Home » Bez tēmas » Uztic vērtīgu grāmatu kolekciju

Uztic vērtīgu grāmatu kolekciju

Mūsu skolas absolvents Jānis Bite uz vienu mēnesi skolai uzticējis ļoti vērtīgu grāmatu kolekciju. Viņš uzskata, ka grāmatas, kas ietilpinātas piecos senlaicīgos koferos, ir pelnījušas, lai tās redz un aptausta gan skolotāji, gan skolēni. Īpašu prieku par šādu iespēju pauda skolotāja Dina Ālmane, jo J.Bites īpašumā ir daudz vērtīgu V.Plūdoņa, J.Virzas, Raiņa, Aspazijas, A.Čaka u.c. autoru retu izdevumu. Vairāki izdevumi pat nav sastopami šo rakstnieku muzejos. J.Bite kolekcionē līdz 1940.gadam un senāk izdotas grāmatas. Daudzas no tām vēl īpašākas padara rakstnieku autogrāfi. J.Bite dažādās izsolēs ieguvis arī daudzas vēstures tematikai atbilstošas grāmatas, kuras varētu izmantot vēstures apgūšanai. Šī grāmatu kolekcija jau veikusi savu izglītojošo darbu, apceļojot Ķekavas un Jelgavas novadu skolas. Pie mums tā atradīsies līdz maija sākumam un būs apskatāma skolas bibliotēkā.

Tikšanās reizē uzzinājām, ka Jānis Bite kolekcionē ne tikai grāmatas, viņam pieder arī padomju laika rotaļlietu kolekcija, kuru var arī apskatīt klātienē, iepriekš sazinoties. Atceramies arī, ka skolas 95.dzimšanas dienā J.Bite skolai dāvāja senu koka skolas somu ar tam laikam atbilstošām mācību grāmatām. Paldies Jānim par labajām iecerēm un saturīgo sadarbību ar savu skolu!