Home » 2018 » January

Monthly Archives: January 2018

Matemātikas pēcpusdiena 5.klasēm

30.janvārī 5.klašu skolēni pulcējās matemātikas klasē, lai meklētu atbildes uz neparastiem matemātiskiem jautājumiem. Pašā sākumā, zīmējot un iesaistot matemātiku, bija jāizveido komandas nosaukums . Citām komandām pēc šī zīmējuma tas bija jāuzmin. Visvairāk dalībniekiem patika no sīkām ģeometriskām figūrām veidot taisnstūri. Uzvarētāji netika noteikti, lielākais ieguvums bija kopīga darbošanās, attīstot sadarbības prasmes, loģisko domāšanu un prezentēšanas iemaņas. Pasākumu organizēja matemātikas skolotājas Olga Vinogradova un Kristīna Kondrotaite.

 

Piedalās starptautiskajā bērnu mākslas izstādē-konkursā „LIDICE 2018”

Šo konkursu rīko Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un izglītības iestādēm. Tā dalībnieki ir bērni un jaunieši līdz 16 g.v. Viens no konkursa mērķiem ir veicināt bērnu un jauniešu radošo spēju attīstību, padziļināt izpratni par citu tautu mākslu, kultūru, tradīcijām. Tā kā  UNESCO 2018.- 2028.gadu pasludinājusi par Starptautisko desmitgadi “Ūdens ilgtspējīgai attīstībai”, tāpēc 46.Starptautiskā bērnu mākslas izstāde-konkurss „Lidice 2018” veltīta tēmai “Ūdens”. Skolotāja Daiga Sējēja jau tradicionāli rosina skolēnus piedalīties šajā konkursā. Šoreiz 1.novadu kārtā no mūsus skolas tika iesūtīti 7 darbi. Tagad jāgaida žūrijas vērtējums un, protams, jācer, ka saņemsim uzaicinājumu arī uz otro kārtu. Lai veicas!

Gailis atdod pilnvaras Sunim

Jautra atvadīšanās no Ugunīgā Gaiļa gada notika 26.janvārī, kad 5.-9.klašu skolēni bija pārtapuši dažādos tēlos. Popielas-karnevāla tēma bija- dažādu valstu dejas vai interesanti priekšnesumi. Lielajā pasaules kartē tika atzīmētas vietas, no kurām kāds “ir ieradies”. 5.a klase pārstāvēja Franciju ar mīmu teātri, 5.b iejutās krievu tautas dejā “Kaļinka”, 6.a kl. meitenes nodejoja grieķu deju “Sirtaki”, 6.b trio dejoja itāļu Tarantellu, 7.a atļāva  piedalīties indiāņu rituāla dejā, 7.b kl. pārcēla publiku uz Indiju un tās filmām, 8.a klase iejutās Japānas noskaņās, 9.a kl. rādīja Francijas kankānu, Ēģiptes vēderdeju, Spānijas flamenko un Skotijas nacionālo deju. To visu kopā lika un pasākumu veidoja 8.b klase, īpaši pasākuma vadītājas Amanda Ķince un Samanta Staškevica. Skatītāju simpātiju balvu saņēma 9.a klase, bet specbalvas tika 5.b klasei un 7.b klasei. Visi pasākuma dalībnieki varēja mieloties ar saldajām balvām.  Ieskaties galerijā! Ja vēlies ielūkoties citās bildēs, vaicā skolas bibliotēkā. Laimīgu Jauno gadu!

Atjautīgā matemātika

25.janvārī notika pasākums ar šādu nosaukumu, kurā piedalījās visi 3.-4.klašu skolēni. Pasākuma mērķis bija ne tikai demonstrēt labas matemātikas zināšanas, bet arī novērtēt uzmanības, loģikas un atjautības nozīmi. Piemēram, no 6 kociņiem jāsaliek viens metrs. Bija jāizdomā, kā to asprātīgi izdarīt. Bija arī citi atjautības uzdevumi, kurus pārbaudīja praksē. Vajadzēja darboties arī praktiski – salikt kvadrātu no ģeometriskām figūrām u.c. Katra klase saņēma nelielu uzmundrinājuma dāvaniņu un pateicību. Galerijā Tev arī daži atjautības uzdevumi!

Skatuves runas konkurss skolā

.. notika 23.janvārī. Tajā piedalījās 1.-6.klašu skolēni M.Kanāns, Z.L. Zunda, S.Rasa, E.Tribe, R.Zaharčenoks, K.J.Purviņš, E.Savicka, M.L.Šneidere-Zegnere, M.Kārkla, A.Kalderauska, P.Druviņa, E.Ābele un S.Pole. Skolēnu sniegumu vērtēja žūrija (R.Bruģe, G.Spure, I.Briede).  Dzejoļu tematika bija visdažādākā – no nopietniem dzejoļiem par dabas skaistumu, tēvzemes mīlestību līdz humoristiskiem stāstiņiem dzejā. Uz novada skatuves runas konkursu, kas notiks 13.februārī, ceļazīmi saņēma Zane Lea Zunda, Evelīna Tribe, Ralfs Zaharčenoks, Kristers Juris Purviņš un Sendija Pole. Novada konkursā šiem skolēniem būs jārunā gan dzejolis, gan prozas fragments. Vēlēsim viņiem pacietību, gatavojoties svarīgajai uzstāšanās reizei!

