Home » Articles posted by admin

Author Archives: admin

Mācību gada noslēgums

31.maijs bija pēdējā darba diena vairumam mūsu skolas skolēnu. Katra mācību perioda beigās pieņemts izvērtēt, kā veicies mācībās un skolas un ārpusskolas aktivitātēs. Tradicionāli uz skolu visagrāk devās tie skolēni, kuri saņēma Zelta un Sudraba liecības. Šoreiz uz šo pasākumu direktors J.Rumba aicināja 31 skolēnu no 4.-8.klasei. Atgādināsim, ka Zelta liecībā vidējā atzīme ir 8,5 un augstāk balles, bet Sudrabu pelnījuši tie, kas mācās no 8 – 8,49 ballēm vidēji. Ar Zelta liecību šogad lepojas Renāte Līgotne, Gabriela Seimane, Kristiāna Dambe, Krista Jakuška, Jānis Maskals, Kristers Pērkons, Nikola Šikova, Elizabete Žizena, Arneta Hegenbarte – Petrika, Danija Mickus, Elizabete Rūta Spruntule, Pēteris Vinogradovs, Elīza Savicka, Marta Kārkla, Evelīna Keita Barauska, Evelīna Burmistrova, Elīz Lakoviča – Lakovica, Janīna Šumeiko, Nadīna Šumeiko un Keita Asone. Sudraba krāsas liecības cītīgā mācību darbā pelnījuši Raimonds Priluckis, Amanda Gaļčina, Bekija Baļčūne, Līga Madara Šneidere-Zegnere, Domeniks Domokejevs, Paula Druviņa, Alise Kalderauska, Keita Pauloviča, Keita Semjonova, Elizabete Līcīte un Betija Upelniece.

Skolas pagalmā svinīgajā mācību gada noslēguma pasākumā tika uzteikti skolēni, kam liecībās tikai labi, teicami un izcili vērtējumi. Sporta skolotāji apsveica sporta dienas uzvarētājus. Skolēnus un vecākus uzrunāja skolas direktors, skolotājas Solveiga Gudkova, Roze Bruģe, Gunta Spure un Aija Dūmiņa. Ar pozitīvām emocijām un smaidu pasākumu rotāja 2. un 3.klašu dziedātāji un 4.a klases deju grupa.

Ar labi padarīta darba sajūtu dosimies vasaras brīvlaikā! Būsim priecīgi un atbildīgi, baudot vasaras priekus kopā ar savām ģimenēm un draugiem!

Ceturtie skolā iegūst velosipēda vadītāja apliecību

Šogad eksāmenu kārtošana mūsu skolā neattiecas tikai uz skolas beidzējiem. Savas zināšanas bija nolēmuši pārbaudīt arī 4.klašu skolēni. Viņu mērķis bija iegūt velosipēda vadītāja apliecību. Savu pedagogu Guntas Spures, Aijas Dūmiņas un vairāku skolēnu vecāku rosināti, ceturtklasnieki izmantoja iespēju, ko piedāvā CSDD-  piedalīties projektā, kārtojot eksāmenu savā skolā.  Tā veiksmīgu norisi nodrošināja datorikas skolotājs Jāzeps Širvis. Darbā ar skolēniem pedagogi izmantoja CSDD izstrādāto mācību un metodisko līdzekli sākumskolai „Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā”. Tika cītīgi apgūti noteikumi, kārtots eksāmens un tā rezultāts ir iepriecinošs. 23 ceturto klašu skolēni vasarā drīkst patstāvīgi piedalīties ceļu satiksmē, kā to paredz satiksmes noteikumi, jo viņiem ir “tiesības”!

Lai droša vasara un paldies pedagogiem un CSDD par sadarbību!

Pārgājienos apgūstam novada mācību

28.maijā mūsu skolas klases kopā ar audzinātājiem turpināja mācību procesu. Šoreiz tās bija stundas, kas notika ārpus skolas telpām. Šo stundu mērķis bija labāk iepazīt savu pilsētu un novadu. Šo interesanto nodarbību vadīšanā piedalījās ne tikai pedagogi, bet arī zinoši un erudīti Bauskas ļaudis un paši skolēni. Tā 5.a klase izstaigāja Bausku kopā ar vēsturnieku Raiti Ābelnieku, bet 4.b uzzināja daudz interesantu faktu, ko pastāstīja cienījams un zinošs baušķenieks – teātra režisors Edvīns Hegenbarts. Viņa stāstu pūrā – Pētera Lielā akmens vēsture, tirgošanās senatnē, sīkpreču veikali Bauskā. Bērni uzzināja, kur atradās pirmais Bauskas kinoteātris, kā agrāk tika organizēta autobusu satiksme un kur Bauskā atradās autoosta. Fakts, ka Bauska īsu brīdi pat ir bijusi neoficiāla Zemgales galvaspilsēta, darīja visus lepnus!

