Home » 2018 » May » 03

Daily Archives: May 3, 2018

Pirms 4.maija svētkiem izzinām skolu un tās apkārtni

Maija sākums mūsu skolā vienmēr vējo patriotiskās noskaņās. Klases stundās pārrunājam svarīgus notikumus, gatavojamies Baltā galdauta svētkiem – nesen iedibinātai tradīcijai, atzīmējot  Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienu. Savukārt 9.a klase kopā ar skolotāju Daigu Sējēju bija noorganizējuši izzinošu pasākumu – fotoerudīcijas spēli starp klašu komandām “Iepazīsti savu skolu un tās apkārtni”. Stundas laikā klašu komandām (3 zēni un 3 meitenes) vajadzēja atrast kontrolpunktus skolā un netālu no tās, izveidot pie objektiem komandas pašbildes, kā arī atbildēt uz dažiem jautājumiem par skolas vēsturi, informāciju meklējot skolas mājas lapā. Pasākums izvērtās ļoti aizraujošs, te zuda bildes, te juka objekti, te bija aizmirsušies noteikumi, tomēr visi bija apmierināti par izzinošo skrējienu. 9.klases meitenes Marta, Herta un Nikola apkopoja rezultātus un noteica uzvarētājus un nominantus. 1.vietā 5.a klases komanda, 2. – 5.b klase, 3. – 7.a klase, kuriem gan nedaudz paplašinājās skriešanas zona, jo neuzmanīgi lasīja karti! Tika iegūtas šādas nominācijas – “Saliedētākā komanda” – 8.b klasē, “Erudītākie” – 6.b klasē, “Negaidītākais pārsteigums” – 8.a klasē, “Košākā komanda” – 4.b klasē, azartiskākā komanda – 4.a klasē, un “Ātrākā komanda” – 6.a.  Skolas vadība bija parūpējušies par latviskām balviņām visiem dalībniekiem – dzērvenēm šokolādē un pūdercukurā. Lai visiem saulaini svētki!

Fotogalerijā – ieskats par objektiem, uzdevumiem, dalībniekiem.

Dzejniece Sandra Cīrule tiekas ar pasaku autoriem no 3.b

2.maijā 3.b klasē valdīja īsti literāra atmosfēra. Bērni tikās ar dzejnieci Sandru Cīruli. Tas bija ļoti interesanti, jo viņa ļāva ielūkoties grāmatas tapšanas “virtuvē”. Trešklasnieki, kā jau iepriekš uzzinājām, izveidojuši paši savu pasaku un stāstu grāmatu. Sandra Cīrule ar prezentācijas palīdzību demonstrēja, kā tapa viņas grāmatiņa bērniem “Jančuks runčuks pūkains punčuks” no rakstīšanas brīža līdz grāmatas nonākšanai pie lasītājiem. Tā kā Sandra Cīrule pēc profesijas ir pedagoģe, viņai lieliski izdevās skolēnus iesaistīt sarunā, kā arī literārā rotaļā. Kopīgi tika minētas atskaņas viņas dzejoļiem par Runčuku. “Jančuks runčuks pūkains punčuks” ir trešā S.Cīrules grāmata. Pirms tam iznākušas mīļumpasaciņas par Pūķi rūķi un stāsti iz Kaķu mājas. Dzejniece pastāstīja, ka tagad top nākamā grāmatiņa. Šoreiz tās galvenais varonis būs  suns. Skolēni labprāt uzdeva jautājumus par grāmatas rakstīšanas niansēm, saņēma uz tiem asprātīgas un izsmeļošas atbildes. S.Cīrule vēlēja skolēniem labu izdošanos gan mācībās, gan pasaku rakstīšanā.Par to, lai šāda tikšanās notiktu, bija parūpējusies skolotāja Gunta Spure.