Home » 2018 » February

Monthly Archives: February 2018

Domāt par nākotni nekad nav par agru

Pie tāda secinājuma nonāca tie mūsu skolas 7.-9.klašu skolēni, kuri apmeklēja izstādi “Skola 2018”. Pasākums notika projekta  „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Izstādē, kas norisinājās Rīgā no 23.-25.februārim, katrs jaunietis varēja atrast sev vajadzīgo – gūt priekšstatu par nākamo izglītības iestādi, ieskatīties skolu un augstskolu stendos, kā arī baudīt mākslinieku un sportistu uzstāšanos. “Man patika piedalīties radošajās darbnīcās,”stāsta Markuss Juris Ručs. “Patika prezentētā tehnika”, atzīst Reinis Sūna. Paula Linde priecājas par iespēju uzzināt ko vairāk par Rīgas mākslas un mediju tehnikumu, bet Keita Asone un Samanta Staškevica izmantoja iespēju parunāt ar vairāku skolu pārstāvjiem. Luīze Tihanova un Nikola Kalniņa secina, ka ir ļoti daudz informācijas un iespēju – ir varianti un viela pārdomām! Skolēniem bija iespēja apmeklēt arī  Starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstādi, kas arī norisinājās Ķīpsalas izstāžu centrā.

Noslēgusies 46.starptautiskā bērnu mākslas konkursa “Lidice 2018” Latvijas kārta

Konkursam tika iesūtīti 1256 darbi no 54 Latvijas novadiem un pilsētām, darbus vērtēja Valsts izglītības satura centra un Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra izveidota žūrija: žūrijas komisijas priekšsēdētāja – māksliniece, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Grafikas kolekcijas glabātāja Valda Knāviņa; žūrijas komisijas locekļi: Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vizuāli plastiskās mākslas metodiķe Dagnija Ramane un vizuālās mākslas metodiķe Viva Dzene, Rīgas Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” studijas “Mozaīka” vadītāja, Starptautiskā bērnu mākslas konkursa “Lidice” Čehijā žūrijas komisijas locekle Ilze Rimicāne.

Konkursa noslēguma posms un galvenā izstāde tiek rīkota Čehijā, un uz to ceļo bērnu darbi, kas ieguvuši visaugstāko novērtējumu savā valstī. Katru gadu bērni konkursam veido darbus par kādu konkrētu tēmu, un tā kā UNESCO 2018.- 2028.gadu pasludinājusi par Starptautisko desmitgadi “Ūdens ilgtspējīgai attīstībai”,46.starptautiskā bērnu mākslas izstāde konkurss „LIDICE 2018” ir veltīta tēmai “Ūdens”. Ūdens kā dzīvības avots; kā dabas elements un tā dažādās formas; ūdens dabā, pilsētā un mājās; ūdens un dzīvība tajā; ūdens transports un saimniecība; ūdens dziedināšanai un izklaidei; dzīve pie ūdeņiem; ūdens pasakās un mitoloģijā.
Latvijas kārtas laureātu izstādei tika izvirzīti 178 darbi, no tiem 2 ir no Bauskas novada  Mūsu skola var lepoties ar Evelīnas Burmistrovas darbu ”Pie ūdenskrituma” , kurš arī izvirzīts tālākam konkursam Čehijā. Pateicības dāvanu un atzinības rakstu Evelīna saņēma konkursa apbalvošanas ceremonijā atjaunotajā VEF kultūras pilī. Pasākuma organizatori bija parūpējušies par radošu koncertu, kas saucās “Pikniks pie ezera”, kurā varēja piedalīties arī paši konkursa dalībnieki.

Skolotāja Daiga Sējēja, stāstot par šo notikumu, priecājas par Evelīnas sasniegumu. Paldies skolotājai par ierosmi un darbu!

 

 

Zēnu ansamblis “Balsīs -2018” izdzied pirmo pakāpi

Bauskas, Rundāles un Vecumnieku novadu vokālās mūzikas konkursa “Balsis -2018” 1.kārtā mūsu skolas zēnu ansamblis ieguvis 1.pakāpes diplomu. Konkurss notika 21.februārī mūsu skolas skanīgajā zālē. Tajā piedalījās 6 ansambļi no minētajiem novadiem. Skolotāja Ilze Bērziņa uzteic zēnus par nopietno attieksmi un skaisto muzicēšanu. Žūrijas dalībniece un Mūzikas metodiskās apvienības vadītāja Diāna Siliņa raksturoja mūsu zēnu repertuāru ar vārdu – stilīgi! Sveicam!

Piedalās SATVERSMES TIESAS organizētā zīmējumu konkursā

6.b klases skolniece Janīna Šumeiko, savas vizuālās mākslas skolotājas Daigas Sējējas rosināta, piedalījās zīmējumu konkursā. To organizēja Latvijas Republikas Satversmes tiesa. Sveicam Janīnu par iegūto Atzinību un jauno pieredzi! Vairāk par šo konkursu lasi šeit!