Roberts risina raiti

Pieci 5. klašu skolēni,  savu matemātikas skolotāju O.Vinogradovas un K. Kondrotaites rosināti,  piedalījās MMC Pangea matemātikas konkursā.  Šo konkursu jau tradicionāli rīko privātā vidusskola RIMS. Uz otro kārtu tika uzaicināts 5.a kl. skolnieks Roberts Untāls. 20.janvārī notika 2.kārtas konkurss, Robertam veicās ļoti labi, jo viņš 440 dalībnieku konkurencē iekļuva pirmajā piecdesmitniekā, bet 2.kārtas rezultātu paziņošana un   konkursa apbalvošanas ceremonija notiks 14.februārī. Vēlēsim Robertam veiksmi!

Barikāžu laiku pieminot

1991. gada barikādes bija tautas nevardarbīgās pretošanās spilgtākā izpausme. Drosmīgi un apņēmīgi cilvēki aukstajās naktīs sildījās pie ugunskuriem un bija gatavi aizsargāt Latviju. Par šo laiku īpaši janvārī arī mūsu skolā tiek runāts gan vēstures, gan klases stundās. Bērni aptaujā savus tuviniekus, kas piedalījušies 1991.gada notikumos.  Latvijas simtgades gadā pieejami daudzi materiāli, ko veidojuši vēsturnieki un citi speciālisti, lai skolēni labāk izprastu mūsu valsts vēsturi. Ieskaties  Valsts kancelejas veidotajos informatīvajos materiālos par Latvijas valsts tapšanu un tās dibinātājiem! Interaktīvā testā www.atminivesturi.lv iespējams pārbaudīt savas zināšanas par Barikāžu laiku, kā arī citām Latvijas valsts vēsturē nozīmīgām tēmām. Sagatavotais materiāls noteikti palīdzēs mācību darbā, skaidrojot un diskutējot par Latvijas vēsturi un personībām tajā.

Mazie dambretisti spoži uzsāk Jauno gadu

1.-2.klašu komanda  – Marta Spruntule (2.a), Zane Lea Zunda, Renārs Staškevics un Roberts Maikūns (1.b)  izcīnījuši 1.vietu  novada skolēnu spēļu sacensības dambretē 2009.g.dzimušajiem un jaunākiem bērniem. Sveicam!

Vai mākam mācīties?

2017.gada nogalē uz šo jautājumu apstiprinoši varēja atbildēt daudzi mūsu skolas skolēni. Viņu liecībās bija tikai rūpīgā darbā nopelnīti vērtējumi, kas nebija zemāki par 6 ballēm. Bet skolēni, kuru vērtējumi bija augstāki par 7 ballēm, tika īpaši apsveikti Ziemassvētku pasākumos. 5.-9.klasēs mācīties vislabāk prot Paula Druviņa, Alise Kalderauska, Marta Kārkla, Roberts Untāls (5.a), Evelīna Keita Barauska, Evelīna Burmistrova, Elīza Lakoviča-Lakovica (5.b), Anastasija Marčenko, Janīna Šumeiko, Nadīna Šumeiko (6.b), Keita Asone (7.b), Dāvids Burmistrovs (8.a), Ralfs Romanovs (8.b), Endija Zaumane (9.a). Ceram, ka otraja pusgadā viņiem pievienosies vēl citi mācīšanās speciālisti!

Jaunais Dzeltenā suņa gads sācies ar saspringtu mācību darbu, jo janvāris un februāris ir mācību priekšmetu olimpiāžu laiks. Ja vēlies uzzināt, kādas olimpiādes, kad un kur notiek, ieskaties Bauskas novada mājas lapā šajā saitē http://www.bauska.lv/lv/sabiedriba/izglitiba/skoleniem/olimpiades. Lai arī ikdienas mācīšanās sagādātu prieku un būtu veiksmīga! Tad iegūtās zināšanas un prasmes, un, protams, arī Tava liecība mācību gada beigās sagādās prieku Tev un tuviniekiem!

 

Gadu noslēdz Baltais koncerts

Tradicionāls gada noslēguma pasākums skolā vienmēr ir Baltais koncerts, kas pulcē skolēnu vecākus un skolas bijušos skolotājus un darbiniekus. Tajā skan izjusti priekšnesumi. Tos veido koru, ansambļu, dzejas runātāju un solistu uzstāšanās. Skan arī instrumentāli skaņdarbi. Priecājāmies satikt skolotājus Inesi Cepli, Agru Rūtenbergu, Oskaru Spali, ilggadējo skolas darbinieku Jāni Apsi un citus. Kā jau ierasts, mākslas interešu grupa bija veidojusi sirsnīgus apsveikumus viesiem. Šajā dienā skolēni saņēma liecības un devās divu nedēļu brīvdienās, lai satiktos 8.janvārī. Laimīgu Jauno gadu!