Home » 2021 » October » 13

Daily Archives: October 13, 2021

Septīto septiņi piedzīvojumi septītajā oktobrī

7. oktobrī 7.klašu kolektīvs devās aizraujoša ekskursijā, kurā dinamiskā un atraktīvā veidā kopā ar karameļu meistariem uzzināja cukurotā salduma gatavošanas noslēpumus un paši izgatavoja savu karameli. Savukārt Dzelzceļa muzejā, Jelgavā interaktīvā veidā patstāvīgi iepazina muzeja kolekciju, papildināja savas vēstures zināšanas un pilnveidoja sadarbības prasmes.

Iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros skolēni izspēlējot piedzīvojumiem un pārbaudījumiem pilnu spēli, atgriezās 100 gadus senā pagātnē, kur pāri purvu klajumiem atblāzmoja kauju ugunis un piedzīvoja apstākļus, kādos dzīvoja un cīnījās latviešu strēlnieki. Kopā ar gidiem interaktīvi izglītojošā veidā guva ieskatu latviešu strēlnieku gaitās un cīņās Ķemeru purvos, īpaši uzsverot latviešu strēlnieku  – izlūku darbību. Tikai paši drosmīgākie un veiklākie spēja izkļūt no vācu gūsta…

Karjeras nedēļā mācās programmēt

Šonedēļ, no 11. līdz 15. oktobrim, Latvijas skolās notiek Karjeras nedēļa, kuru jau devīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar partneriem reģionos. Karjeras nedēļas pasākumi sākās 11. oktobra rītā, kad 7. – 9. klašu skolēniem bija iespēja izmēģināt radošo programmēšanu Learn IT programmēšanas skolas pasniedzējas vadībā.

Par šo iespēju priecājās un to izmantoja arī Bauskas pilsētas pamatskolas datorikas skolotājs Jāzeps Širvis. Kopā ar 7.klašu skolēniem datorikas stunda tika aizvadīta, programmējot nelielu darbiņu Learn IT programmēšanas skolas skolotājas Agneses Kramēnas – Juzovas vadībā. Pēc nodarbības aptaujātie skolēni atzina, ka tas nebūt nebija tik viegli – bija vajadzīga liela pacietība un koncentrēšanās. Skolēnu domas par šīs stundas lietderību bija atšķirīgas. Vairāki skolēni no 7.a klases – Edvards, Dāniels un Olafs atzinās, ka esot jau programmējuši mājās, savukārt citi to darīja pirmo reizi.  Markuss atzīst, ka nākotni ar programmēšanu nevēlas saistīt, viņam tas bija garlaicīgi. Kristers turpretī saka, ka bija ļoti interesanti, žēl, ka daži skolēni dažas lietas nesaprata. Kristiāna atzīst, ka tas bija pagrūti, tāpēc viņa padziļināti to nevēlētos apgūt. Vairāki puiši – Markuss, Kristiāns, Sergejs un Raimonds stāsta, ka visu sapratuši un viņiem nodarbība ļoti patikusi, vēlētos to darīt vēl. Arī meitenēm – Nikolai, Elizabetei un Kristiānai patika, kā ar cipariem un burtiem var “pavēlēt” datoram noformēt fonu, zīmēt.  Skolotājs secina, ka šāda nodarbība lieliski sasaucas ar datorikā apgūstamo tēmu par mājas lapu veidošanu. Te skolēniem bija iespēja paraudzīties uz šo procesu no “virtuves” puses. Pedagogs priecājas, ka šis stundas ieraksts būs pieejams arī pēc Karjeras nedēļas un izmantojams citās nodarbībās.