7.a kopā ar 2.a klasi devās uz Mežotni, lai aplūkotu Mežotnes pilskalnu un Mežotnes muižas kompleksu, Mazmežotnes muižu. 7.a klases skolnieks Niks Demians Kazlausks bija sagatavojis nelielu ieskatu pilskalna vēstures notikumos. Tika apskatīta arī Mežotnes pilskalna baznīca, kur drīz sāksies restaurācijas darbi. Pie Mežotnes pils Niks pastāstīja par klasicisma laika celtnēm un pils senākajiem saimniekiem – Līvenu dzimtu. Bērni izstaigāja angļu stilā veidoto pils parku. Nedaudz traucēja lietus, bet tas piederas pie pārgājiena, atzīst Mežotnes “atklājēji”.

7.b klase pētīja Ceraukstes pusi, Mūsas autosporta trasi, alus darītāja Kārļa Zālīša dzīvi un darbu. 5.b klase devās uz Lejeniekiem, lai nostiprinātu savas zināšanas par V.Plūdoni, apmeklējot slavenā novadnieka muzeju, iepazīstot ceļu uz to, skaisto Mēmeles krasta dabu. 1. un 2.klašu bērni skatīja Bauskas ievērojamākās vietas – pili, muzeju,baznīcas, Rātsnamu.

6.b izbaudīja gājienu uz Vecsaules silu, dienu veltot sportiskām aktivitātēm – peintbolam un orientēšanās sacensībām. Par pasākumu stāsta skolotāja I.Mašale : “Īpašs ir Vecsaules pagasta ģerbonis, Vecsaulē esot notikusi Saules kauja, Likvertenu mežā nošauti simtiem ebreju. Šoreiz mūsu mērķis bija iepazīt Vecsaules pagasta Likvertenos esošo saimniecību „Gravas”. Mums laipni  izrādīja saimniecībā paveikto: viesu ērtībām uzbūvēto naktsmītni, pirti un lapenes, stāstīja par kazkopību un zosu audzēšanu. Laiks nelutināja – lija, zāle bija slapja, taču skolēni spēlēja peintbolu un volejbolu, Valentīnas tētis cepa pēc īpašas receptes gatavotu ļoti garšīgu šašliku. Priecājāmies par Latvijas koku daudzveidību, īpaši pārsteidza ozols pie „Gravu” mājām. “

8.klašu skolēni viesojās ražotnē Bauskas alus. Par to vairāk šeit.

3.klases iejutās raidījuma “Ielas garumā” veidotāju lomā. Skolēni  iepazina Bauskas vecpilsētu, dodoties pa Rīgas ielu, jo tā ir viena no vēsturiski vecākajām ielām, kur var apskatīt dažādus vēsturiskus objektus, kas ir liecinieki baušķenieku dzīvei un darbībai. Pastaiga ielas garumā sākās no mūsu skolas, kas ir pati skaistākā celtne Rīgas ielā, un turpinājās līdz Pētera Pirmā akmenim. Noskaidrojām, kāpēc ielai dots šāds vārds, apskatījām, iepazināmies ar veco ēku vēsturi, vērojām, kā mainījusies pilsēta laika gaitā. Skolēni iepazina savas pilsētas vēsturi, paplašināja savas zināšanas, mācījās izvērtēt cilvēku ietekmi uz savas pilsētas saglabāšanu un izaugsmes iespējām. Rosinājums- iziet šo maršrutu kopā ar savu ģimeni un būt tās gidiem!

Mūsu pilsēta un tās apkārtne slēpj sevī tik daudz skaista un neizzināta, kādu daļu visi kopā ieraudzījām, bet apgūstamā vēl daudz. Novada mācībā vēl daudz lapaspušu, kas jāatver!

Sporto kopā ar vecākiem

Par skolēnu, pedagogu un vecāku veiksmīgu sadarbību informē 4.b klases skolnieces Nikolas mamma A.Šikova. 26.aprīlī, pateicoties skolas vadības atbalstam, sadarbībā ar sporta skolotāju Ievu Šteinbergu, tika noorganizēta sporta pēcpusdiena “Kustību prieks” 4.b klases bērniem un vecākiem. Sporta skolotāja bija sagatavojusi dažādas interesantas stafetes. Kā pirms jebkurām sportiskām aktivitātēm, sākumā bija kārtīgi jāiesildās. Visas stafetes prasīja koncentrēšanos un veiklību. Vajadzēja kā īsteniem futbolistiem vadīt bumbu neapgāžot konusiņus, veikli savākt un atkal precīzi nolikt vietā riņķus, kā cirka žonglierim – vadīt divas bumbas “čūskā” ap konusiem. Kā izrādījās – veiklāki bija bērni, bet tas nemazināja radīto gandarījumu un patieso prieku par kopā pavadīto laiku. Bērnu acis mirdzēja!

