Home » 2020 » February » 07

Daily Archives: February 7, 2020

Skolas dejotāji sāk pārbaudīt prasmes skatēs

Gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks no 6. līdz 12. jūlijam Rīgā, Bauskas un Rundāles novada izglītības un kultūras iestāžu tautas deju kolektīvi 4. februārī pulcējās Īslīces kultūras namā uz priekšskati. Turp devās arī mūsu skolas 6.-7.klašu un 1.-5.klašu deju kolektīvi. Uz nākamo skates kārtu izvirzīts 6.-7.klašu deju kolektīvs. Deju skolotāja Santa Zemīte turpina strādāt ar dejotājiem, jo darāmā vēl ļoti daudz. Vairāk par šo skati lasi šeit.

Piedalās projektā “Erasmus +. Mission Based Learning”

Janvāra beigās Bauskas pilsētas pamatskolas audzēknes Paula Druviņa un Marta Kārkla kopā ar skolas direktoru Jāni Rumbu un angļu valodas skolotāju Solveigu Gudkovu devās uz Lielbritāniju. Tur kopā ar skolēniem un pedagogiem no Lietuvas, Polijas, Lielbritānijas, Spānijas, Turcijas  un  Rumānijas viņi piedalījās dažādās projekta “Mission Based Learning” aktivitātēs . Tās ietvēra jauniešu diskusijas par pusaudžu problēmām, Lielbritānijas iepazīšanu, turpmāko darbības mērķu nospraušanu. Tika apskatītas Londonas un Glosčesteras ievērojamākās vietas, apciemotas vairākas Gločesteras Universitātes filiāles. Visi dalībnieki sazinājās angliski, arī mūsu meitenēm saziņa problēmas nesagādāja. Paula un Marta iepazinās ar citiem jauniešiem, šie kontakti tiek uzturēti, izmantojot sociālos tīklus. Darba grupās tika runāts par valstu tradīcijām, katrs stāstīja par īpašo savā valstī. Projektā piedalās arī mūsu sadraudzības skola no Pasvales – Levens pamatskola. Visi saņēma mājas darba uzdevumu – veidot projekta logo, kas atbilstu projekta nosaukumam. Šī projekta mērķis ir rosināt jauniešus iesaistīties vietējās kopienas sabiedriskajā dzīvē, uzlabot to, popularizēt savas aktivitātes, stāstot par tām citu valstu jauniešiem. Tā tiek labāk apgūtas svešvalodas, prasme komunicēt ar citu valstu jauniešiem. Nākamā tikšanās reize būs 2020.gada maijā Polijā, Krakovā. Arī uz to atkal dosies pārstāvji no mūsu skolas.