Home » 2020 » October » 09

Daily Archives: October 9, 2020

Skolēnu pašpārvaldes vēlēšanas notikušas

Šajā nedēļā skolā valdīja neliela priekšvēlēšanu spriedze. Skolēni apspriedās un vērtēja pašpārvaldes vēlēšanām pieteiktos kandidātus. Novērojām, ka tas pārsvarā tika darīts ļoti nopietni un atbildīgi. Šodien balsošanas biļeteni (no iesniegtajiem tikai viens bija nederīgs!) saskaitīti un rezultāti apkopoti. Skolēnu pašpārvaldes vadību šajā mācību gadā esam uzticējuši Alisei Kalderauskai (saņēma 66 balsis), Paulai Druviņai (64 balsis) un Martai Kārklai (57 balsis). Paldies arī pārējām  priekšvēlēšanu cīņas dalībniecēm par drosmi un apņēmību! Visām šīm meitenēm tāpat būs iespēja aktīvi piedalīties skolas pašpārvaldes darbā.

Lai Jums, jaunieši,  izdodas paveikt daudz labu darbu savā skolā un sabiedrībā!

Caur jautrām brillēm saredzēt pasauli un savas spējas

Klases stundā 5.a klase kopā ar audzinātāju Ilutu Somu  devās uz Bauskas Bērnu un jauniešu centru, lai atklātu savus talantus un izpētītu iespējas izglītoties dažādos interešu pulciņos. Skolēni  izmēģināja briļļu veidošanu 3D tehnikā, darināja grāmatzīmes. Piektklasnieki uzzināja, ko iespējams apgūt keramikas, robotikas, lego, tekstila un citos mākslas pulciņos. Daži no skolēniem arī atklāja savu talantu un pieteicās uz nodarbībām jauniešu centrā.

3.b klases skolēni mācās būt atbildīgi

8.oktobrī 3.b klase kopā ar klases audzinātāju Anželiku Orlovu devās uz Bauskas bērnu bibliotēku. Tur viņi aplūkoja grāmatu izstādi “Esi atbildīgs par tiem, kurus pieradini!”. Bibliotekāre Sarmīte Freimane pastāstīja par izstādi, demonstrēja grāmatas un vadīja sarunu par atbildību. Skolēni ar interesi piedalījās diskusijā par to, cik svarīgi zināt, kā pareizi un atbildīgi izturēties pret dzīvniekiem. Viņi uzzināja daudz patiesu stāstu par dzīvniekiem no grāmatām, kas pieejamas bibliotēkā. Daudzus bērnus šī saruna rosināja izlasīt vairākas grāmatas, tostarp I.Līdakas grāmatu “Zoodārzs manā pagalmā”. Tikšanās noslēgumā bērni izspēlēja bibliotēkas dabinieku veidoto spēli “Atmini Latvijas kokus un krūmus!”. Divas komandas sacentās, kura atrāk izpildīs uzdevumus. Ineresanti bija arī tas, ka vajadzēja koku nosaukumus iztulkot no angļu valodas. Daudziem tas grūtības nesagādāja. Paldies Bērnu bibliotēkas darbiniekiem par izglītojošo nodarbību!

4.a klase cep pankūkas, bet 2.b – gatavo salātus

4. a klasē ceturtdiena (8.oktobris) nebija zivju diena. Klasē virmoja kartupeļu pankūku kārdinošā smarža. Kopā ar skolotāju Baibu Apšāni latviešu valodas stundā bērni sacerēja kartupelim veltītus dzejolīšus, bet dabaszinību nodarbībā runāja par to, kā kartupeļi tiek audzēti. Un   visbeidzot – izcepa arī gardās kartupeļu pankūciņas. Ar tām bērni cienājās paši un dāsni deva pagaršot arī citiem.  Paldies, bija ļoti garšīgi!

Un te, lūk, daži “pantiņi” par kartupeļiem!

Es paņēmu bumbulīti, zemē mīļi iestādīju.

Rudenī čakli bērni gaismai to parādīja.

Kartupeli, kartupeli, nāc pie manis ciemoties!

Rīvēsim, stīvēsim, gardu muti ēdīsim!

Arī 2.b klases skolēni kādā septembra pēcpusdienā bija sarīkojuši kulinārijas nodarbību. Skolotājas Ingas Grundmanes rosināti, bērni sadalījās grupiņās un tapa trīs dažādi ēdieni – burkānu salāti ar sēkliņām , gurķu un tomātu salāti, kā arī saldie augļu salāti. Receptes skolēni izvēlējās paši. Komandu darbs bija ļoti čakls un rezultāts – garšīgs. Līdz fotobrīdim bļodas bija jau gandrīz tukšas!