Home » Articles posted by admin

Author Archives: admin

Peldēt ir jāprot labi. Un mēs to protam!

Tā droši drīkst teikt visi tie skolēni, kuri kopā ar sporta skolotāju Amandu Savicku piedalījās skolu peldēšanas sacensībās 1.- 5.klasēm. Sacensības notika Bauskas peldbaseinā. Skolotāja informē par to, ka skolēni startējuši ļoti labi, gūtas godalgas. Tās ieguvuši:

 • Rebeka Zaharčenoka – 1.vieta 25m peldējumā uz muguras, 2.vieta 25m peldējumā uz krūtīm;
 • Miks Dzintars Pavlovičs – 3. vieta 25m peldējumā uz muguras un 25m peldējumā uz krūtīm;
 • Līva Briede – 1.vieta 25m uz krūtīm;
 • stefetē 4.-5.klasēm – 2. vieta (Miks, Reinis, Līva, Elza);
 • stafetē 3.klasēm un jaunākiem – 2.vieta (Rebeka, Markuss, Evelīna, Tomass).

Skolotāja saka paldies visiem peldētājiem par piedalīšanos un labo sagatavotību!

Skatuves runas konkursa 2.kārtā iekļūst Maija un Rebeka

21.martā notika Bauskas novada izglītības iestāžu skatuves runas konkursa 1.kārta. Tajā mūsu skolu pārstāvēja pieci labākie skolas runātāji – Zane Lea Zunda, Alise Seškēna, Maija Sirmane, Patriks Čaps un Rebeka Zaharčenoka.  Saņemti konkursa rezultāti. Ar prieku lasām, ka otrajai kārtai izvirzītas Maija Sirmane, kura saņēma Augstāko pakāpi (45,6 p.) un Rebeka Zaharčenoka (1.pakāpe, 41,1 p.). Meiteņu priekšnesumi tiks filmēti un nosūtīti izvērtēšanai uz VALSTS IZGLĪTĪBAS SATURA CENTRU.

Sveicam atraktīvās un čaklās runātājas un sakām paldies viņu skolotājai Guntai Spure par lielo darbu, runātājus skolojot!

 

Skolas pašpārvaldes pārstāvji piedalās forumā “Iezīmē sevi”

22.martā Bērnu un jauniešu centrā notika Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas projektā organizētais Bauskas novada izglītības iestāžu pašpārvalžu forums “Iezīmē sevi”. Vairāk par tā norisi iespējams izlasīt bauskasdzive.lv    un bauska.lv

Mūsu skolu šajā pasākumā pārstāvēja Nikola Šikova, Renāte Līgotne, Gabriela Seimane, Arneta Hegenbarte-Petrika, Anna Ružinska, Bekija Baļčūne, Līga Madara Šneidere-Zegnere, Ralfs Kapkalns un Kristofers Puķāns. Lūk, pašu jauniešu domas par šo aktivitāti!

 • Šī bija laba iespēja sadraudzēties ar citu skolu jauniešiem, uzzināt, kādas ir viņu izklaides.
 • Ieklausījos, kas notiek citās skolās, guvu jaunas idejas sevis pilnveidošanai.
 • Uzzināju, kā labāk komunicēt ar citiem, kā realizēt savas idejas.
 • Priecājos, ka pieteicos piedalīties šajā pasākumā, izmēģinājām daudz ko jaunu.
 • Bija ļoti interesanti, noteikti skolā mēģināsim iedrošināt citus realizēt idejas, sadarboties.
 • Uzzināju daudz jauna par dažādām iestādēm un organizācijām, biedrībām, kurās darbojas jaunieši.
 • Tas bija kolosāls veids, kā satikt un iepazīt jaunus un interesantus cilvēkus!

Kopā ar jauniešiem pasākumā piedalījās direktora vietniece un skolas pašpārvaldes “krustmāte” Iveta Semjonova. Viņa secina, ka pasākums bijis ļoti pārdomāts un vērtīgs, daudz ideju gūts, kā uzlabot, padarīt daudzveidīgāku pašpārvaldes darbu skolā.

Dižojamies novada gadatirgū

Bauskas bērnu un jauniešu centra organizētajā dižošanās gadatirgū “Bauskas novada dārgumi” mūsu skolas audzēkņi stāstīja par Bauskas pilsētas pamatskolu, ļoti īpašām šūpolēm un osi upes krastā, tomēr visvairāk bija dziļu personisku stāstu par mammu, tēti, vectētiņu, izsūtījumu pārdzīvojušu radinieci un brāli. Sabīne Pērkone no 6.b klases bija uzrakstījusi dzejoli, tajā iekļaujot slavenās novadnieces Lāsmas Kugrēnas spēlēto teātra izrāžu nosaukumus. Sintija Niedra, kas konkursā dižojās ar bijušo kinoteātri “Uzvara”, bija izveidojusi filmu, kurā pausts apliecinājums – “kinoteātrim Bauskā jābūt!”.

