mēmeles krasta. Šogad Lielā talka notiks 28.aprīlī. Tad skolēni varēs talkot kopā ar vecākiem, sakopt savas dzīvesvietas vai piedalīties sabiedrisko vietu uzspodrināšanā. Sekosim informācijai par Lielās talkas norises vietām mūsu novadā! Par Lielo talku vairāk lasi http://www.bauska.lv/lv/jaunumi/jau-10-reizi-norisinasies-vislatvijas-akcija-liela-talka-4903

Veltījums Latvijai simtgadē – pasaku un stāstu grāmata

3.b klases skolēni un viņu skolotāja Gunta Spure jau kopš otrās klases krāj pasakas. Viņi ir gan aktīvi pasaku lasītāji skolas bibliotēka, gan arī citur – mājās, pilsētas bibliotēkā. Bet pats jaukākais ir tas, ka viņi pasakas arī raksta. Katrs skolēns izveidojis savu pasaku kladi, kurā top pasakas par Latvijas dabu, Bausku, ģimeni, dažādiem notikumiem, kas bērniem svarīgi. Skolotāja teic, ka pasaku rakstīšana ne tikai rosina bērnu iztēli, bet palīdz izkopt rokrakstu, māku sakārtot domas un teikumus secīgi. Šogad divu gadu rakstīšana ir nonākusi pie skaista rezultāta – pasakas apkopotas un iesietas grāmatā “100 stāsti un pasakas Latvijai”. Tā papildināta arī ar ilustrācijām, ko zīmējuši pasaku autori. Pirmā grāmatas atvēršana notika Bauskas bērnu bibliotēkā, bet vēl tiek plānota tikšanās ar kādu “īstu” rakstnieku. Katrs savu grāmatas eksemplāru jaunie rakstnieki saņems kopā ar 3.klases liecību mācību gada noslēgumā. Skolotāja stāsta, ka grāmatas tapšanā palīdzējuši arī skolēnu vecāki, datorizējot tekstus. Īpašs paldies Aivai Šikovai. Grāmatas veidošanu un iesiešanu atbalstīja arī vairāki uzņēmumi – SIA “Eila”, SIA “Poļa nams”, Apavu namiņš un “Baltic Packing Trading”. Ieskaties arī Tu grāmatas lapaspusēs!

Esi drošs – neesi pārdrošs !

7.a klases komanda – Gundars Rēbuks, Aksels Barausks, Roberts Neimanis, Renārs Gausiņš un Madara Valmunska jau otro reizi šajā mācību gadā piedalījās konkursā “Esi drošs-neesi pārdrošs”.  Tas norisinājās Rīgā, Iekšlietu ministrijā. Skolēniem bija jāatbild uz jautājumiem par pirmās palīdzības sniegšanu, drošību, rīkojoties ar gāzi, elektrodrošību, ugunsdrošību, kā arī uz Valsts policijas, Latvijas dzelzceļa sagatavotajiem jautājumiem. Konkursā piedalījās 19 komandas no visas Latvijas. Skolēniem bija iespēja arī noklausīties Sadales tīklu sagatavoto lekciju par elektrodrošību.

Valsts olimpiādē Gerda iegūst maksimālo punktu skaitu

Saņemta priecīga ziņa – 9.b klases skolniece Gerda Veršinska Mājturības un tehnoloģiju un mājsaimniecības 19. valsts olimpiādē tekstila tehnoloģijās un mājsaimniecībā „Mēs – Latvijas simtgadei”ieguvusi maksimālo punktu skaitu – 30, tā iegustot 1.vietu jeb 1.pakāpi. Šī olimpiāde notika Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē 2018. gada 4. aprīlī.  Olimpiāde tiek organizēta ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros. Gerda veidoja rokassprādzi etnogrāfiskā stilā, darbs ritēja vairāk nekā piecas stundas. Iedvesmoties darbam vajadzēja, izmantojot fotoattēlā redzamo latviešu seģeni vai eņģes fragmentu. Gerda savu darbu darināja, par pamatu ņemot seģenes rakstus, kā arī savas zināšanas par dažādiem izšūšanas paņēmieniem. Rokassprādze tapa no lina auduma, kas rotāts ar pērlītēm. Skolotājai Daigai Sējējai prieks par Gerdas pacietīgo darbu un tā augsto novērtējumu! Sveicam Gerdu un skolotāju Daigu Sējēju!

