Home » 2022 » September » 16

Daily Archives: September 16, 2022

Vecās lietas ienāk klasē..

.. un kļūst par mācību procesa sastāvdaļu. Tā lēma 4.a klases audzinātāja un skolotāja Aija Dūmiņa. Sociālo zinību un vēstures, teātra  un latviešu valodas stundu temati sasaucās tik ļoti, ka rezultātā klasē tapusi vērtīga ekspozīcija. Tā ietver skolēnu atnestos vēsturiskos priekšmetus, glīti noformētus un ilustrētus aprakstus par tiem. Skolēni prezentēja savu vēstures liecību, tā mācoties arī uzstāties. Tika apgūti tādi jēdzieni kā muzejs, gids, ekspozīcija, eksponāts, vēstures liecība, izstāde. Skolēni priecājās, ka klasē tagad izskatoties kā muzejā! 4.a klases “muzejs” bija atvērts arī apmeklētājiem no citām klasēm. Viņi drīkstēja aplūkot  senas dzintara krelles, 30 gadus vecu bērnudārznieka izlaiduma kleitu, senas grāmatas (vecākajai – 120 gadu!), senus makšķerēšanas piederumus, bezmenu, monētas un citas lietas. Ekspozīcijā labi iederējās arī Dzejas dienām par godu sacerētie dzejoļi par vasaru un rudeni. Ceturtklasnieki un skolotāja Aija Dūmiņa bija ļoti gandarīti par savu darbu un tā rezultātu.