Home » 2018 » April » 11

Daily Archives: April 11, 2018

Finālistes apbalvo Rīgā

Betija Upelniece no 7.b klases, Klēra Kuļikauska no 8.a klases un Paula Rāzna no 9.a klases 6. aprīlī tika suminātas Rīgā – visas guvušas augstu vērtējumu valsts mēroga literāri radošā konkursā. Meitenes bija izzinājušas O. Kalpaka dzīvesgājumu un rakstīja pulkveža piemiņai veltītu teiku.

Svinīgajā sarīkojumā Rīgā B. Upelniece un K. Kuļikauska saņēma diplomu un īpašu atzinību no Eiropas Parlamenta deputātes I. Vaideres – iespēju doties izzinošā ekskursijā. P. Rāznai konkursa rīkotāji pasniedza diplomu un izdevniecības „Jumava” simpātiju balvu. Gandarīta par veiksmi konkursā ir arī latviešu valodas skolotāja Ieva Mašale. Viņa pateicas visiem audzēkņiem, kas rakstīja pulkveža piemiņai veltītu darbu.

Kāpēc balons turas pie griestiem?

Šādu un citus āķīgus jautājumus 5.un 6.klašu dabaszinību viktorīnā saviem skolasbiedriem uzdeva 7.a klases skolēni. Viņi kopā ar dabaszinību skolotāju Guntu Kiseļevu bija noorganizējuši pēcpusdienu, kad 4 komandas mērojās ar zināšanām un veiksmi.  40 minūtes pagāja nemanot, jo jautājumi sekoja cits citam, arī vērtēšana notika automātiski, jo viktorīnas veidotāji bija izmantojuši programmu Quiz. Jautājumi bija sagrupēti vairākās tēmās, katrā bija iespējams izvēlēties “dārgāku” vai “lētāku” jautājumu. Daži jautājumi tika uzdoti, demonstrējot eksperimentus. Lielu jautrību izraisīja mīklu minēšana par dzīvniekiem. Priecēja skolēnu labās zināšnas par mūsu novadu, arī par dažiem fizikas jautājumiem. Visvairāk punktu izdevās savākt 6.a klasei. Pasākuma organizatori Gundars Rēbuks, Roberts Neimanis un Aksels Barausks saka, ka vēlējās veidot intelektuālu spēli, jo sporta aktivitāšu, viņuprāt, pietiekot. Kā atzina spēles dalībnieki, tā bija interesanta, azartiska un izglītojoša pēcpusdiena. Gaidīsim citus vecāko klašu izglītojošos pasākumus!