Home » Bez tēmas » Veltījums Latvijai simtgadē – pasaku un stāstu grāmata

Veltījums Latvijai simtgadē – pasaku un stāstu grāmata

3.b klases skolēni un viņu skolotāja Gunta Spure jau kopš otrās klases krāj pasakas. Viņi ir gan aktīvi pasaku lasītāji skolas bibliotēka, gan arī citur – mājās, pilsētas bibliotēkā. Bet pats jaukākais ir tas, ka viņi pasakas arī raksta. Katrs skolēns izveidojis savu pasaku kladi, kurā top pasakas par Latvijas dabu, Bausku, ģimeni, dažādiem notikumiem, kas bērniem svarīgi. Skolotāja teic, ka pasaku rakstīšana ne tikai rosina bērnu iztēli, bet palīdz izkopt rokrakstu, māku sakārtot domas un teikumus secīgi. Šogad divu gadu rakstīšana ir nonākusi pie skaista rezultāta – pasakas apkopotas un iesietas grāmatā “100 stāsti un pasakas Latvijai”. Tā papildināta arī ar ilustrācijām, ko zīmējuši pasaku autori. Pirmā grāmatas atvēršana notika Bauskas bērnu bibliotēkā, bet vēl tiek plānota tikšanās ar kādu “īstu” rakstnieku. Katrs savu grāmatas eksemplāru jaunie rakstnieki saņems kopā ar 3.klases liecību mācību gada noslēgumā. Skolotāja stāsta, ka grāmatas tapšanā palīdzējuši arī skolēnu vecāki, datorizējot tekstus. Īpašs paldies Aivai Šikovai. Grāmatas veidošanu un iesiešanu atbalstīja arī vairāki uzņēmumi – SIA “Eila”, SIA “Poļa nams”, Apavu namiņš un “Baltic Packing Trading”. Ieskaties arī Tu grāmatas lapaspusēs!