Home » Bez tēmas

Category Archives: Bez tēmas

Ceturtklasnieki dodas pa graudu pēdām

11.decembrī Bauskas pilsētas 4.klašu skolēni devās nelielā izbraukumā uz Īslīces pagastu. SIA “PS Līdums” bērni uzzināja, kāds garš ceļš ejams graudiem, lai tie taptu par maizi, lopbarību vai kā citādi būtu lietderīgi izmantojami. Karjeras izglītības nodarbību “Pa graudu pēdām” (projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros) vadīja Mikus Karlovs, SIA vadītājs. Ļoti uzskatāmā prezentācijā un bērniem saprotamā veidā viņš izstāstīja graudu augšanas ciklu, raksturoja dažādas labības. Kopā ar skolēniem tika noskaidrots, kāda tehnika izmantojama graudkopībā, kādu ražu iegūst no hektāra. M.Karlovs salīdzināja graudu audzēšanu ar bērnu augšanu – graudkopji 11 mēnešus rūpējas par sējumiem, lai tie būtu veseli, saņemtu pietiekami daudz barības vielu, tiktu pasargāti no kaitēkļiem un laikā tiktu nokulti. Skolēni vēroja laboratorijas darbinieces darbu, kad viņa noteica graudu kvalitāti. M.Karlovs pastāstīja, ka graudkopības uzņēmuma speciālistiem labi jāpārzina ne tikai tehnika un augkopība, bet labi jāorientējas datorikā, matemātikā, ķīmijā. Arī svešvalodas jāzina.  Uzņēmuma darbinieki pamodināja “ziemas miegā” esošo tehniku, lai bērni varētu izpētīt graudu vākšanas kombainu, kravas mašīnu un traktoru. Liels pārsteigums bija ziņa, ka kombains labības pļaušanas laikā tiek vadīts no satelīta. Graudu novietnē varēja vērot, kā tiek piepildīti lielie apcirkņi, kā graudi tiek sagatavoti transportēšanai. Izzinošās nodarbības beigās bērni kopā ar skolotājām izmēģināja lielos svarus un noteica grupas kopsvaru – 1,5 t.  Paldies Mikum Karlovam un Inesei Zemītei par rūpīgi plānoto nodarbību un piepildīto laiku kopā ar cetrutklasniekiem! Lai ziemā izdodas sakrāt spēkus pavasara darbiem!

Eglē ielido Baltās Dūjas

Skaistā egle skolas foajē šodien izrotāta un iemirdzējusies. Par to parūpējās 5.a un 5.b klašu skolēni un audzinātājas K.Kondrotaite un E.Meldere. Pēdējo rotājošo akcentu pirmdienas rīta pusē eglei pievienoja 1.-4.klašu skolēni. Katra klase iekāra eglītē simbolisku Balto Dūju, bērni teica eglei un viens otram skaistus novēlējumus. Ziemassvētku gaidīšanas laiks sācies!

DAMBRETES DIENA

29.novembrī  mūsu skolā bija DAMBRETES DIENA. Spēkiem mērojās 1.klašu skolēni. Pieredzējušu dambretistu Jāņa Štāla un Ulda VarnevičA vadībā (biedrība “Prāta Laiks”)  notika dambretes meistarklases, pēc tam labākie dambretisti no abām klasēm sacentās turnīrā. Tajā vislabāk veicās Frenkam Burmistrovam, Harijam Kristeram Bergam, Mikam Paulovičam un Maiko Zariņam. Meiteņu vidū labākā bija Adrija Paļčevska. Visi turnīra dalībnieki saņēma diplomus un piemiņas veltes – šokolādes medaļas un žurnālus. Labu veiksmi mazajiem dambretistiem, turpinot mūsu skolas tradīcijas šajā prāta spēlē!

Turpinām vākt makulatūru!

Mūsu skola arī šogad piedalās makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai”, ko organizē  “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Pilsētvides serviss” un Valsts izglītības satura centru. Esam jau savākuši vairāk nekā pustonnu dažādu papīru. Lai nodotu makulatūru, kopā ar vecākiem  jāizvērtē savi nevajadzīgo papīru krājumi, jāsazinās ar savu klases audzinātāju un – jāpiedalās! Daži ieteikumi, kas jāievēro – makulatūrai jābūt sasietai saiņos vai iepakotai kartona kārbās, šiem saiņiem ir jābūt tik smagiem (viegliem!), lai tos varētu pacelt pieaudzis cilvēks, nenodarot kaitējumu savai veselībai. Vairāk par konkursu vari izlasīt šeit.