Par savu veikumu dižošanās gadatirgū lieliski stāstīja Laine Sabājeva un Reinis Beitelis (5.a), Nikola Bula (5.b), Sintija Niedra un Sabīne Pērkone (6.b), kā arī Kristiāna Dambe, Linda Šemeta un Džastina Šūba (8.b). Daži skolēni dižošanās gadatirgū palielīja arī savu klasesbiedru veikumu. Laine un Reinis dižojās ar klases veidoto “Mūsu dārgumu grāmatu”, kurā iekļauts Agates Tilleres, Ralfa Rumbas, Enijas Patrīcijas Gaļčinas, Rūtas Jansones, Olivera Puķāna un Līvas Briedes veidotais dzīvesstāsts. Savukārt Džastina, Linda un Kristiāna pastāstīja arī par citiem 8.b klases grāmatā “Septiņi Bauskas brīnumi” ietvertajiem darbiem – par Jāņa Maskaļa, Nikolas Šikovas, Raimonda Prilucka un Gabriela Visocka stāstu. Nikola Bula (5.b) iepazīstināja ar sava vectēva dzīvesstāstu.

Paldies skolēniem par lielisko darbu saka arī viņu darbu vadītājas – skolotāja Māra Gulbe un Ieva Mašale.

Konkursā iegūtās nominācijas:

stāsts par baušķenieku Aldoni Bulu (Nikola Bula) – “Ģimenes biogrāfe”;

videofilma par kinoteātri “Uzvara” (Sintija Niedra) – “Mūsdienīgākā izpēte”;

dzejolis par Bausku un L. Kugrēnu (Sabīne Pērkone) – “Poētiskākais stāsts”;

“Mūsu dārgumu grāmata” (5.a klase) – “Daudzveidīgākais skatījums”;

“Septiņi Bauskas brīnumi” (8.b klase) – “Sirsnīgākie stāsti”.

Drošāka interneta dienā pildām anketas un mācāmies

Latvijas Drošāka interneta centrs organizēja  Drošāka interneta dienas (DID2023) atzīmēšanu. Šajā laikā sākot no 7.februāra norisinājās dažādas aktivitātes, kurās savus audzēkņus rosināja iesaistīties arī mūsu skolas datorikas skolotājs Jāzeps Širvis. Skolēni pildīja aptaujas, krāja zināšanas par drošu interneta lietošanu.  Vispopulārākā aktivitāte  bija testu pildīšana. Kopā testi tika izpildīti vairāk nekā 22 200 reizes. Tajā skaitā ir arī mūsu skolas skolēnu veikums, kas novērtēts ar dāvanu – savai skolai nopelnītām 100 “Digitālo prasmju dienasgrāmatām”.

Vairāk par šīm aktivitātēm Latvijā vari izlasīt  šeit.  Par to, kā droši rīkoties internetā, kā arī mācīties un mācīt – vietnēs  drossinternets.lvhttps://drossinternets.lv/lv/materials

https://drossinternets.lv/lv/info/ricijs-ru-un-internets

 

Sveicam Arnetu – ATZINĪBA latviešu valodas olimpiādē!

Saņemti  novada latviešu valodas un literatūras 49. olimpiādes rezultāti 8.-9.kl. grupā. Ar prieku lasām, ka mūsu skolas skolēni, kas tajā piedalījās, sasnieguši labus rezultātus. 8.kl. skolnieces Renāte Līgotne un Nikola Šikova saņēmušas labu vērtējumu, bet 9.a klases skolniece Arneta Hegenbarte – Petrika ieguvusi Atzinību un kopā ar to – uzaicinājumu uz olimpiādes valsts posmu. Sveicam Arnetu un viņas skolotāju Ievu Mašali!

 

Izstādes un pasākuma “Toņi un pustoņi 2023” atskaņas

14.martā mūsu skolas pārstāvji kopā ar vizuālās mākslas skolotāju piedalījās Bauskas novada bērnu un jauniešu mākslas un mūzikas festivāla “Toņi un pustoņi” darbnīcās un noslēguma pasākumā.

Kā jau iepriekš tika vēstīts portālā bauska.lv, Bauskas novada kārtai iesniegti ap 100 darbi no  desmit novada skolām un Bauskas Bērnu un jauniešu centra septiņām interešu izglītības grupām. Konkursam pieteikta arī tērpu kolekcija no Vecumnieku vidusskolas. Izstādē piedalās Bauskas pamatskola, Bauskas Valsts ģimnāzija, Griķu pamatskola, Iecavas pamatskola, Pilsrundāles vidusskola, Skaistkalnes vidusskola, Stelpes sākumskola, Uzvaras pamatskola, Vecumnieku vidusskola, Zālītes speciālā pamatskola.

