Home » 2020 » October » 02

Daily Archives: October 2, 2020

Skolotāju dienu sagaidot

Skolotāju dienas priekšvakarā 9.klases sekoja  tradīcijām un iepriecināja skolotājus. Skolēnu organizētajā pasākumā netrūka ne emocionālu un aizkustinošu mirkļu, ne jautrības. Kā vienmēr,  šādā reizē bija arī kāds pārsteigums, nē – pat vairāki! Tā bija 9.klases skolēnu – Janīnas un Nadīnas izjustā ģitārspēle un Niko skaistais dziedājums. Milzīgs pārsteigums visiem bija arī 7.a klases skolnieka Pētera klavierspēle, ko zēns apgūst patstāvīgi.  Apsveikuma vārdus runāja Samanta, Kalvis un Patriks, bet Keita P. un Keita S. iesaistīja skolotājus senvārdu spēlē. Skaitļu viktorīnā bija jāmin gan skolēnu skaits, gan citi ar izglītību saistīti dati.  Skolotājiem bija jātšķetina sapinušās dziesmas, ko palīdzējuši sapīt  visi 9.klašu skolēni,  un jāatmin bilžu mīklas par skolotājiem. Paldies Aivai, Viktorijai un Nikam par aktivitāšu organizēšanu!  Arī pasniegtie “ziedi”  bija īpaši un ar lielu mīlestību veidoti.

Paldies, mīļie skolēni, par saviļņojošo dienas sākumu!

Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija “uzņem apgriezienus”

Lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija” mūsu skolas skolēni un pieaugušie piedalās arī šogad . Kā ierasts, aktīvi jaunās kolekcijas lasītāji ir 4.b un 5.a klases skolēni. Savus spēkus lasīšanā un vērtēšanā šogad pirmo reizi izmēģinās 2.a klases skolēni kopā ar skolotāju Aiju Dūmiņu. Skolotāja stāsta, ka tā ir lieliska iespēja bērniem mācīties ne tikai lasīt labas un skaistas grāmatas, bet arī analizēt un apspriest izlasīto, mācīties nosaukt savas sajūtas, emocijas, vērot ilustrācijas.

Visas bibliotēkā pieejamās savam vecumposmam atbilstošās grāmatas jau ir izlasījušas Janīna un Nadīna no 9.b klases. Meitenes grāmatu lasīšanā un vērtēšanā piedalās jau 6.gadu.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājas lapā vari gūt vairāk informācijas par šo lasīšanas veicināšanas programmu. Tur lasāms, ka tā Latvijā darbojas kopš 2001.gada.  Tā ir LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva, ko raksturo visplašākais aptvērums. Programma tiek īstenota ikvienā Latvijas novadā, kopš 2007. gada tā ir pieejama arī ārpus Latvijas robežām. Katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas lasa un vērtē bērni, jaunieši, no 2012. gada – arī pieaugušie. Tā, rādot priekšzīmi bērniem, par žūrijas ekspertiem ir kļuvuši daudzi vecāki, vecvecāki un skolotāji.

Arī vairāki mūsus skolas skolotāji jau vairākus gadus ir aktīvi žūrijas dalībnieki-  literatūras skolotājas, skolas vadība un citi.

Atceries, ka LASĪT IR STILĪGI !

Pievērs uzmanību – notiks mūsu skolas pašpārvaldes vēlēšanas!

Septembra sākumā katrs klases kolektīvs ievēlēja aktīvu – klases vecāko, vietnieku, atbildīgos par dažādām jomām – sportu, kultūru, mācībām, kavējumiem u.c.  Klases vecākais un viņa vietnieks sāka darbu arī skolas pašpārvaldē.  Tā kā iepriekšējais pašpārvaldes vadītājs skolu ir beidzis, šī vieta ir vakanta. Tālab skolā ir sākusies priekšvēlēšanu kampaņa, lai izvirzītu  jaunu pašpārvaldes vadītāju un viņa vietnieku turpmākajam periodam. Katrs kandidāts piedāvā savu vizītkarti un aicina balsot par viņu. Balsošana notiks ceturtdien, 8.oktobrī. Visi 5.-9.klašu skolēni izvēlēsies sev tīkamākos  kandidātus pašpārvaldes vadītāja un vietnieka amatam.

Skolēni, esiet atbildīgi un uzticiet šos pienākumus radošiem, precīziem, zinošiem un darīt gribošiem skolasbiedriem, kas ir savas skolas patrioti un nebaidās no atbildības un organizatoriska darba!

Raksta un lasa pasakas trīs valodās

30.septembrī pēc skolotāju Guntas Spures, Anželikas Orlovas un Ivetas Salgrāves iniciatīvas notika valodām veltīta  aktivitāte . Tās laikā skolēni lasīja gan savas pašsacerētās pasakas, gan tautas pasakas. 6.b klases skolēni  Jānis, Krista, Kristiāna, Nikola un Kristers savas pagājušajā mācību gadā sacerētas pasakas bija tulkojuši angliski. Pasākuma laikā Jānis, Krista un Kristiāna savas pasakas nolasīja. 5.a klases skolēni Marta, Reinis, Elīza un Aleksandra (viņa lasīja Annijas pasaku)  lasīja pašsacerētas pasakas, kurām bija smēlušies iedvesmu Imanta Ziedoņa Krāsaino pasaku pasaulē. Šīs pasakas skanēja latviski. Savukārt 7.a klases skolnieces Annija Valtere un Justīne Pluce bija sagatavojušas pasaku lasījumu krieviski. 5.a klases skolēniem un viņu audzinātājai I.Somai (paldies par pasākuma noformējumu!), kuri bija pasaku priekšlasījumu klausītāji, bija iespēja salīdzināt trīs valodu skanējumu un vērtēt lasītāju prasmi uzstāties publiski.  Viņi atzina, ka skolēniem tas izdevies lieliski. Skolēni domā, ka visgrūtākā valoda no visām trijām esot krievu valoda. Piektklasniekiem tās apguve sāksies nākamgad, lai viņiem veicas!