Home » Bez tēmas » Lielā lasīšanas diena

Lielā lasīšanas diena

Šonedēļ – Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. “Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 20. reizi, Latvijā  – 19. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.  Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata,” lasām projekta mājas lapā.  Lielajā lasīšanas dienā jau tradicionāli mūsu skolas skolēni dodas uz Bauskas bērnu bibliotēku. Kopā ar bibliotēkas vadītāju Sarmīti Freimani šogad 3.a klase lasīja norvēģu rakstnieka Stīana Hola stāstu “Gārmana vasara”. Bērni lasīja grāmatas fragmentus, iejutās sešgadīgā zēna pārdzīvojumos, skolas gaitas uzsākot. Visiem likās interesantas grāmatas ilustrācijas, ko lasīšanas gaitā varēja aplūkot. Skolēni uzzināja arī daudz interesantu faktu par Norvēģiju.

DSCF7069DSCF7057 DSCF7059 DSCF7064