Home » Bez tēmas » Tikšanās ar rakstnieci Lauru Dreiži

Tikšanās ar rakstnieci Lauru Dreiži

.. notika mūsu skolā 29.aprīlī. Bauskā šodien Grāmatu svētki un  tikšanās notika šo svētku ietvaros. Jaunā autore (šogad viņai paliks 26 gadi) pievērsusies fantāzijas žanra romānu rakstīšanai, iznākušas jau sešas viņas grāmatas. Jauniešiem no mūsu skolas, Bauskas 2.vidusskolas un Mežgaļu pamatskolas bija interesanti uzzināt, kā top šīs aizraujošās grāmatas. L.Dreiže pastāstīja, ka viņas literārā darbība sākusies  jau bērnībā, rakstot turpinājumus tolaik populārajām “Gredzenu pavēlnieka” grāmatām. Rakstniece aizrautīgi stāstīja par romānu sižetu veidošanos, par zināšanām, kas nepieciešamas, lai rakstītu. Viņa absolvējusi Latvijas Universitāti un ir franču valodas speciāliste,  viņas pamatdarbs ir dažādu daiļdarbu, tekstu tulkošana no franču valodas. Skolēni ar izbrīnu uzņēma faktu, ka savus romānus Laura Dreiže raksta ar pildspalvu, kladē, tikai pēc tam tos pārveido elektroniskā formātā. Interesantā literatūras stunda pagāja nemanot, tā beidzās ar autogrāfu ierakstīšanu grāmatās, interviju laikrakstam “Bauskas Dzīve” un fotografēšanos kopā ar lasītājiem.

DSCF5373DSCF5350 DSCF5356 DSCF5360 DSCF5379 DSCF5383