Home » Bez tēmas

Category Archives: Bez tēmas

Bauskā un novadā

Par svarīgāko mūsu pilsētā un novadā lasi šeit!

 

Cienījamie skolēni un vecāki!

Skolēnu brīvlaiks strauji tuvojas izskaņai, un pirmdien, 23.martā, atsāksies mācību darbs. Šoreiz tas būs organizēts citādi. Jums jāpaliek mājās! Lai veiksmīgi mācītos attālināti, meklējiet uzdoto e-klasē. Pirms tam jāpārliecinās, ka ar Jūsu parolēm un iespēju strādāt e-klasē viss ir kārtībā. Ja rodas neskaidrības vai jautājumi par attālināto mācīšanos, sazinieties ar savu klases audzinātāju, kā arī sekojiet jaunākajai informācijai par situāciju. Lai mums kopā izdodas!

 

SVARĪGS PAZIŅOJUMS

Cienījamie vecāki un skolēni!

Saskaņā ar MK lēmumu par ārkārtas situāciju valstī no 13.marta ierastais mācību process mūsu skolā uz laiku tiek pārtraukts.

Būsim atbildīgi, sekosim informācijai   e-klasē, masu saziņas līdzekļos.

Par svarīgāko Jūs informēs arī klašu audzinātāji un skolas darbinieki!

Vai Tev ir “zaļie pirkstiņi”?

Šis jautājums tiks atbildēts, kad sāks dīgt piekto klašu skolēnu iesētie augi. Un cik ilgi jāgaida no sēklas līdz ziedam? Lai to saprastu, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros piektklasnieki devās uz Codes pagasta zemnieku saimniecības “Dārznieki 1” siltumnīcām – tepat Bauskas pievārtē. Tur šo siltumnīcu saimniece Daina Auzāne kopā ar siltumnīcas darbiniecēm laipni iepazīstināja ar šīs lauksamniecības nozares darba ikdienu.   Ilona Timlere rādīja bērniem, kā veidot dažādiem dzīves gadījumiem paredzētus ziedu kārtojumus, viņai tas izdevās tik veikli, bet skolēniem nācās uzzināt, kašāda meistarība rodas tikai ilgas darba pieredzes rezultātā. Bērni vēroja, kā uz rožu mežeņa tiek uzpotēts rozes pumpurs. Siltumnīcas piepilda tūkstošos skaitāmi rožu stādi. Daudziem tas bija jaunatklājums, ka tieši tādā veidā tiek pie skaistajiem rožu ziediem, kas ir šī uzņēmuma “firmas zīme”. Skolēni ar interesi vēroja rožu stādus dažādās to attīstības stadijās. Daina Auzāne bija padomājusi arī par “praktiskajiem darbiem” – katrs skolēns izveidoja mini stādaudzētavu podiņā, ko pirms tam piepildīja ar kūdru. Ko sēt – rutkus, gurķus, redīsus, dažādas puķītes? Katrs izdarīja savu izvēli un mājup devās ar cerību, ka viņa sētais augs un zaļos vai nu mājās, vai skolā, klasē uz palodzes. Gaidīsim pavasari un raudzīsim, vai protam savus sējumus kopt un lolot!

Paldies Dainai Auzānei un Ilonai Timlerei par pacietību un skolēniem sniegtajām zināšanām!

 

Aizvadīts volejbola turnīrs 7.-9.klasēm

11.martā skolas sporta zālē notika pēdējos gados neierasts pasākums-  7.-9.klašu turnīrs volejbolā.

Tas ir ne tik tradicionāls sporta veids Bauskas novadā, tomēr jauniešu atsaucība bija liela.Turnīrs notika divās grupās. Vienā grupā sacentās 7.A, 8.A un 9.A kl. komandas, bet otrā – 7.B, 8.B un 9.B kl.komandas. No katras grupas  tālāk tika izvirzītas pirmās divas komandas. Katras grupas uzvarētāji cīnījās par pirmo vietu un otrās vietas cīnījās pa 3.-4.vietu, trešās vietas sadalīja 5.-6.vietu.

Tika aizvadītas 8 spēles, kopā 20 seti. Nevienā spēlē uzvarētāju nevarēja prognozēt pirms spēles. Klases cīnījās līdz pēdējam punktam, par ko liecināja spēļu rezultāti, četras spēles beidzās 3 setu cīņā un četras spēles –  2 setu cīņā.

Par 3.vietu cīnījās abu astoto klašu komandas. Un arī šoreiz uzvarētāju nācās noskaidrot 3.setā, kas norisinās, līdz viena komanda gūst vismaz 15 punktus. Šoreiz veiksmīgāka bija 8.B klase, komandā spēlēja: Renārs Gulbis, Niko Aleks Andersons, Elvis Ričards Kalniņš, Nauris Kuzņecovs, Elīna Pluta, Santa Sergejenkova.

Par pirmo vietu šogad cīnījās 9.B klašu komanda un 7.A klašu komanda. Pirmo setu gandrīz līdz izskaņai vadībā bija 7.A klase, bet 9.B saliedētība panāca lūzumu seta izskaņā un izcīnīja uzvaru ar 25:22. Otrā  seta noteikumus 9.B klases komanda jau diktēja no paša sākuma, bet seta izskaņā 7.B nevēlējās padoties un pievilka līdz identiskam rezultātam kā pirmajā setā, 25:22. Lai gan rezultāts finālā bija 2:0 9.B labā, spēlēs gaita un setu beigas liecināja pretējo, rezultāts varēja būt arī savādāks.  Otro vietu izcīnīja 7.A klases komanda, komandā spēlēja Domeniks Domekejevs, Emīls Ivanovs, Marta Kārkla, Kristiāns Liks, Reinis Štāls, Roberts Untāls. Šogad par 7.-9.klašu volejbola turnīra uzvarētājiem tika kronēta 9.B klase, komandā spēlēja Samanta Dorči, Jorens Maskals, Kaspars Pīpiņš, Emīls Polovko, Einārs Ponomarjovs un Arvis Sūna.

