Home » 2019 » November

Monthly Archives: November 2019

Pasaku ķēniņam Kārlim Skalbem – 140

2.b klases skolēni kopā ar skolotāju A.Orlovu 7.novembrī ciemojās Bauskas Bērnu bibliotēkā. Pasākums bija veltīts Kārļa Skalbes piemiņai, jo šajā datumā dzejniekam un rakstniekam apritēja 140.gadskārta.

Pirms bibliotēkas apmeklējuma skolēni klasē noskatījās animācijas filmu ,,Kaķīša dzirnavas”. Čaklākie mājās kopā ar vecākiem lasīja pasaciņu. Vizuālās mākslas stundā mācījāmies zīmēt kaķīšus. Skolēnu zīmējumi tiks izlikti bērnu bibliotēkā.

Bibliotekāre Sarmīte Freimane interesanti izstāstīja K.Skalbes biogrāfiju. Bērni dalījās iespaidos par redzēto filmu un izlasīto pasaku. Secinājām, ka kaķītis pasakā saka svarīgus vārdus: ,,Kāpēc vairot sāpes? Lai labāk vairojas prieks!”

Bērni ar aizrautību darbojās 3 darbnīcās. 1.darbnīcā iepazināmies ar jauku kaķīti, kuru bija atnesusi no mājām bibliotekāre Baiba Rutka. Vajadzēja, pētot kaķīšu bildes, izdomāt tiem vārdus. 2.darbnīcā skolēni meklēja seno vārdu nozīmi. Vaguliņš, ķēķa trepes , klēts pakšķis – ko nozīmē šie senie vārdi, kuri ir pasakā? 3.darbnīcā skolēni varēja aplūkot dažādas senas  naudas zīmes un Kārļa Skalbes ,,Pasakas par vērdiņu” dažādus izdevumus.

Paldies bibliotēkas darbiniecēm Sarmītei Freimanei un Baibai Rutkai par  jauku uzņemšanu un aizraujoši organizētu pasākumu!  Informāciju sagatavoja Anželika Orlova.

Kāds laiks Mārtiņos, tāds Ziemassvētkos!

Šo un citus ticējumu noteikti vajag pārbaudīt, ir pārliecināti Mārtiņdienas svinētāji.  Šīs latviešu svinamās dienas priekšvakarā mazākajās klasēs notika dažādas jautras izdarības – ķekatās iešana, mīklu minēšana un tautasdziesmu skandēšana, rotaļās iešana. Skolotājas Līgas Purenas audzēkņi no 2.a klases ciemojās pie 2.b. Bērni noklausījās stāstījumu par Mārtiņdienas svinēšanu, cienājās ar latviešu tradicionālajiem ēdieniem – kartupeļiem, vārītiem ar mizu, biezpienmaizēm, ķirbjiem, āboliem un bumbieriem. 2.b klase uzaicināja viesus rotaļās un lika minēt mīklas. Nākamgad A.Orlovas audzēkņi dosies atbildes vizītē.

3. b klase iepriecināja visus skolas darbiniekus ar dziesmām, dzejoļiem un ticējumiem, apstaigāja visu skolu.

Skolotājas Aijas Dūmiņas klase ciemojās  4.a, kur arī notika Mārtiņdienas aktivitātes. Skolotāja R.Bruģe kopā ar bērniem zīmēja krāsainus gaiļus, veidoja zīmējumu izstādi klasē. Pēcpusdienā visi kopā mācījās rotaļas. Arī citās klasēs šī diena bija jautra, izzinoša un krāsaina.

Visi bērni bija pārdomājuši, kādos tēlos iejusties – visvairāk tie bija dažādi dzīvnieki. Svētdien, kad būs īstā Mārtiņdiena, arī ģimenēs notiks šo latvisko svētku svinēšana, solīja ķekatnieki.

2.b klase “saputrojas”

2.b klases skolēni kopā ar audzinātāju Anželiku Orlovu un Nikolas mammu Danu Bulu iesaistījās AS “Rīgas Dzirnavnieks” rīkotajā ikgadējā programmā. Šogad tēma bija “Putras žurnālisti”. Klasē kopīgi tika izdomāts raksta temats – “Putras ēšanas tradīcijas mūsu ģimenē”. Bērni izdomāja jautājumus un intervēja savus vecākus. Atbildes tika pierakstītas un apkopotas. Skolēni viens otram izstāstīja savu ģimeņu “putras stāstus”. Kopā ar Danu Bulu tika sarīkota arī putras gatavošanas meistarklase. Savārītā putra visiem garšoja. No “Rīgas Dzirnavnieka” tika saņemtas arī veselīgas un garšīgas dāvaniņas. Gribi zināt putras recepti? Vaicā 2.b klases skolēniem! Gribi ar savu klasi piedalīties, izlasi par programmu šeit!