Home » Bez tēmas » Vairāki Veidenbaumi satiekas Saules dārzā

Vairāki Veidenbaumi satiekas Saules dārzā

11. septembrī saules dārzā novada skolu audzēkņiem, skolotājiem un visiem dzejas mīļotājiem bija iespēja piedalīties Dzejas dienu pasākumā, kas šogad veltīts latviešu dzejniekam Eduardam Veidenbaumam. Tikšanās moto bija: “KĀDA GAN TUR KĀDAM DAĻA, KAD MAN PATĪK DZĪVE ZAĻA”. Skolēni dzejas priekšnesumam varēja izvēlēties jebkuru vietu – gan Plūdoņa pieminekļa pakāji, gan pļavu, gan zaļā “Žigulīša”sānus un salonu.  Viesis bija dzejnieks, daudzu  grupas “Prāta Vētra” dziesmu tekstu autors Emīls Buiķis. Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotāja Vija Cerusa rosināja par skolēnu priekšnesumiem balsot ar cūku pupām, lai uzzinātu skatītājiem tīkamāko uzstāšanos. Līdzās citu skolu jauniešiem arī skolotājas Dinas Ālmanes un Ievas Mašales audzēkņi bija cītīgi lasījuši gan Veidenbauma, gan mūsdienu jauno autoru dzeju. Veidenbauma lomā iejutās Raimonds Lavenieks, bet dzejas kompozīciju norunāt palīdzēja Klēra Kuļikauska, Alens Andrejevs un Dāvids Burmistrovs. 9.a klases skolnieces Marta Ābele, Luīze Tihanova, Dana Gaile un Herta Minkeviča runāja jauno autoru dzeju, bet 9.b klase (Gerda Veršinska, Rihards  Rūdolfs Jubelis, Ivo Krīgers, Mārtiņš Strazdiņš, Linards Lipenbergs) skandēja Veidenbaumu. Viņiem palīdzēja arī Rebeka Zotova un Ernests Markuss Gulbis no 8.b. Bauskas Centrālās bibliotēkas un skolotājas V.Cerusas kopīgi veidotais pasākums bija interesants un ļāva jauniešiem labāk iepazīt gan E.Veidenbauma dzeju, gan atklāt jaunos latviešu dzejniekus, kā arī dzirdēt, kā dzeju lasa īsts dzejnieks. Ieskaties galerijā!