Paldies visām komandām par piedalīšanos un spēlētājiem par aizrautību!

Informāciju sagatavoja turnīra organizators sporta skolotājs Raivis Maķevics.

Kā piepildīt savu dzīves trauku jeb ģimnāzistu stāsti

10.martā Bauskas pilsētas pamatskolā viesojās Bauskas Valsts ģimnāzijas pārstāvji. Kopā ar izglītības iestādes metodiķi Lāsmu Krastiņu viņi uzrunāja devīto klašu skolēnus, sniedzot plašu ieskatu savas skolas mācību un ārpusmācību saturā. 12.a klases skolēni Varis un Kristers tēlaini salīdzināja (un arī demonstrēja!) cilvēka dzīvi ar tukšu trauku, kas , laikam ritot, tiek piepildīts ar daudz un dažādām lietām, aktivitātēm, iecerēm. Kad trauks sevī uzņem dzīves (un skolas!) piedāvātās iespējas, tā saturs kļūst arvien vērtīgāks, ir pārliecināti jaunieši. Katrs no viņiem raksturoja savu ceļu līdz ģimnāzijai, uzsverot, ka ģimnāzistu saimei pievienojušies ne tikai no pilsētas, bet arī attālākām Bauskas novada vietām – Dāviņiem, Īslīces, Vecsaules un Codes. Elīna kliedēja mītu, ka pienācēji no citām skolām “nav ieredzēti”. Sandija un Viktorija stāstīja par skolas pašpārvaldes darbu, par iespējām pašiem ietekmēt skolas dzīvi. Varis ieteica jauniešiem palikt Bauskā un nedoties mācīties uz Rīgu, lai tur “nepazustu”, viņaprāt Bauskas Valsts ģimnāzija sniedz visu, lai jaunietis varētu daudzpusīgi izglītoties un sagatavoties studijām augstskolā.

Devītklasnieku interesi rosināja plašais un izsmeļošais mācību programmu apskats, tika uzdoti konkrēti jautājumi par iestāšanos, pārbaudījumiem, konkursu. Atbildes uz tiem tika saņemtas, tika saņemts arī uzaicinājums uz Atvērto durvju pasākumu, kas notiks 12.martā.

Paldies viesiem par šo tikšanos un vielu pārdomām!

Tautas bumbas sacensībās uzvar 5.b klase

Bauskas pilsētas pamatskolas 4.-6. klases nedēļu iesāka aktīvi, pirmdien jau plkst. 12:30 notika tautas bumbas sacensībss, kur spraigas cīņas notika līdz vēlai pēcpusdienai. Piedalīties varēja visi skolēni, jo katru puslaiku varēja mainīt spēlētājus. Sparīgas bija 4.klases,  nebaidoties stājās pretī 5. un 6.klasēm.
1.vietu izcīnīja 5.b klase, kas bija kā labs treniņš “Sporto visa klase” tautas bumbas sacensībām, kas norisināsies šo piektdien Pļaviņās. 2.vietu ieguva 4.b klase, 3.vietā – 6.a klase. Par spēļu norisi un tiesāšanu rūpējās sporta skolotāja Ieva Šteinberga. Viņa vērtē, ka tautas bumba ir tik demokrātiska sporta spēle, kurā varētu  piedalīties katrs, lai savā ikdienā ieviestu vairāk kustību un sportisku aktivitāšu. Būsim sportiski, un mūsu veselība no tā tikai iegūs, novēl skolotāja !

Dejotāji skatē iegūst 1.pakāpi un LIELO IESPĒJU !

4.martā notika XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu”
repertuāra apguves un dalībnieku atlases skate Bauskas un Rundāles deju kolektīviem. Tajā piedalījās arī mūsu skolas 5.-7.klašu deju kolektīvs “Ganiņi” skolotājas Santas Zemītes vadībā. Saņemti skates rezultāti. Priecājamies, ka kolektīva sniegums un skolotājas darbs novērtēti ar 1.pakāpes diplomu un 43,7 punktiem. Skatē piedalījās 28 deju kolektīvi no mācību iestādēm un BJC. Dejotājus vērtēja ļoti autoritatīva un profesionāla žūrija :  Jānis Purviņš, horeogrāfs, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” virsvadītājs, Laureātu koncerta mākslinieciskais vadītājs; Dagmāra Bārbale , horeogrāfe, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” virsvadītāja un horeogrāfe inscenētāja, deju skolas “Dzirnas” pedagoģe; Iluta Mistre , horeogrāfe, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” virsvadītāja, Lielvārdes deju kolektīva “Pūpolītis” vadītāja”; Zanda Mūrniece , horeogrāfe, Valsts izglītības satura centra vecākā referente, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” virsvadītāja, Dziesmu un deju svētku padomes locekle; Inga Pulmane , horeogrāfe, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas
deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” mākslinieciskās vadītājas asistente un virsvadītāja, deju ansambļa “Teiksmiņa” vadītāja.  Šī skate ir pirmais lielais solis uz piedalīšanos Dziesmu un deju svētkos, mūsu dejotāji to darījuši pārliecinoši. Cerēsim, ka tad, kad maijā būs apkopoti rezultāti skatēm visā Latvijā, arī mūsējie tiks iekļauti Dziesmu un deju svētku dalībnieku pulkā!