Home » 2019 » November » 11

Daily Archives: November 11, 2019

Pasaku ķēniņam Kārlim Skalbem – 140

2.b klases skolēni kopā ar skolotāju A.Orlovu 7.novembrī ciemojās Bauskas Bērnu bibliotēkā. Pasākums bija veltīts Kārļa Skalbes piemiņai, jo šajā datumā dzejniekam un rakstniekam apritēja 140.gadskārta.

Pirms bibliotēkas apmeklējuma skolēni klasē noskatījās animācijas filmu ,,Kaķīša dzirnavas”. Čaklākie mājās kopā ar vecākiem lasīja pasaciņu. Vizuālās mākslas stundā mācījāmies zīmēt kaķīšus. Skolēnu zīmējumi tiks izlikti bērnu bibliotēkā.

Bibliotekāre Sarmīte Freimane interesanti izstāstīja K.Skalbes biogrāfiju. Bērni dalījās iespaidos par redzēto filmu un izlasīto pasaku. Secinājām, ka kaķītis pasakā saka svarīgus vārdus: ,,Kāpēc vairot sāpes? Lai labāk vairojas prieks!”

Bērni ar aizrautību darbojās 3 darbnīcās. 1.darbnīcā iepazināmies ar jauku kaķīti, kuru bija atnesusi no mājām bibliotekāre Baiba Rutka. Vajadzēja, pētot kaķīšu bildes, izdomāt tiem vārdus. 2.darbnīcā skolēni meklēja seno vārdu nozīmi. Vaguliņš, ķēķa trepes , klēts pakšķis – ko nozīmē šie senie vārdi, kuri ir pasakā? 3.darbnīcā skolēni varēja aplūkot dažādas senas  naudas zīmes un Kārļa Skalbes ,,Pasakas par vērdiņu” dažādus izdevumus.

Paldies bibliotēkas darbiniecēm Sarmītei Freimanei un Baibai Rutkai par  jauku uzņemšanu un aizraujoši organizētu pasākumu!  Informāciju sagatavoja Anželika Orlova.