Krāsaini un melnbalti putni

Lietišķās un vizuālās mākslas interešu grupa visu februāri un martu veidoja darbus vides objektu un mākslas darbu izstādei-konkursam ”Visa dieva radībiņa saulītē līgojās”, ko organizē VISC. Šī konkursa  galvenie mērķi bija rosināt interesi par Latvijas dabas daudzveidību un veicināt interesi par vides objektu un ārējā vidē eksponējamu mākslas darbu veidošanu. Mūsu vides objekta nosaukums –  ”Putni. Nebaidies būt atšķirīgs”. Darba galvenā ideja: mēs visi vēlamies, bet baidāmies būt atšķirīgi, uztraucamies – vai mūs sapratīs, vai pieņems? Darbs sastāv no 8 putniem. 7 ir izrotāti ar dažādos toņos stilizētiem latviešu rakstiem, bet astotais ir atšķirīgais, melnbaltais. Apzināsimies savu latviskumu un nebaidīsimies atšķirties.

9.aprīlī uzzinājām novada kārtas rezultātus – mūsu Putni tiek izvirzīti valsts žūrijas vērtējumam. Ja arī valsts žūrijai darbs iepatiksies, tad  tas tiks izstādīts Bauskas novada Mazmežotnes muižā, kur  visu vasaru , iespējams, risināsies  Latvijas  skolēnu vides objektu konkursa uzvarētāju darbu izstāde. Skolotāja D.Sējēja ir pateicīga par lielo ieguldīto darbu pulciņa dalībniecēm Nadīnai  Šumeiko, Janīnai Šumeiko no 6.b klases, Evelīnai Keitai Barauskai, Evelīnai Burmistrovai, Elīzai  Lakovičai-Lakovicai, Annai Sibillai Pumpurei, Anetei Danielai Pakalnei, Valentīnai  Glusjakai no 5.b klases, Līgai  Madarai  Šneiderie-Zegnerei, Elīzai Savickai no 4.klases, kā arī visiem citiem Bauskas pilsētas pamatskolas skolēniem un skolas darbiniekiem, kas palīdzēja vides objekta tapšanā. Ar nepacietību gaidīsim valsts konkursa rezultātus, bet neatkarīgi no tiem  ar lepnumu savu vides dekoru izmantosim skolas  uzpošanai Latvijas  un skolas simtgades svētkos.

D.Sējēja

Otrklasnieki labi startē novada matemātikas konkursā

Bauskas un Rundāles novadu matemātikas konkurss 2.klašu skolēniem 11.aprīlī notika mūsu skolā. 2.a klases skolēni tajā parādīja labas zināšanas. Par to liecina augstie vērtējumi. Skolotājas Rozes Bruģes audzēkņi Jānis Rumba un Marta Spruntule ieguvuši 2. un 3.vietu. Prieks par bērnu panākumiem, jo konkursā bija 27 dalībnieki no 10 skolām. Sveicam!

Mājturības konkursā – 1.vieta

12.aprīlī mūsu skolā norisinājās ikgadējais Bauskas un Rundāles novadu mājturības un tehnoloģiju konkurss 7. klasēm ‘’Esi zinošs un radošs”. Mūsu skolu  tajā  pārstāvēja 7.b klases komanda: Betija Upelniece, Elizabete Līcīte, Keita Asone , Arvis Sūna un Emīls Polovko. Konkursa gaitā skolēniem bija jāveic dažādi radoši uzdevumi, kurus sagatavoja novada mājturības skolotāji: jāatpazīst un  jāizšuj etnogrāfiskās zīmes; jānotamborē un jāizveido latviešu raksti; jāzina, kas ir sklandu rausis, koča un grūdenis; jāsalīmē krāsaini pavasara  tērpu modeļi. Mūsu skolas skolotājs I. Abramčiks jauniešiem piedāvāja noteikt dažādu amatniecībā izmantojamu koku sugas .  Noslēgumā visas komandas  improvizēja nelielā priekšnesumā par tēmu ”Latvija. Pavasaris. Krāsas”. Mūsu  septītie  konkursā bija gan zinoši, gan radoši, un kopvērtējumā ieguva 1.vietu, par ko ļoti priecājās mājturības skolotāja D.Sējēja, kas palīdzēja konkursantiem sagatavoties  pasākumam.