Home » 2024 » September » 13

Daily Archives: September 13, 2024

Dzejas dienā literatūru mācāmies citādi

11.septembrī Bauskā norisinājās Dzejas dienas pasākumi, tostarp arī pie Plūdoņa pieminekļa Plūdoņa ielā. Turp devās arī vairāki mūsu skolas klašu kolektīvi. Skolotāja Dina Ālmane kopā ar 8.b klasi paši lasīja V.Plūdoņa dzeju stundā, kā arī piedalījās Bauskas Centrālās bibliotēkas rīkotajā pasākumā Saules dārzā.

Septembra sākums ir laiks, kad mūsu dižā novadnieka piemineklis un teritorija ap to ir teicama norises vieta arī ikdienas  literatūras sundām. Šogad 5.klases rūpīgāk pētīja ne tikai V.Plūdoņa daiļradi, bet arī pieminekli, lasīja tajā iekaltās dzejas rindas, aplūkoja izmaiņas teritorijā – soliņus ar V.Plūdoņa dzejoļu un poēmu ilustrācijām, ko darinājis tēlnieks Ģ.Burvis.

Literatūras stundas mācību gada sākumā tradicionāli tiek veltītas dzejai, skolēni lasa arī citu autoru dzejoļus un bieži vien paši kļūst par dzejniekiem, mēģinot ritmizēt un padarīt tēlaināku savu valodu.