Izkrāso dienu sarkanu

14.februārī par Valentīndienas aktivitātēm skolā bija parūpējušās 8.b klases meitenes Rebeka Zotova, Amanda Ķince, Samanta Staškevica un Sanija Borkovska. Šajā dienā skolā tika izsludināta sarkanās krāsas diena, visi bija aicināti izmantot šo krāsu savā tērpā.Organizatores bija izveidojušas krustvārdu mīklu par Valentīndienu. Tās risināšanā vislabāk veicās 8.a klasei, piedalījās arī 7.a, 5.b un 6.a klases. Darbojās arī Valentīndienas pasts, lai nosūtītu sveicienus savām simpātijām. Bija daudz vēstuļu. 8.b klases komanda pateicas visiem, kas piedalījās!

Mūsu aktieri un runātāji piedalās Bauskas un Rundāles novadu konkursos

13.februārī Bauskas Bērnu un jauniešu centrā uz skatuves runas konkursa 1.kārtu pulcējās  novadu labākie runātāji. Vairākiem skolēniem piedalīšanās šajā konkursā bija jauna pieredze. Kristers pat sniedza savu pirmo interviju laikrakstam “Bauskas Dzīve”! Mūsu skolas pārstāvju sniegums tika novērtēts ļoti atzinīgi – Zanei Lea Zundai un Kristeram Jurim Purviņam 2.pakāpes diploms, bet Evelīnai Tribei, Ralfam Zaharčenokam un Sendijai Polei – 1.pakāpes diploms. Uz reģiona konkursu, kas notiks 27.februārī Bauskā, tika izvirzīti skolēni, kuru punktu skaits bija lielāks par 46. Vislielākais punktu skaits visu konkursa dalībnieku vidū bija Ralfam Zaharčenokam (skolotāja Gunta Spure) – 49,83, bet Evelīna Tribe (skolotāja Roze Bruģe) saņēma 46,66 punktus. Vēlēsim veiksmi un izdošanos nākamajā konkursā!

Šajā pašā dienā pēcpusdienā Bauskas kultūras centrā notika arī skolu teātru skate, kurā piedalījās arī divas skolotājas Rozes Bruģes vadītās grupas – no 2.a un 6.a klases. Jaunie aktieri godam parādīja savus iestudējumus, meistarīgi aizvietojot arī tos, kuri bija saslimuši. Viņu sniegums tika novērtēts ar 2.pakāpes diplomu. Paldies arī vecākiem un skolotājai Ilzei Bērziņai par atbalstu!

 

Sadancošanās Grenctālē

Grenctāles kultūras nams 9.februārī tika pieskandināts ar tautas deju ritmiem. Tur bija pulcējušies deju kolektīvi no dažādām Latvijas vietām – Bauskas, Vecsaules, Pilsrundāles, Siguldas un Baložiem. Satikšanos dejā bija noorganizējusi mūsu skolas deju kolektīvu vadītāja Santa Zemīte.

Dambretistiem medaļu, kausu un diplomu birums

Latvijas jaunatnes čempionāta fināls 64 lauciņu dambretē norisinājās Rīgā no 8.-11.februārim. Tajā piedalījās arī 4 mūsu skolas skolēni – Reinis Štāls, Zane Lea Zunda, Roberts Maikūns un Renārs Staškevics. Reinim – 2 zelta medaļas, Renāram 3 zelta medaļas, Robertam – 2 sudraba godalgas, Lea – 4.vieta. Sacensību dienas bija ļoti saspringtas, prasīja emocionālu noturību, spēku, ko mūsu skolēni arī demonstrēja, par to liecina labie rezultāti. Paldies skolēniem un vecākiem par atbalstu! Vairāk informācijas vari atrast https://pratnieks.wordpress.com/

Veiksmīgi startē Latvijas čempionātā

11.februārī Rīgas sporta manēžā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā U14 vecuma grupā. Šajās sacensībās piedalījās mūsu skolas skolēni – Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi  Dāvids Kozlovskis un Sanija Maskale. Sanija izcīnīja augsto 7.vietu 60m barjerskrējienā. Tas ir augstākais Sanijas sasniegums šāda ranga sacensībās. Šīs bija arī Sanijas pirmais Latvijas čempionāts. Ļoti veiksmīgi starts izdevās Dāvidam Kozlovskim, viņš 60m sprinta skrējienā finišēja otrais (8.12s), tikai divas sekundes simdaļas aiz uzvarētāja, Siguldas sportista. Sacensību noslēguma disciplīna bija 4x160m stafešu skrējiens. Šajās sacensībās Bauskas BJSS komandā startēja arī Dāvids Kozlovskis, veicot lielisku pēdējo posmu, arī stafešu skrējienā tika izcīnīta 2.vieta. Sportistu treneri ir Raivis Maķevics, Ilona Dramačonoka un Ieva Šteinberga. Lepojamies! Informāciju sagatavoja R.Maķevics.