Home » 2020 » February » 04

Daily Archives: February 4, 2020

Tik dažādas sveces!

Mūsu senči Sveču dienā gribējuši tumšajā ziemas laikā ienest vairāk jautrības un gaismas. Ar to saistīti arī daudzi ticējumi un vērojumi. Piemēram, jo saltāka Sveču diena, jo vēlāks būs pavasaris! Jābūt īpaši dāsniem pret sevi, savu ģimeni, ciemiņiem un draugiem, ir atļauts daudz ēst, tērēt naudu ēdienam un skaistai mājai. Ir jābūt jautriem un dzīvespriecīgiem.

Mēs kopā esam sarīkojuši tradicionālo Sveču dienas izstādi. Skolas foajē vērojami skolēnu zīmējumi un izstādei uzticētās oriģinālākās sveces. Visvecākajam un nopietnākais eksemplāram ir pat vairāki gadu desmiti, un tā ir kādas ģimenes piemiņas lieta. Izstādē iespējams aplūkot visdažādāko formu un veidu sveces. Arī to darināšanas un dekorēšanas paņēmieni ir daudzveidīgi. Daudzi mūsu skolas skolēni dažādos projektos un nodarbībās paši ir piedalījušies sveču liešanā. Varbūt arī Tu māki izgatavot oriģinālu sveci?