Home » Bez tēmas
Category Archives: Bez tēmas
Valsts svētku svinīgajā pasākumā – priekšnesumi un godināšana
Valsts svētku nedēļas nozīmīgākais notikums- svētku koncerts un labāko skolēnu, skolotāju un darbinieku cildināšana notika 14.novembrī skolas zālē. Rīta pusē varējām ieraudzīt jaunās fotogrāfijas stendā “Ar viņiem lepojamies mācībās un ārpusstundu aktivitātēs”. Mūsu skolas tradīcija ir tā, ka rudenī tiek izvērtēti skolēnu sasniegumi iepriekšējā mācību gadā. Īpaši lepojamies ar tiem, kuru vidējās atzīmes pārsniedz 8 un pat 9 balles. Tie ir : Marta Viktorija Baltiņa, Martins Gumbelis, Valters Rotšteins, Alvīne Štāla, Paula Jankovska, Miks Miķelis Melnis, Frenks Burmistrovs, Markuss Dudkovs, Sabīne Klīgere, Rūta Jansona, Nikola Bula, Patriks Čaps, Deina Pauloviča, Laura Sūna, Roberts Maikūns, Paula Viļķena, Zane Lea Zunda, Emīls Regnārs Āboliņš, Reinis Grosbards un Ralfs Kapkalns. Šie skolēni svinīgajā pasākumā saņēma skolas Atzinības rakstu un grāmatu. Tika godināti arī labākie skolas sportisti (gandrīz visi redzami Goda plāksnes fotogrāfijā!) Miks Miķelis Melnis, Ralfs Klāvēns, Emīlija Līva Klāvēna, Jēkabs Belverts, Rinalds Latūns, Maikls Dembovskis, Kristofers Puķāns, Aleksis Naumovs, Annija Davidova, Paula Viļķena, Sabīne Pērkone un Vanesa Erlecka. Priecājamies par katru 5.-9.klašu kora dziedātāju, jo viņi turpina mūsu skolas kordziedāšanas tradīcijas, kā arī gatavojas nākamajiem skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem, kas notiks 2025.gadā. Kora fotogrāfija arī ir šī gada Goda plāksnē. Svētku reizē direktors pasniedza Atzinības rakstus pedagoģēm Baibai Apšānei, Gitai Rimševicai, Ingai Bukšai, deju skolotājai Santai Zemītei, koncertmeistarei Ainai Grīnbergai, tehniskajai darbiniecei Jolantai Misjunai un IT speciālistam Gunāram Bogdanovam (neklātienē..). Savu kolēģu sarūpētu pārsteigumu saņēma arī pats skolas direktors Jānis Rumba.
Koncertā uzstājās skolas inerešu izglītības grupu dalībnieki – 2.-4.klašu un 5.-9.klašu kori (diriģente I.Bērziņa, kcm. E.Bonāte), 2.-3.klašu un 4.-7. zēnu ansambļi, 1.klašu ansamblis (vad.I.Bukša). 4.b kl. skolnieces Elizabete un Evelīna dziedāja duetā. Ar tautiskajām dejām klātesošos priecēja skolotājas S.Zemītes vadītie 1.-2. un 3.-6.klašu deju kolektīvi. Guntas Spures skolotie skatuves runas grupas dalībnieki Marta, Rebeka, Arnolds un Patriks cildināja Latviju dzejā. Programmu pieteica 9.a klases skolnieks Kristofers Puķāns.
Lai visiem ģimeniski un patriotiski Valsts svētki!
Lāčplēša dienā atceramies, pieminam, godinām
Lāčplēša dienā – 11.novembrī – pieminam Brīvības cīņu varoņus. Bauskas Brīvības pieminekļa pakāje un līdzās esošās stēlas ar mūspuses Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru vārdiem šajās dienās rotāti ziediem un degošu svecīšu liesmām. Uz šo Bauskai tik nozīmīgo vietu devās arī skolēni no mūsu skolas. Bērni pieminēja tālos, nu jau 105 gadus senos notikumus, skandēja dzeju, aizdedza piemiņas svecītes.
Atgādināsim, ka granīta piemiņas stēlas atklātas 2018. gada 11. novembrī, tās tapušas Latvijas valsts simtgadei veltītā projekta “Atceries Lāčplēšus” ietvaros. Stēlas darinātas pēc mākslinieka Jāņa Strupuļa meta. Tur iekalts teksts ar to 29 LKOK vārdiem, kas saistīti ar Bauskas novadu.
