Home » Bez tēmas

Category Archives: Bez tēmas

Lai top gaisma!

20.novembrī projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika karjeras izglītības atbalsta pasākums „Lai top gaisma!”. 7.klašu skolēni kopā ar klašu audzinātājām I.Junkurēnu, I.Bērziņu un pedagogu – karjeras konsultanti I.Briedi devās uz Kuldīgu. Tur “Kuldīgas darbnīcās”skolēni piedalījās interaktīvā nodarbībā – tehniski radošā darbnīcā.  Tās mērķis bija gan izglītojošs, gan praktisks. Skolēni uzzināja daudz jauna par fiziķa, elektriķa profesijām, par šajās profesijās nepieciešamo izglītību, personiskajām īpašībām, karjeras iespējām. Nodarbības gaitā skolēni izgatavoja savu LED lampu, pielietojot gan prezentācijā gūtās zināšanas, gan arī savas mākslinieciskās prasmes origami tehnikā, rotājot lampas kupolu. Nācās atzīt, ka dabošanās ar elektrību ir piņķerīga, prasa lielu pacietību, koncentrēšanos un , pats svarīgākais – nopietnas zināšanas. Šī nodarbība skolēniem lika aizdomāties par savām spējām,  nākotnes iespējām, iecerēm un veidiem, kā šīs ieceres piepildīt. Paldies Līgai par silto uzņemšanu Kuldīgā!

 

 

 

Latvijas simtgades dienā lepojamies

.. ar Annu Sibillu Pumpuri, kura teica runu Latvijas Nacionālajā teātrī, Latvijas simtgadei veltītajā svinīgajā pasākumā.

.. ar Klēru Kuļikausku, kura Bauskas Kultūras centrā, Latvijas valsts Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltītajā svinīgajā koncertā “Šodien par visu augstāk Māte Latvija zvaigznes ceļ” nolasīja savu runu Latvijai svētkos.

.. ar mūsu skolas jaunajiem māksliniekiem Janīnu Šumeiko, Nadīnu Šumeiko, Kristānu Kristu Teni, Betiju Upelnieci, Evelīnu Burmistrovu, Elīzu Lakoviču-Lakovicu un Martu Spruntuli. Viņu darbi izstādīti Bauskas KC Gruzijas pilsētas Hašuri un Bauskas skolēnu zīmējumu izstādē «Vienoti dažādībā – Latvija un Gruzija», kas veltīta tautu draudzībai. Zīmējumu konkursu šogad rīkoja Latvijas Pašvaldību savienība (LPS). Konkursā piedalījās Gruzijas Hašuri rajona un Bauskas novada skolēni. Skolotājas R.Bruģe un D.Sējēja kopā ar zīmējumu autorēm Bauskas Rātsnamā 18.novembrī saņēma piemiņas veltes.

 

Dāvā sveces Likteņdārzam

 Bauskas pilsētas pamatskolas 6.b un 3.a klase šoruden iesaistījās labo darbu nedēļā, Likteņdārzam Koknesē 6.b un 3.b dāvāja vairāk nekā 40 kilogramus sveču materiāla. Akcijā no visas Latvijas savākti 1704,18 kilogrami sveču. Dobeles sveču rūpnīcā tās pārkausēja, lai svētkos izveidotu katram novadam savu sveču kompozīciju. 18.novembrī Likteņdārzā iededza katra novada sveču kompozīciju. Zemgales sveces novembra tumšajām debesīm sniedza visvairāk gaismas. Izrādās, ka esam ļoti čakli – no Zemgales skolām uz Likteņdārzu aizvesti gandrīz 700 kilogramu sveču materiāla.

Novērtē izaicinājumu!

„Amigo Junioriem” piedāvāja neparastu izaicinājumu, kam piekrita 6.b klase. Rezultātā tapa divas filmiņas, kas vēstī par to, kā gājis skolēniem, būvējot augstāko glāžu piramīdu un atveidojot anekdoti.

