Home » Bez tēmas » Atklātas sarunas ar skolēniem un vecākiem par modernajām atkarībām

Atklātas sarunas ar skolēniem un vecākiem par modernajām atkarībām

Psihologs Edgars Caics, biedrības “Esi Brīvs!” atkarību profilakses grupu un semināru vadītājs, 20.aprīlī vadīja nodarbības 6.-8.klašu skolēniem. Nodarbību tēmas dažādās vecuma grupās bija atšķirīgas. 7.un 8.klašu skolēni dzirdēja E.Caica pārdomas un faktus  par atkarību izraisošām vielām, jauniešu iespējām no tām izvairīties. Skolēni uzzināja, kā tiek piesaistīti jauni atkarīgie, izmantojot draugus, eksperimentējot, un jaunietis pat nemaz nepamana, ka kļuvis atkarīgs. 7.a klases skolēni Roberts, Dana un Herta atzina, ka saruna bijusi interesanta, likusi aizdomāties, kaut jautājumu uzdošanā viņi esot bijuši kūtri. Savukārt 6.klašu skolēni uzzināja daudz jauna par digitālo atkarību. Izmaiņas komunikācijā, stress, aizkaitināmība, panika- šīs visas problēmas skar ļoti daudzus mobilo ierīču lietotājus, tiklīdz tie tiek šķirti no sava viedtālruņa vai citas ierīces. Lekcija tika papildināta ar uzskatāmiem attēliem un video materiāliem. Noslēgumā psihologs aicināja jauniešus izvērtēt savus digitālos ieradumus, taupīt laiku daudz būtiskākām lietām – mācībām, reālām sarunām ar vienaudžiem, fiziskām aktivitātēm. Šīs pašas dienas vakarā tēmu par atkarībām kopā ar skolēnu vecākiem iztirzāja biedrības “Esi brīvs!” valdes priekšsēdētāja Dace Caica. Viņa iepazīstināja ar moderno atkarību veidiem, kā tos atpazīt.

DSCF5311DSCF5305 DSCF5307