Astotie māca fiziku otrajiem

Skolotājas Olgas Vinogradovas mācību metožu pūrā ir daudz veidu, kā padarīt fizikas mācīšanos interesantāku. 8.a klases skolēniem bija iespēja tematu par gaismu labāk apgūt, mācot un stāstot to citiem – daudz mazākiem un nezinošākiem bērniem. 2.klases skolēni ar interesi klausījās Nika Demiana Kazlauska stāstījumu un vēroja prezentāciju un demonstrējumus. Otrklasnieki piedalījās sarunā, mēģināja atrast atbildes uz jautājumiem par krāsām, varavīksni, cilvēka redzes īpatnībām un citiem. Mēdz jokot, ka nevar iemācīties labāk kā iemācot citiem. Tas astotajiem lieliski izdevās!

Roze Bruģe – Gada skolotāja 2019

Sveicam skolotāju Rozi Bruģi! Viņa saņēmusi titulu “Gada skolotājs 2019” sākumskolas skolotāju grupā. Šo apbalvojumu piešķir novada rīkotā konkursā, kur kompetenta žūrija izvērtē skolotāju darbu. Konkursā no mūsu skolas tika izvirzīta arī skolotāja Gunta Kiseļeva. Vairāk par pasākumu lasi šeit.

Nepaklausīgais, bet saldais riekstiņš

27.novembrī Bauskas pilsētas pamatskolas 3.klašu skolēni viesojās SIA “Poļu nams” ražotnē, kur piedalījās karjeras izglītības pasākumā “Saldās profesijas” (projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros).

Bērnus sagaidīja Gunita Kugrēna, uzņēmuma dibinātāja un saimniece. Bērni klausījās stāstījumu par uzņēmuma rašanos. Izrādās mūspuses populārākā kāruma “Saldā brunete” ražotājiem ir jau 18 gadu! Bērni uzzināja, kādi produkti nepieciešami, lai taptu šie konditorejas izstrādājumi, kā produkti glabājami. Skolēni varēja vērot konditores darbā. Tika svērts, maisīts, drupināts, cepts, atdzesēts un visbeidzot – arī iepakots. Produktu iepakošanā piedalījās arī  skolēni. Viņi salocīja kārbiņu “Saldajai brunetei”, tad produktu ievietoja kārbā, lai tas būtu gatavs ceļojumam uz tirdzniecības vietu. Tuvojoties Ziemassvētkiem, trešklasniekiem noteikti noderēs apgūtās iemaņas, kā iesaiņot vienu “riekstiņu”. Lai tas izdotos glīti, nepieciešama liela pacietība un veiklība, kas daudziem vēl jāmācās. Nodarbības beigās skolēni arī uzzināja, ka kopā ar saldajiem “Poļu nama”ražojumiem vislabāk garšo Zemgalē augušu ābolu sula. Paldies uzņēmuma vadītājai Gunitai un darbiniecēm par viesmīlību un iespēju ielūkoties uzņēmuma “virtuvē”!

Sestie noskatās izrādi un dodas uz muzeju vēsturi apgūt

26. novembrī mūsu skolas 6.a un 6.b klases skolēni kopā ar skolotājām Dinu Ālmani un Daigu Sējēju projekta ”Latvijas skolas soma” ietvaros noskatījās teātra izrādi ”Brīnumu laiks”.  Tā vēsta par pusaudžu dzīvē svarīgiem jautājumiem. Skolēniem patika galvenā varoņa teiktais izrādes nobeigumā – es pats visu varu, pats veidošu savu dzīvi. Izrāde uzrunāja ikvienu skatītāju un lika padomāt katram par savām dzīves izvēlēm. Skolēni pakavējās pie Brīvības pieminekļa, uzzināja par tā tapšanu un nozīmi. Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā viņi piedalījās mācību nodarbībās par Latvijas senvēsturi un Latvijas valsts izveidošanos. Pārdomas rosinoša bija izstāde ”Latvijas gadsimts”, bagāta ar fotogrāfijām, dažādām relikvijām, ordeņiem. Skolēni skaisti noslēdza novembri – patriotisma mēnesi.

Bauskas muzejā top katram savas pastaliņas

6. a klase kopā ar skolotāju Daigu Sējēju 21. novembrī  apmeklēja Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeju, kur muzeja speciālistes Ievas Bronko – Pastores vadībā iepazinās ar kurpnieka amatu un apavu attīstības vēsturi Latvijā. Tika apskatīti dažādi muzeja krājumā esošie apavi: pastalas, senas zīda un ādas kurpes, zābaki un pat seni slēpju zābaki.Kopīgi tika izpētīti dažādi kurpnieka amata piederumi. Tagad zinām, kam tika izmantots penģerots un kas ir “zābaku kalpiņš”. Nodarbības beigās visi kopā apguvām pastalu darināšanas prasmi- mūsu somas, telefonus vai atslēgas rotās mazā ādas pastaliņa.