Ja interesē, kā sestajai klasei veicies, aplūko video no ķīmijas stundas, saite: https://www.youtube.com/watch?v=MNx3fKqzcA4 un ainu no tūristu gājiena uz mežu, saite: https://www.youtube.com/watch?v=h_zt15NpKSU

Ja būsi atsaucīgs un nobalsosi par video, skolēni būs ļoti priecīgi.

Dāvanas Latvijai – nozīmīgi darbi un koncerti

Pirms valsts simtgades skolā notika ļoti daudz pasākumu. Emocionālākā dāvana Latvijai svētkos bija koncerti 15.novembrī. Tos sniedza skolas interešu izglītības grupas, bija arī individuāli priekšnesumi. Koncertu sākumā vēsturisku ieskatu Latvijas dzimšanas notikumos sniedza skolotājs Dainis Cipulis. Fragmentus no savas konkursa runas Latvijas simtgades svētkos nolasīja Rainers Bortkevičs un Anna Sibilla Pumpure. Anna runu lasīs 18.novembra svētku pasākumā Rīgā, Nacionālajā teātrī. Pēc tam uzstājās abi skolas kori, zēnu ansamblis, tos vada skolotāja Ilze Bērziņa. 1.klases ansamblis (skolotāja Inga Bukša) pirmo reizi uzstājās lielajā koncertā. Deju soli raiti ritināja gan tautisko deju klektīvi Santas Zemītes vadībā, gan Aijas Dūmiņas vadītā mūsdienu deju grupa . Skolotāju Guntas Spures un Ingas Briedes audzēkņi runāja dzejoļus, teātra grupas meitenes (sk. Roze Bruģe) bija iestudējušas skaistu kompozīciju par Latviju. Flautiste Klēra Kuļikauska kopā ar koncertmeistari Eviju Bonāti atskaņoja emocionālu skaņdarbu. Tradicionāli svētku reizē tika godināti skolēni, kuru fotogrāfijas ievietotas skolas goda plāksnē, kā arī labākie sportisti. Šogad goda plāksnē dziedošais kolektīvs – 5.-9.klašu koris. Skolēni saņēma pateicības no skolas direktora J.Rumbas un direktora vietnieces A.Dupures. 4.b klase kopā ar skolotāju G.Spuri noslēdza savu divu garumā veikto darbu – dāvanu Latvijai simtgadē. Viņi sacerējuši stāstus un pasakas, kuri apkopoti grāmatā “Manai Latvijai”. Tā tika dāvināta skolai. Pateicību par ieguldījumu un atbalstu Likteņdārzam saņēma 6.b klase. Savus skolas biedrus uzrunāja jaunievēlētā skolēnu pašpārvaldes vadītāja – 8.b klases skolniece Betija Upelniece.  Tika godinātas skolotāja Dace Donerblica, tehniskās darbinieces V.Bukne un I.Antonova. Koncertu veidotāja bija skolotāja Iveta Semjonova. Paldies visiem koncerta dalībniekiem par emocionālajiem mirkļiem! Lai izdodas sastapt savus Latvijas svētkus gan patriotiskos pasākumos, gan esot ģimenes lokā!

 

Klases torte svētkiem

Valsts simtgadi gaidot, skolotāja Roze Bruģe kopā ar saviem skolēniem no 3.a klases “izcepa” krāšnu un lielu torti. To bērni sarūpējuši svinīgajam svētku brīdim. Torte tapusi no cepumiem, biezpiena masas un rotāta ar Latvijas dzērvenēm un marmelādi. Pašiem pavāriem milzīgs lepnums par savu darinājumu, jo tas izskatās svinīgi un, cerams, arī garšos labi! Svinēsim svētkus sirsnīgi!

Nikolas zīmējums un Dāvida stāsts – grāmatā “Kas manu tautu dara stipru”

Latviešu valodas aģentūra laidusi klajā grāmatu “Kas manu tautu dara stipru”. Tajā apkopoti 2017.gadā rīkotā konkursa skolēnu labāko literāro darbu fragmenti un zīmējumi.  Skolotāju Guntas Spures un Ievas Mašales rosināti, toreiz konkursā piedalījās vairāki viņu audzēkņi. Priecājamies, ka Nikolas Šikovas zīmējums un Dāvida Burmistrova stāsts augstu novērtēti un publicēti grāmatā!

