Home » 2018 » November » 21

Daily Archives: November 21, 2018

Lai top gaisma!

20.novembrī projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika karjeras izglītības atbalsta pasākums „Lai top gaisma!”. 7.klašu skolēni kopā ar klašu audzinātājām I.Junkurēnu, I.Bērziņu un pedagogu – karjeras konsultanti I.Briedi devās uz Kuldīgu. Tur “Kuldīgas darbnīcās”skolēni piedalījās interaktīvā nodarbībā – tehniski radošā darbnīcā.  Tās mērķis bija gan izglītojošs, gan praktisks. Skolēni uzzināja daudz jauna par fiziķa, elektriķa profesijām, par šajās profesijās nepieciešamo izglītību, personiskajām īpašībām, karjeras iespējām. Nodarbības gaitā skolēni izgatavoja savu LED lampu, pielietojot gan prezentācijā gūtās zināšanas, gan arī savas mākslinieciskās prasmes origami tehnikā, rotājot lampas kupolu. Nācās atzīt, ka dabošanās ar elektrību ir piņķerīga, prasa lielu pacietību, koncentrēšanos un , pats svarīgākais – nopietnas zināšanas. Šī nodarbība skolēniem lika aizdomāties par savām spējām,  nākotnes iespējām, iecerēm un veidiem, kā šīs ieceres piepildīt. Paldies Līgai par silto uzņemšanu Kuldīgā!

Latvijas simtgades dienā lepojamies

.. ar Annu Sibillu Pumpuri, kura teica runu Latvijas Nacionālajā teātrī, Latvijas simtgadei veltītajā svinīgajā pasākumā.

.. ar Klēru Kuļikausku, kura Bauskas Kultūras centrā, Latvijas valsts Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltītajā svinīgajā koncertā “Šodien par visu augstāk Māte Latvija zvaigznes ceļ” nolasīja savu runu Latvijai svētkos.

.. ar mūsu skolas jaunajiem māksliniekiem Janīnu Šumeiko, Nadīnu Šumeiko, Kristānu Kristu Teni, Betiju Upelnieci, Evelīnu Burmistrovu, Elīzu Lakoviču-Lakovicu un Martu Spruntuli. Viņu darbi izstādīti Bauskas KC Gruzijas pilsētas Hašuri un Bauskas skolēnu zīmējumu izstādē «Vienoti dažādībā – Latvija un Gruzija», kas veltīta tautu draudzībai. Zīmējumu konkursu šogad rīkoja Latvijas Pašvaldību savienība (LPS). Konkursā piedalījās Gruzijas Hašuri rajona un Bauskas novada skolēni. Skolotājas R.Bruģe un D.Sējēja kopā ar zīmējumu autorēm Bauskas Rātsnamā 18.novembrī saņēma piemiņas veltes.

Dāvā sveces Likteņdārzam

Bauskas pilsētas pamatskolas 6.b un 3.a klase šoruden iesaistījās labo darbu nedēļā, Likteņdārzam Koknesē 6.b un 3.b dāvāja vairāk nekā 40 kilogramus sveču materiāla. Akcijā no visas Latvijas savākti 1704,18 kilogrami sveču. Dobeles sveču rūpnīcā tās pārkausēja, lai svētkos izveidotu katram novadam savu sveču kompozīciju. 18.novembrī Likteņdārzā iededza katra novada sveču kompozīciju. Zemgales sveces novembra tumšajām debesīm sniedza visvairāk gaismas. Izrādās, ka esam ļoti čakli – no Zemgales skolām uz Likteņdārzu aizvesti gandrīz 700 kilogramu sveču materiāla.

Novērtē izaicinājumu!

„Amigo Junioriem” piedāvāja neparastu izaicinājumu, kam piekrita 6.b klase. Rezultātā tapa divas filmiņas, kas vēstī par to, kā gājis skolēniem, būvējot augstāko glāžu piramīdu un atveidojot anekdoti.

Ja interesē, kā sestajai klasei veicies, aplūko video no ķīmijas stundas, saite: https://www.youtube.com/watch?v=MNx3fKqzcA4 un ainu no tūristu gājiena uz mežu, saite: https://www.youtube.com/watch?v=h_zt15NpKSU

Ja būsi atsaucīgs un nobalsosi par video, skolēni būs ļoti priecīgi.