Home » Bez tēmas » Dzejas dienās Bauskā un “Lejeniekos” godina Vili Plūdoni

Dzejas dienās Bauskā un “Lejeniekos” godina Vili Plūdoni

Izskan Dzejas dienas, izskan dzejnieka V. Plūdoņa dzejas gads. Šī gada dzejas dienu moto bija V. Plūdoņa vārdi: „Mēs esam zemes, esam saules bērni.” Mūsu skolas radošākie 5.-9. klašu skolēni kopā ar citu Bauskas skolu jauniešiem 11. septembrī lasīja savus dzejoļus Saules dārzā pie šovasar atklātā pieminekļa V. Plūdonim.

17. septembra pēcpusdienā dzejnieka mājas „Lejenieki” pulcēja novada 5. un 6. klašu skolēnus. Viņi izstaigāja dzejnieka taku gar Mēmeli un veica dažādus literārus uzdevumus. Mūsu skolas 6.b klases skolēni guva atzinību par labi pārzinātu V. Plūdoņa dabas dzeju. Skolēniem īpaši patika darbnīcas „Dzejā kā dzīvē” un „Mini, ja nezini!”. Šoreiz mājas darbu bija izpildījušas literatūras skolotājas, no galvas runājot savus mīļākos V. Plūdoņa dzejoļus. Kā pateicība dzejnieka atdusas vietā gūla krāsainās asteres un gladiolas.

lejenieki 2014 - 01 lejenieki 2014 - 02