Skolotāja D.Sējēje stāsta: “Bija interesantas radošās darbnīcas, kur varēja izgatavot individuālu ādas piekariņu, marmorēt dāvanu maisiņu, trenēties radiovadāmo automobiļu trasītē u.c. aktivitātes. Cienāja ar gardu putru , tēju un ievārījumu. Apbalvošanas pasākumā  uzstājās  kori, arī mūsu skolas 5.-9.klašu koris I.Bērziņas vadībā. Dejoja BJC deju kopas, jestri muzicēja Iecavas folkloras kopa ”Tarkšķi”.  Par skolēnu darbiem priecājās un runu teica Bauskas novada domes priekšsēdētājs  A.Okmanis un Izglītības nodaļas vadītāja V.Ieleja. Ar radošu modes skati priecēja Rīgas Mākslas un mediju tehnikums.  Žūrija pasniedza balvas gan skolēniem, gan skolotājiem. No mūsu skolas uz reģiona izstādi izvirzīti N. Šikovas darbs ”Bauska caur fotoobjektīvu” un R.Līvmaņa- Dankbara darbs “Bauskas jaunais stadions”. BJC Dārgumu meklētāju jauniešu specbalva tika G.Seimanes darbam  “Bauska senāk un tagad”.”  Skolotāja D.Sējēja saka lielu paldies visiem, kuri uzzīmēja brīnišķīgus darbus, uzteic arī tos, kuri izstādē neiekļuva. Paldies arī koristiem un diriģentei, kas kuplināja pasākumu!

Galerijā – izstādei atlasīto darbu foto, mirkļi no pasākuma.

 

Labi rezultāti brīvajā cīņā

Saņemta ziņa no sporta skolotāja Renāra Rupkus. Skolotājs lepojas, ka mūsu skolas skolēni, kuri piedalījās brīvās cīņas sacensībās, sasnieguši vērā ņemamus rezultātus. Viņš stāsta: “Sacensībās piedalījās pārstāvji no četrām skolām, dažādās svara kategorijās, nostartējām ļoti labi, lepnums par mūsu skolēnu cīņas sparu un prasmēm brīvajā cīņā. K.Manavickism – 1.vieta, H.Minkevičam –  1.vieta, L.Birkmanei –  1.vieta, D.Bartkevičam – 2.vieta, A.Davidovai –  2.vieta, M.Vesperei – 2.vieta.”

Sveicam skolas stiprākos!

Skaņu virpulī un leļļu ielenkumā – “LATVIJAS SKOLAS SOMĀ” martā

Pirms pavasara brīvlaika mūsu skolas skolēni izbaudīja divus dažadus mākslinieciskus notikumus. 9.martā 3.-5.klašu skolēni nonāca “Skaņu virpulī”.  Mūziķi Arta Abaroniņa un Kārlis Mangulsons demonstrēja stīgu instrumentus – čellu, kontrabasu, dažadu veidu un izmēru ģitāras, rādīja, kā veidojas skaņa. Skolēni dzirdēja gan klasiskās mūzikas skaņdarbu fragmentus, gan džeza un popmūzikas kompozīcijas. Saturīgajā stundā izdevās papildināt zināšanas par mūzikas instrumentiem, pārbaudīt erudīciju viktorīnā par kinomūziku. Vislielāko prieku sagādāja iespēja pašiem izmēģināt, kā skan katrs no instrumentiem. Bija arī ritmiska izkustēšanās visiem kopā.

Piektdien savukārt 1.-2.klašu skolēni noskatījās Agra Poikāna režisēto leļļu teātra izrādi “Ielāps”. Daudzi bērni pirmo reizi redzēja šādu izrādi, par ko īpašs paldies aktieriem un leļlu pavēlniekiem no Latvijas leļļu teātra.

Abas šīs aktivitātes notika ar programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu. Paldies viesiem!

Pavasara brīvlaikā tiekam aicināti uz izstādi Bauskas muzejā

Līdz 2.aprīlim Bauskas muzejā var skatīt Bauskas novada skolēnu darbu izstādi “Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi”. Arī mūsu skolas skolēnu un  lietišķās mākslas un vizuālās mākslas interešu grupu dalībnieku labākie darbi aplūkojami šajā izstādē. Visi labāko darbu autori pavasara brīvlaikā (14.martā) aicināti uz pasākumu “Bauskas novada toņi un pustoņi” . Notiks  radošās  darbnīcas  Bauskas Bērnu un jauniešu centrā un Bauskas muzejā plkst.11.00, bet plkst.14.00  būs noslēguma apbalvošanas pasākums Bauskas kultūras centrā.
Informē un aicina vizuālās mākslas un interešu grupu skolotāja Daiga Sējēja.

Izstādes_afiša