Home » 2020 » October » 26

Daily Archives: October 26, 2020

Karjeras nedēļā – sadzirdi un liec aiz auss!

Karjeras nedēļu jau astoto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”. 2020. gadā Karjeras nedēļa notiek no 26. līdz 30. oktobrim. Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, lielākā daļa karjeras lēmumam veltīto pasākumu reģionos un skolās šogad notiek attālināti un tiešraidēs, tostarp abas diskusijas vecākiem un jauniešiem, kuras pēc to norises varēs vērot arī ierakstā. Karjeras nedēļas laikā izglītības iestādēs Latvijā notiek arī dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi, virtuāla saziņa ar uzņēmumu un universitāšu pārstāvjiem, diskusijas, radošās darbnīcas un citas ar profesiju izpēti un iepazīšanu saistītas aktivitātes, kopumā 389 dažādi pasākumi. Jauniešiem ir arī iespēja virtuāli paviesoties dažādās mācību iestādēs, saņemt interesējošo informāciju par studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs, izzināt populāru profesiju aizkulises, kā arī iegūt praktisku informāciju par karjeras atbalsta veidiem un instrumentiem savu spēju un interešu izzināšanai. Lai mudinātu jauniešus ieklausīties gan sevī, gan citos un izmantot viņiem plaši pieejamo karjeras atbalstu no skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem, kā arī pieņemt izsvērtu lēmumu par savu karjeru, 2020. gada Karjeras nedēļas sauklis ir “Klau! Sadzirdi savas iespējas”. Šogad Karjeras nedēļas pasākumos iesaistījušās 70 pilsētu, novadu un pašvaldību apvienību izglītības iestādes un 17 Profesionālās izglītības kompetences centri (PIKC) visā Latvijā.

INTERAKTĪVA INFOGRAFIKA PAR KARJERAS PALĪGIEM UN PIEEJAMIEM RESURSIEM KARJERAS LĒMUMU PIEŅEMŠANĀ

PAR TIEŠSAISTES DISKUSIJĀM VECĀKIEM UN JAUNIEŠIEM