Mārtiņdienas sveiciens !
Visiem Mārtiņdienā sveicieni no 2.a klases skolēniem un skolotājas Aijas Dūmiņas!
Arī citās klasēs tika svinēti šie gadskārtu ieražu svētki. Bērni veidoja maskas, zīmējumus, klāja cienastu galdu.
Mūsu skolēni piedalās konferencē “Uzdrīksties uzvarēt – 2024!”
Sadarbībā ar JA Latvija, kopā ar skolas interešu izglītības programmas SMU vadītāju Lauru Švāgeri vairāki mūsu skolas skolēni 8.novembrī devās uz Rīgu, kur Ķīpsalas hallē notika uzņēmējdarbības iedvesmas konference “Uzdrīksties uzvarēt 2024!”, kas pulcēja Latvijas uzņēmējus, inovatorus un domātājus. Pasākuma dalībnieki dalījās pieredzē par to, kā pārvarēt robežas un sasniegt globālus panākumus. Paralēli konferencei notika arī plaša izstāde, kurā dažādas Latvijas augstskolas piedāvāja informāciju par studiju programmām un iespējām turpināt izglītību. 9. klases skolēni ar lielu interesi apmeklēja izstādi, meklējot iedvesmu un informāciju par savu nākotnes profesiju. Vairāk par šo notikumu lasi arī šeit.
Rudens notikumi piektajās klasēs – ir, ko pastāstīt!
Skolotāja Daiga Sējēja informē par 5.klašu aktivitātēm šajā rudenī . Skolotāja īpaši priecīga par 5.b klases skolēnu un vecāku atsaucību, Labo darbu nedēļā dodoties uz dzīvnieku patversmi “Mežavairogi”. Skolēni ar savu ģimeņu atbalstu dzīvniekiem aizveda daudz noderīgu lietu: spilventiņus, sedziņas, dažāda veida barību. Pastaigā tika izvesti lieli un mazi suņi un samīļoti daudzi kaķi. Bērni apskatīja arī patversmē dzīvojošo lūsi , lāčus un vilku. Paldies Mika, Martas un Emīla ģimenēm par transporta nodrošināšanu!
Lai zzinātu vairāk par savu dzimto pilsētu , 5.a un 5.b klase kopā ar audzinātājām D.Sējēju un S.Bērtelsoni devās ekskursijā pa Bausku. Gids bija zinošais Aigars Urtāns, viņš atklāja daudzus aizmirstus un vēl nezināmus faktus, piemēram: tagadējā Rīgas iela senāk oficiāli saukta par Lielo, bet tautas valodā – par Kungu ielu, bet Plūdoņa iela bija Pils iela, tautas valodā dēvēta par Cūku ielu (jo pa to uz tirgu dzina lopiņus) , savukārt Salātu iela savu nosaukumu ieguvusi pateicoties tam, ka pa to senāk baušķenieki brauca pie kaimiņiem lietuviešiem uz Saločiem, ko latvieši sauca par Salātu ciemu. Visi kopā bērni apmeklēja Plūdoņa pieminekli, Rātsnamu, piemiņas vietu ebrejiem, uzzināja , kur atradās greznākā Bauskas viesnīca un zirgu iebraucamā sēta. Uzzināja , ka vecākā mūra celtne Bauskā ir luterāņu baznīca. Ekskursijas noslēgumā tika apmeklēta Bauskas muzeja senlietu krātuve un aizvadīta radoša nodarbība par Bauskas senajām lādēm un to apgleznošanas tehniku-otēšanu.
Bauskas novada skolu basketbola sacensībās “Oranžā bumba” BPP zēniem – zelts !
2024.gada 1.novembrī Bauskas pamatskolas zēni piedalījās mūsu novada skolu basketbola sacensībās “Oranžā bumba”, informē sporta skolotāja Līga Irmane – Švāgere. Viņa ar prieku un lepnumu vēstī, ka iegūta 1.vieta.
B grupā (2010./2009.g.dz.) skolu pārstāvēja Rinalds Latūns, Jēkabs Belverts, Kristofers Puķāns, Aleksis Naumovs, Markuss Biernis, Ralfs Brūveris un Roberts Enkurs.
Spēļu grupā sacentās Rundāles, Iecavas un Bauskas pamatskolas komandas.
Lepojamies ar mūsu skolas zēnu degsmi, neatlaidību un labu sniegumu spēlēs! Sveicam!