Mārtiņdienas ciemiņi

Skolotājas Intas Šarikovas audzēkņi (2.b) 9.novembrī pētīja Mārtiņdienas tradīcijas. Bērni bija iejutušies dažādos tēlos, iemācījušies tautasdziesmas un ticējumus. Mārtiņdienas noskaņas skolēni neturēja savā klasē vien, bet dalījās ar tām, apciemojot citus  un sniedzot priekšnesumus.

Annas Sibillas Pumpures runa – labākā!

Noslēdzies radošo darbu konkurss «Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas simtajā dzimšanas dienā». Konkursam tika iesūtītas vairāk nekā 150 esejas un video uzrunas no visas Latvijas.  Jau tradicionāli šajā konkursā, ko organizē Valsts prezidenta kanceleja, piedalās arī mūsu skolas audzēkņi. Šoreiz, skolotājas Ieva Mašales iedvesmoti, savas esejas nosūtīja vairāki 5.-6.klašu skolēni. Liels prieks, ka trīs mūsu sestklasnieku darbi guvuši ievērību. Uz pieņemšanu pie Valsts prezidenta 8.novembrī tika uzaicināti  6.b klases skolēni – Anna Sibilla Pumpure, Rainers Bortkevičs un Elīza Lakoviča-Lakovica. Viņi saņēma pateicības un nelielas dāvaniņas. Annas Sibillas Pumpures rakstītā runa tika atzīta par labāko 5.-6.klašu grupā . Viņai būs iespēja to nolasīt Nacionālajā teātrī 18.novembra svētku pasākumā. Turp dosies arī Annas vecāki, bet mēs varēsim vērot TV tiešraidi. Sveicam Annu un kopā ar viņas vecākiem un skolotāju Ievu Mašali priecājamies par šo panākumu!

Latvijas svētkus gaidot

Latvijas svētku mēnesī skola ieguvusi skaistas rotas – izdekorētas klases, skolas logos uzmirdzējuši sarkanbalti auseklīši, darināti īpaši dekori skolas vestibilam un zālei. Ienākot skolā, lasīsim uz ozollapām rakstītas tautasdziesmas un vēlējumus Latvijai. Šo darbu darījuši visi skolas klašu kolektīvi kopā ar audzinātājām un interešu grupu skolotājām.

Svētku laikā notiek arī dažādi kultūras pasākumi, kuros iesaistāmies. Izmantojot iniciatīvas “Latvijas skolas soma” iespējas, 2.-3.klases baudīja teātra izrādi “Noslēpumu sala” Bauskas KC, trešdien 6.-9.klašu skolēni skatījās dokumentālo filmu “Baltu ciltis” Bauskas pils muzejā. Skolēni dzirdēja arī muzeja darbinieku stāstījumu un vēroja ekspozīcijas. Šajās dienās klašu grupas piedalās Novada mācības nodarbībās Bauskas Muzejā un skolā. Piektdien skolēnu grupa Rundāles pilī baudīs Liepājas simfoniskā orķestra grupas koncertu – lekciju.

Klašu stundās tiek atzīmēta Mārtiņdiena, bet svētdien, Lāčplēša dienā  pieminēsim karavīrus – Latvijas Brīvības cīnītājus un apmeklēsim pasākumus Bauskā un citur.

13.novembrī skolēni tuvāk iepazīs Zemessardzes un Jaunsardzes darbību . 14.novembrī astotie un devītie apmeklēs Nacionālā teātra izrādi “Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris”. Svētku koncerts Latvijas simtgadei mūsu skolā izskanēs 15.novembrī. 16.novembrī katra klase darba dienu uzsāks ar svētku stundu Latvijai.

Gaidot svētkus , veikts daudz lielāku un mazāku darbu – rakstītas runas prezidentam, esejas par Latviju, darināti radoši darbi un dekori. Paldies visiem, kas rada svētku atmosfēru! Ieskaties galerijā un priecājies!