Home » 2021 » January

Monthly Archives: January 2021

Ievēro drošību uz ledus!

Ziema atnākusi ar skaisto sniega segu, ūdenstilpnes pārklājis ledus. Priecājoties par skaisto dabu un iespējām aktīvi pavadīt laiku, atceries, ka jābūt ļoti uzmanīgam, zinošam, lai izvairītos no nelaimēm un negadījumiem. Lai tās nenotiktu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ir sagtavojis informatīvu materiālu kopumu, kura mērķis ir izglītot un atgādināt visiem par drošību ziemā, īpašu uzsvaru liekot uz drošību uz ledus. Ieskaties, uzklausi arī vecākus, klases audzinātājus un – esi zinošs un atbildīgs. Ieskaties tālāk norādītajā saitē!

 https://www.vugd.gov.lv/lv/drosiba-ziema

8.un 9.klašu skolēni piedalās novada latviešu valodas un literatūras olimpiādē

Notikusi Bauskas un Rundāles novadu latviešu valodas  olimpiāde 8.-9.klasēm. Saņemtas priecīgas ziņas, ka skolotājas Ievas Mašales skolnieces tajā piedalījušās ar ļoti labām zināšanām. 1.vietu starp 8.klašu skolēniem ieguvusi  Evelīna Keita Barauska (8.b), savukārt viņas klasesbiedrene Anna Sibilla Pumpure – 2.vietā. Pavisam nedaudz līdz godalgotām vietām pietrūka arī Elīzai Lakovičai – Lakovicai (8.b) un Janīnai Šumeiko un Nadīnai Šumeiko (9.b, skolotāja D.Ālmane). Vēl olimpiādei rūpīgi gatavojās un tajā piedalījās arī skolotājas Dinas Ālmanes audzēkņi Marta Kārkla un Domeniks Domokejevs (8.a).

Olimpiādes darbs bija jāpilda tiešsaistē, diezgan nervozos apstākļos, ko skolēni godam izturēja. Daudzi jautājumi bija bija saistīti ar R.Bugavičutes-Pēces grāmatu “Puika, kurš redzēja tumsā”. Bija jāanalizē tās tēlainās izteiksmes līdzekļi, valoda. Atgādināsim, ka grāmata  ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par puiku, kurš dzimis neredzīgu vecāku ģimenē, ir spiests saskarties ar “citādību” visdažādākajās izpausmēs, galvenokārt tāpēc, ka viņš pasauli, atšķirībā no saviem vecākiem, spēj tvert pilnībā. Protams, bija arī citi jautājumi, kuros olimpiādes dalībnieki varēja demonstrēt savas zināšanas latviešu valodā.

Sveicam laureātes un paldies par darbu un drosmi skolēniem un skolotājām!

Janvārī pieminam 1991.gada BARIKĀŽU LAIKA notikumus

Pieminot šos Latvijas vēsturē tik nozīmīgos notikumus, kam šogad jau 30.gadskārta, aicinām ielūkoties vietnē “Latvija 100”. Tur apkopota svarīgākā informācija par 1991.gada Barikāžu laiku , kā arī atceres pasākumu un notikumu kalendārs. 

Tur lasām:  “2021. gada janvārī apritēs 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad, Latvijas Tautas frontes aicināti, cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās. 1991. gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.”

Iepazīsties ar piedāvāto informāciju, pārrunā to ar saviem tuviniekiem, kas šo laiku piedzīvojuši un piedalījušies Barikāžu notikumos, kā arī pārlūko klases audzinātāju sūtītos materiālus klases stundā. Esi zinošs patriots! Lai nostiprinātu savas zināšanas un izpratni par šo vēstures posmu, izpildi testu “Atmini vēsturi – kļūsti par vēsturi!