Par finansēm – arī pirmklasniekiem
31.oktobrī 1.a klase piedalījās finanšu pratības iniciatīvas nodarbībā “Naudas diena”, lai vieglā, interaktīvā veidā uzzinātu vairāk par naudu un rīcību ar to. Kas ir banka? To šajā nodarbībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu palīdz izprast Swedbank Finanšu institūts, jau trešo gadu Latvijas skolām piedāvājot piedalīties “Naudas dienā”.
Skolēni tostarp mācījās arī, kā un pa kuru ceļu visdrošāk doties mājup no skolas, kā sevi pasargāt, svešiniekiem neizpaust svarīgu informāciju.
Nodarbības noslēgumā skolēni dejoja kopā ar DJ Lindu Samsonovu un vēroja Rīgas cirka skolas jauniešu uzstāšanos.
Skolotāja Evita Zeltiņa-Kļaviņa uzskata, finanšu pratība ir zināšanas, kas noder katram, sākot jau no pirmās klases.
Rudenī “LATVIJAS SKOLAS SOMĀ” – izrādes, muzeji un māksla
Rudens ir aktīvs laiks ne tikai mācību darbā, bet arī saturīgās ārpusstundu izglītojošās nodarbēs. Programma “LATVIJAS SKOLAS SOMA ” ietvaros tās pieejamas arī mūsu skolas skolēniem. Esam bijuši gana aktīvi piedāvāto iespēju izmantošanā.
Tā 4.klašu skolēni 18.oktobrī Bauskas Kultūras centrā noskatījās izrādi “Kapteiņa Granta bērni”. Imanta Kalniņa un Knuta Skujenieka dziesmas, kas populāras kopš izrādes pirmizrādes 1974.gadā, uzrunāja un sajūsmināja arī mūsu ceturtklasniekus.
2.klašu skolēni kopā ar skolotājām Aiju Dūmiņu un Lieni Strautini devās uz Jaunpili un Džūksti. Jaunpilī bērni piedalījās programmas “Mazie mūciņi” piedāvātajās aktivitātēs. Bērniem patika izstaigāt pili gida pavadībā, satikt “īsto” pils mūku un “kalponi”, kas vadīja nodarbību.Bija interesanti uzzināt, kā bērni mācījās un sasveicinājās viduslaikos. Džūkstē muzejpedagoģiskajā programmā “Luīzes ūdenskliņģeri” skolēni ļoti aktīvi iesaistījās kliņģeru gatavošanā, ar prieku klausījās arī kliņģeru recepti. Skolēni ar interesi vēroja bildes, kāda agrāk izskatījās skola, kura atradās tagadējās muzeja telpās, kā notika mācīšanās toreiz. Skolēni mēģināja atminēt vecvārdu nozīmi un atminēt seno mūzikas instrumentu nosaukumus.Tika izmantota iespēja iespēja izspēlēt leļļu teātri. Atgriežoties no Jaunpils un Džūkstes, skolēni latviešu valodas stundā rakstīja domrakstu par redzēto.
7.klases skolēni 15.oktobrī mēroja ceļu uz Cēsīm. Tur izglītojošās programmā “Kas dzīvoja Cēsu viduslaiku pilī” notika daudzveidīgas aktivitātes. Kā stāsta klases audzinātāja Ilze Bērziņa, tā bija ļoti labi sagatavota un pārdomāta nodarbība. Skolēni uzzināja par viduslaiku pilīm Latvijā ļoti interesantā Cēsu pils muzeja darbinieču stāstījumā, ko papildināja arī atbilstoši tērpi. Pasākums bija pārdomāts un veidots tā, lai skolēniem ir interesanti un būtu saprotams viduslaiku Zobenbrāļu ordeņa bruņinieku dzīvesveids un tradīcijas. Uzzinājām par Volteru fon Pletenbergu – vienu no ietekmīgākajiem Livonijas laika politiķiem un karavadoņiem. Viduslaiku spēlēs skolēni mērojās spēkiem, izraisot vispārēju jautrību. Skaistā rudens diena ļāva izbaudīt arī lapu zeltu visā tā krāšnumā.
8.klašu skolēni savā izglītojošajā dienā ārpus skolas pabija Turaidas muzejrezervātā. Tur viņi piedalījās orientēšanās spēlē “Tūkstošgades stāsts” un muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Ciemos pie Turaidas fogta”. Tas bija ceļojums laikā, kur skolēni tika iesaistīti interaktīvā lomu spēlē, kļūstot par bruņiniekiem, zemniekiem saimniekiem vai augstdzimušām dāmām, izzināja sasveicināšanās etiķeti, kārtu sabiedrības attiecības, apguva seno rakstību uz vaska tāfelītēm, kā arī veidoja izpratni par dzīvi viduslaikos.
