Home » Bez tēmas » Ar ceļaSOMU plecos pa Sēliju. Parole “1836”

Ar ceļaSOMU plecos pa Sēliju. Parole “1836”

May 2019
M T W T F S S
« Apr    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

30.aprīlī mūsu skolas 5.b, 6.a un 6.b klases skolēni devās pārgājienā uz Sēliju – Neretas novadu. Pārgājiens notika sadarbībā ar fondu “1836”, ko vada mūsu skolas absolvents Enriko Podnieks. Šis jau ir otrais gabaliņš no Latvijas apkārtmēra, kuru kājām mēro mūsu skolas skolēni.  Pārgājiena  dalībnieki, pateicoties iniciatīvas “Skolas soma” atbalstam,  apskatīja rakstnieka J.Jaunsudrabiņa dzimtās mājas ”Riekstiņus”, piedalījās nodarbībā ”Neba maize pate nāca”, kur uzzināja par senajiem darbarīkiem un smago darbu, lai uz saimes galda vienmēr būtu maizes klaips. Skolēni atbildēja uz dažādiem jautājumiem, kuru atbildes slēpās muzeja ekspozīcijā un gides stāstījumā. Neaizmirstams bija kāpiens Neretas baznīcas tornī. No Neretas uz Pilkalnu muižu vajadzēja pārvarēt ceļa grūtības- putekļainu ceļu, nogurumu, bet neviens nesūdzējās. Atpūtas brīdī pie vietējiem saimniekiem tika apskatīta neparasta kolekcija- dažādu laiku formas tērpi, sadzīves lietas. Skolēni pateicās viesmīlīgajiem saimniekiem par vēsu bērzu sulu, piena glāzi, maizīti ar ievārījumu. Pārgājiens noslēdzās Pilkalnes muižā, kur apskatīta sakoptā vide, sena graudu kalte, baudīta plūškoku ziedu tēja.

Atceļā skolēni pārrunāja iespaidus, dalījās ar nofotografēto, atbildēja uz ekskursijas vadītājas jautājumiem. Ekskursija bija pārdomāta, skolēniem patika dziedāt, uzmundrināt citam citu, pat tapa dzejolis pašiem par sevi. Skolēni rakstīs pārspriedumu par pieredzēto un uzzināto.

Parole ”1836” bija iedvesmojoša, tādēļ skolēni labprāt atkal piedalīsies Latvijas apceļošanas pārgājienos.

Skolotājas Dina Ālmane un Ieva Mašale.