Home » Articles posted by admin

Author Archives: admin

Noskaidro labākos matemātiķus 4.klasēs

20.februārī skolā notika 4.klašu matemātikas olimpiāde. Savā starpā sacentās astoņi labākie rēķinātāji no abām 4.klasēm.  Četri labākie uzdevumu risinātāji piedalīsies Bauskas novada matemātikas olimpiādē, kura notiks Bauskas sākumskolā 7.martā. Tur skolas godu pārstāvēs skolotājas G.Spures audzēkņi no 4.b.klases:
Teodors Kļaviņš(1.vieta) , Artūrs Lucaus(2.vieta),  Krista Jakuška (3.vieta),  Kristers Pērkons (4.vieta). Lai pietiek zināšanu un veiksmes!

 

Balsosim par savu skolasbiedru zīmējumiem!

Noslēdzies bērnu zīmējumu konkurss „MANA NOVADA DĀRGAKMENS – JAUNĀ BŪVE”, kurā piedalījušies skolēni no visas Latvijas, attēlojot brīvi izvēlētu būvi, kas viņu novada apkārtni dara skaistāku un sakoptāku.  Balsot par savu simpātiju vidējās vecuma grupas (4.-6.klase) zīmējumu kategorijā, spiežot Patīk! 🙂 vari sociālajā tīklā FACEBOOK. Balsošana norisinās līdz svētdienai, 24.februārim, tad tiks noskaidrots skatītāju simpātiju balvas ieguvējs.

Zīmējumi publiskajā vidē ievietoti anonīmi, bet varam pačukstēt, ka 4.a klases zīmējumu kodi ir no B024-B031, bet 6.b kases skolnieces iesniegtais zīmējums slēpjas zem koda B071.

Mūsu skolēni savos zīmējumos attēlojuši jauno sporta stadionu un Bauskas Muzeja atjaunoto ēku.

Atgriežas savā pirmajā skolā ar izglītojošu lekciju

Projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Bauskas novadā” ietvaros 20.februārī mūsu skolas 5.-7.klašu skolēni iedziļinājās veselīga uztura pamatos. Šo tēmu savā lekcijā padziļināti un interesanti atklāja uztura speciāliste  Dace Strautniece. Viņa pārstāv biedrību “Baltic Nutricion &Health Federation”. Tika demonstrēts video sižets, kurā  ar pareiza uztura pamatprincipiem iepazīstina lekcijas adresātu vienaudzis. Vai protam saskatīt kļūdas savā ēdienkartē? Cik daudz jāēd? Kā noteikt katram vajadzīgo pārtikas daudzumu? Vai ūdens ir veselīgs? No kā mēs sastāvam? Ko mums dod ķīmijas zināšanas? Šie un citi jautājumi kopā ar skolēniem tika iztirzāti ieinteresētā sarunā. Tās mērķis – likt skolēniem aizdomāties par savu veselību un veidiem, kā to padarīt stiprāku, pareizi ēdot un izvērtējot savus ēšanas ieradumus. Šai lekcijai pēc kāda laika sekos arī turpinājums. Tās būs praktiskas nodarbības veselīga ēdiena pagatavošanā.

Dace ir mūsu skolas 1994.gada absolvente, tādēļ viņai bija interesanti ne tikai lasīt lekcijas, bet arī apciemot savu pirmo skolu. Viņa priecājās par pozitīvajām pārmaiņām skolas izskatā un iespēju atgriezties skolas laikā. Paldies Dacei par izglītojošo un jauko tikšanos!  Veiksmi izglītības darbā!

 

Piedalās lasīšanas sacensībā

20.februārī Bauskas Bērnu bibliotēkā notika SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBA. Tajā piedalījās arī trīs lasītāji no mūsu skolas. Katra lasītāja uzdevums bija lasīt priekšā pārējiem dalībniekiem (un, protams, žūrijai!) fragmentu no kādas sev tuvas grāmatas. Pirms lasīšanas vajadzēja arī iepazīstināt ar sevi un grāmatu, ko lasīs. Žūrija, kurā bija Bauskas Centrālās bibliotēkas pārstāve Ērika Pelcere, laikraksta “Bauskas Dzīve” žurnāliste Indra Vētra un Codes pagasta bibliotēkas vadītāja Antra Ģēvele, vērtēja lasījuma saprotamību, dikciju, runātāja attieksmi, kā arī to, kā lasījums iekļaujas noteiktajā laikā – trīs minūtēs. Marta Kārkla no 6.a klases lasīja R.Dāla grāmatas “LDM” fragmentu, Pēteris Vinogradovs (5.a) bija izvēlējies Dž. Rodāri “Sīpoliņa piedzīvojumus”, bet Gabriels Cipruss (5.b) iejutās Dž. Kinnija “Grega dienasgrāmatas” varoņa lomā. Gabriels un Pēteris ieguva ceļazīmi uz šī lasīšanas konkursa nākamo kārtu. Tā norisināsies 27.februārī Bauskas Kultūras centrā. Lai puišiem veicas!