5.klašu skolēni devās tepat uz Bauskas muzeju, lai piedalītos muzejpedagoģiskajā programmā “Otējumi. Bauskas muzeja pūra lāžu stāsts”. Skolotāja Daiga Sējēja priecājas, ka bija iespēja nokļūt muzeja krātuvē, kas atrodas pagrabstāvā, un aplūkot tur esošās lādes. Muzeja speciāliste Ieva Bronko – Pastore izsmeļoši stāstīja par senajiem rotājumiem, lādēm, kur un kādam mērķim tās lietoja. Darba lapā, ko skolēni izstrādāja, katrs izrotāja savu iedomāto lādi.
Absolventu salidojumā – tikšanās prieks
19.oktobrī notika absolventu salidojums, kad skolā satikās teju 300 bijušo skolēnu. Svētku koncertā piedalījās arī viesi no novada iestādēm un skolām. Koncertu vadīja skolas absolvents Raitis Sirmanis kopā ar skolas direktoru Jāni Rumbu un sākumskolas pedagoģi Māru Gulbi. Priekšnesumi mijās ar absolventu atmiņu stāstiem un viesu apsveikumiem. Tika godināti skolas bijušie skolotāji un darbinieki. Vissirsnīgākos aplausus saņēma bijusī ilggadējā skolas direktore Izolde Krāģe, skolotājas Agra Rūtenberga, Roze Bruģe, Līvija Zemīte, Anna Dupure, Terēzija Pundure, Dzintra Avotiņa, Valentīna Guščina, Inga Junkurēna, Anda Krūmiņa, Kristīna Kondrotaite un citi. Tika godināti arī ilggadējie pedagogi, kas joprojām turpina darbu. Klātesošos priecēja skolas zēnu ansamblis Ilzes Bērziņas vadībā, Ralfa Kapkalna ģitārspēle (ped.L.Krasņikovs) un Reiņa Grosbarda klavierspēle (ped.L.Kārkliņa). Pārsteigumu bija sagatavojuši Santas Zemītes vadītie dejotāji, kas savulaik dejas soļus apguva “Ganiņos”, bet tagad turpina dejotāju gaitas citos deju kolektīvos. Absolvente, Bauskas MMS pedagoģe Ieva Ūdre kopā ar mūsu skolas skolotājām bija sagatavojušas vienreizēju ritma grupas uzstāšanos. To atbalstīja arī viesmākslinieks Gustavs Ūdris. Publikas ovācijas izraisīja skolas padomes (Vēsma Rotšteina, Ilze Puķāne un Ēriks Beitelis) apsveikums. Tik daudz anekdošu par skolas dzīvi sen nebijām dzirdējuši! Skolas kolektīvu sveica Bauskas novada administrācijas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Bauskas 2.vidusskolas, Bauskas MMS, Bauskas BJJS vadītāji un pārstāvji. Sirsnīgas uzrunas izskanēja arī no vairākiem absolventiem – Jāņa Bites, rakstnieces Ilgas Jomas un Aijas Jansones, etnogrāfijas speciālistes. Dāvinājumā – vērtīgas grāmatas, par ko sirsnīgs paldies! Raita Sirmaņa izpildītās dziesmas palīdzēja radīt mājīgu, siltu un romantisku atmosfēru.
Pēc tam sekoja kopbilde, tikšanās klasēs un ar skolotājiem. Protams, neizpalika arī ballīte, par ko paldies dīdžejam Andim Gerasimovam.
Esam pozitīvu emociju, pārdzīvojumu varā. Tas būs labs atspēriens turpmākajam darba cēlienam! Un nobeigumā – vēlējums skolai no 3.c klases un skolotājas Anželikas Orlovas. Tam noteikti piekrīt arī viss skolas skolēnu un skolotāju pulks. “Sveicam skolu 105 gadu jubilejā! Mūsu skola ir kā liels koks, kura saknes stiepjas dziļi pagātnē, stumbrs tagadnē, bet zari tiecas uz nākotni. Lai šis koks aug stiprs un veselīgs, lai tā zari nes daudz augļu – zināšanas, draudzību un radošumu!”