Home » 2018 » September » 12

Daily Archives: September 12, 2018

Dzejas dienās šogad – par Imantu Ziedoni

Ikgadējais Dzejas dienas pasākums pie Plūdoņa pieminekļa Saules dārzā bija veltīts dzejniekam Imantam Ziedonim. To organizēja Bauskas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar novada izglītības iestādēm un Kultūras centru. Arī mūsu skolas 5., 6. un 9.klašu skolēni tajā piedalījās. Mazākie veidoja dzejniekam veltītas ziedu kompozīcijas. 6.b klases (skolotāja I.Mašale) kompozīcija tika atzīta par oriģinālāko. Tajā ar dabas materiāliem bija izveidota Latvijas kontūra, ko apceļo simbolisks velosipēds, to bija darinājis Ralfs. 5.b klase kopā ar skolotāju D.Ālmani bija izveidojuši simbolisku Ziedoņa galvu. Pasākuma dalībnieki noklausījās Imanta Ziedoņa dzejas un pasaku uzvedumus, muzikālos priekšnesumus, piedalījās dažādās darbnīcās, aplūkoja grāmatu izstādi.

Dzejas dienas otrajā daļā devītie kopā ar citu skolu vienaudžiem tikās ar fonda “Viegli” aktīvistu, mūziķi un radošu personību  Enriko Podnieku.

I.Ziedoņa fonds „VIEGLI” apvieno Latvijā zināmus mūziķus un māksliniekus, kuru misija ir : „LATVIJA IR BRĪNUMSKAISTA ZEME, BET SKAISTAJAM JĀPALĪDZ PARĀDĪTIES”.

Mūziķis prata tikšanos pārvērst sirsnīgā sarunā par Ziedoni, mūziku un mums pašiem Latvijā. Enriko ir Bauskas pilsētas pamatskolas absolvents, viņš ar smaidu un pateicību atcerējās skolas gadus un vēlēja jauniešiem būt emocionāliem, pozitīviem un atvērtiem, apceļot Latviju. Vairāku novada skolu skolēni bija iestudējuši Imanta Ziedoņa dzejas kompozīcijas. Pasākuma vadītāja skolotāja V.Cerusa ieskicēja I.Ziedoņa personības krāsainās šķautnes, bet BVĢ skolotāja I.Graudiņa aicināja ieklausīties dzejas rindās par mīlestību un pasaules dažādību. Mūsu 9.a klases sniegumu lieliski papildināja Klēras flautas spēle un Andas koklēšana, savukārt Zane, Markuss, Raimonds, Alens un Normunds izjusti skandēja dzeju. 9.b klasē Ziedoņa dzejas pasaulē vairāk bija iedziļinājušies Ralfs, Rebeka, Amanda, Samanta, Keitija. Noslēgumā visi dalībnieki vienojās kopīgā dejā.

Pagūst paēst putru pagalmā

Mūsu skolas atjaunotajā pagalmā 8.septembrī valdīja liela rosība. Tradicionālajos Bauskas pagalmu un putras svētkos mūsu skolēni un skolotāji bija parūpējušies par dažādām aktivitātēm svētku dalībniekiem. Sportiskas stafetes, prāta spēles, dažādas praktiskas  darbošanās un tirdziņš – tik daudzveidīgs piedāvājums jautrai laika pavadīšanai bija pieejams mūsu pagalmā. Anna no 5.klases vadīja cepuru darbnīcu, 6.b klase piedāvāja apgleznot seju, 8.b klase bija noorganizējusi dziesmu minēšanas spēli, Marta no 6.a vadīja maisiņu mešanas atrakciju, Paula no 5.a piedāvāja veidot ziedu rotas. Un kur tad vēl gardā putra, ko pa skolas ēdnīcas logu dalīja skolotājas Donerblica un Kondrotaite! Šo visu palīdzēja noorganizēt skolotājas D.Ālmane, S.Gudkova, D.Sējēja, I.Šarikova. Fotogalerijā – daži mirkļi no svētkiem.