Godalgotais zīmējums par tiesībām zīmēt. Un ne tikai…

15. februārī Rīgā notika noslēguma pasākums Latvijas Republikas Satversmes tiesas organizētā valsts zīmējumu un domrakstu konkursa uzvarētājiem. Zīmējumu konkursa tēma bija “Manas tiesības satversmē”, un izcilu darbu par šo tēmu uzgleznoja  mūsu skolas skolniece Evelīna Burmistrova. Meitenes radošums tika atbilstoši novērtēts, jo Evelīna vienīgā  saņēma  trīs balvas: Satversmes tiesas atzinību, žurnāla  “Ilustrētā Junioriem”abonementu un žurnāla “Jurista Vārds ” dāvanu grozu. Konkursa uzvarētājus un skolotājus sveica Satversmes tiesas priekšsēdētāja Inese Ziemele, galvenie tiesneši , Izglītības un zinātnes un Kultūras ministrijas pārstāvji. Muzikālu priekšnesumu sniedza meiteņu ansamblis ”Svīres” un Latvijas Mūzikas akadēmijas puišu pūšamo instrumentu ansamblis. Noslēgumā pasākuma dalībnieki mielojās ar gardām uzkodām un Satversmes  97. dzimšanas dienas lielo torti. Priecājamies par Evelīnas stabilajiem sasniegumiem un –  paldies skolotājai Daigai Sējējai par iedrošinājumu un padomiem, piedaloties konkursos!

Bīstamās atkarības

18.februārī 7. – 9. klašu skolēni  piedalījās seminārā «Atkarība. Vai tas skar mani?»Par alkohola un smēķēšanas kaitīgo ietekmi ar mūsu skolas jauniešiem runāja biedrības «Dialogs» sociālo un HIV profilakses programmu vadītāja, lektore Agita Sēja. Šo semināru ciklu novada skolās organizē Bauskas «Biedrība «Impulss»», tās valdes priekšsēdētāja Tatjana Kalniņa, kas arī piedalījās sarunā. Vairāk par šo tēmu lasi šeit.

 

Krāsainās nedēļas raibumi

Pagājusi gana raiba, piepildīta un krāsaina nedēļa. Skolēnu pašpārvalde bija rūpīgi izplānojusi nedēļas norisi. Katra šīs nedēļas diena atnesa jaunas krāsas ne tikai skolēnu un skolotāju ārējā veidolā, bet arī saskarsmē un ikdienas notikumos. Vairākas klases (1.-4. un 6.a) katru dienu starpbrīžos veidoja sirsniņas konkrētās dienas krāsā. Tajās atspoguļojās  labie vārdi, pieklājības frāzes līdzcilvēkiem, padomi labam garastāvoklim un labajiem dienas darbiem. Sākumskolas klasēs diena sākās ar Imnata Ziedoņa “Krāsaino pasaku” ieraksta noklausīšanos. Pēc tam tika veidota pārdomu skice vai kolāža.

Skolas foajē visu nedēļu mūs priecēja iztāde – dažādas lietas dienas aktuālajā krāsā. Dzelteno stūrīti veidoja 5.b klase, 6.b klases veidoja zaļo izstādi, 6.a uz pasauli raudzījās caur zilo krāsu, Valentīndienas sarkanajās noskaņās iejutās 7.a klase, bet raibumus meklēja 5.a klase. 7.b klasei ļoti svarīga likās arī brūnā krāsa un kopā ar skolotāju Ingu Junkurēnu tika izveidota keramikas izstāde.

Skolēni atzina, ka krāsaina pasaule ir tad, ja daudzveidīgas ir attieksme pret to – jāprot priecāties, uzmundrināt citus, tad arī pašiem viss izdosies, arī garastāvoklis būs labs.

Izrādās, ka ir tik daudz labu vārdu, komplimentu, uzmundrinājumu, pateicības vārdu, kas bieži vien paliek nepateikti. Tos varam izlasīt klašu veidotajās sirsniņās. Neaizmirsīsim šīs nedēļas ieguvumus un darīsim , teiksim un domāsim pozitīvi vienmēr!

 

Otrklasnieki mācās liet sveces

Senie latviešu tautas ticējumi teic, ka 2.februārī svinama Sveču diena, bet skolā šie svētki tika svinēti 6.februārī 2.klasēs. Par to stāsta klašu audzinātājas I.Šarikova un B.Apšāne.

Pie bērniem viesojās SIA ,,Kristell” uzņēmuma vadītāja Kristīne Balta, kuras sirdsdarbs un aizraušanās ir sveču liešana. Skolēni uzzināja, ka sveces tiek gatavotas no palmu eļļas, pievienojot dabīgās smaržvielas – lavandu, liepziedus, kanēli un citas vielas. Kristīne pastāstīja, ka viņai svarīgs ne vien sveces materiāls, kam jābūt dabīgas izcelsmes, bet arī krāšņums, forma, aromāts un gaisma, kuru svece atstaro savos kristālos.

Skolēni mācījās paši sagatavot visas vajadzīgās lietas sveču liešanai. Viņi vēroja prezentāciju, kurā tika atspoguļota palmu eļļas iegūšana, izcelsmes vieta. Bērni varēja iegūt balvas par pareizām atbildēm uz jautājumiem. Balvā viņi saņēma smaržīgas sirsniņas. Skolēni priecīgi vēroja, kā veidojas ledus ziedi viņu lietajās svecēs, un klases telpa pielīst ar saldu aromātu.