3.a un 4.b piedalās “Meža dienās”

24.maijā 3.a un 4.b klases devās uz Tērveti, kur A/S “Latvijas valsts meži” organizēja “Latvijas meža dienas”. Skolēni iepazina mežu no sēkliņas līdz gatavai koka mājai, piedalījās daudzveidīgās izglītojošās aktivitātēs. Pasākumā varēja vērot, kā top ceļš, kā iegūst kūdru un kādam mērķim to izmanto un vēl daudz citu interesantu faktu par mežu. Bija iespēja izmēģināt roku stenda šaušanā. Bērni arī saņēma īpašo atzinības balvu no AS “Latvijas valsts meži” – dāvanu karti – Tērvetes dabas parka apmeklējumam. Tika apmeklēta jaunā rūķu pilsēta “Čiekure”. Tā par 4.a kl. iespaidiem dalās Aiva Šikova, Nikolas mamma. 3.a klasei vislabāk patika,
ka varēja apmeklēt 100 dažādas pieturas, kas bija saistītas ar mežu- augi, dzīvnieki, meža izstrāde, Iepazīt Latvijas derīgas izrakteņus- kūdru, granti, smiltis, ģipšakmeni. Iespaidīga bija meža tehnika darbībā, interesanta bija sajūtu taka, grants sijāšana un sadalīšana pa frakcijām, varēja izmēģināt roku , veidojot no koka vilciņu, no māla figūras, atliet figūras ģipsī. Diena bija bagāta dažādiem iespaidiem. Šī iespāja abām klasēm tika dota balvā par aktīvu piedalīšanos makulatūras vākšanā un sportiskajām aktivitātēm.

Iepazīst pārtikas tehnologa un citas profesijas ražotnē

28.maijā projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001„Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums 8.klasēm „Iepazīsti pārtikas tehnologa profesiju!” . Astotie devās pārgājienā uz populārāko ražotni mūsu pilsētā – “Bauskas Alus”. Tur skolēnus sagaidīja Aelita Minkeviča – uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste. Viņas izsmeļošajā stāstījumā un ekskursijā pa ražotni skolēni uzzināja gan uzņēmuma vēsturi, gan sanlatviešu dzērienu ražošanas nianses un tehnoloģijas. Uzsvars tika likts uz bezalkoholisko dzērienu – kvasa, veselības dzēriena un citu produktu, piemēram, tējas sēnes dzērienu ražošanu. Skolēni guva vizuālu priekšstats par to, kā darbojas ražošanas līnija, automātika,  kā dzērieni tiek raudzēti, kādā tarā pildīti, kādi speciālisti strādā pie iekārtām. Pēc tam jauniešiem bija iespēja pašiem kļūt par ekspertiem – degustatoriem un noteikt un vērtēt dažādu bezalkoholisko dzērienu kvalitāti pēc vairākiem kritērijiem – aromāta, krāsas, garšas, piesātinājuma. Uzņēmuma laboratorijas vadītāja Guna Dobre izsmeļoši stāstīja par pārtikas tehnologa darbu, ļaujot ielūkoties laboratorijas ikdienā. Speciāliste dalījās dažādas viltībās, kā noteikt produktu sastāvu, kam pievērst uzmanību uz etiķetēm esošajā informācijā. Viņa raksturoja arī jaunieša ceļu līdz darbam ražotnē – izglītības un prakses iespējas, kā arī prasības pret strādājošajiem. Jaunieši uzdeva dažādus jautājumus – par darba specifiku, samaksu, ražošanas apjomiem, zināšanām, kas vajadzīgas, lai šeit strādātu. Paldies ražotnes darbiniecēm par izglītojošo nodarbību!

Dāvanā par labu darbu saņem braucienu uz Liepāju

Par labiem panākumiem uzņēmējdarbības konkursā “No tagadnes uz nākotni” skolēni, kas tajā guva godalgotas vietas, bija nopelnījuši braucienu uz Liepāju. Par to bija parūpējušies konkursa organizatori – Bauskas Centrālās bibliotēkas darbinieki. Braucienā devās arī vairāki mūsu skolas skolēni un viņu skolotāja Gunta Spure. Par konkursa rezultātiem jau rakstījām šeit. Liepājā bērni viesojās Liepājas Leļļu teātrī, ZINO centrā, piedalījās dažādās aktivitātēs. Dalībnieki pateicas Bauskas CB par iespēju tuvāk iepazīt Liepāju!

Sagaidot skolas simtgadi, top “Skolas stāstiņi”

Skolotājas Guntas Spures rosināti, 4.b klases skolēni katrs savā nelielajā “Skolas stāstiņā” aprakstījuši savu skolas gaitu sākumu Bauskas pilsētas pamatskolā. Katrs stāsts ir īpašs. Nikola aprakstījusi Rūķu skolu, Jānis – savas sportista gaitas, Ralfs – savu skatuves runas “karjeru”. Sabīne, Kristiāna un Krista stāsta par draudzību un draugiem, kas iegūti skolā. Teodors runā par mīlestību pret matemātiku, kā arī to, kas viņam traucē, rēķināšanu apgūstot. Katrā stāstā ir kāda “rozīnīte”, tie rakstīti ar lielu mīlestību pret skolu un cieņu pret savu skolotāju.
Šo stāstu pirmais lasījums šodien notika Bauskas bērnu bibliotēkā, kur stāstniekus laipni sagaidīja bibliotēkas vadītāja Sarmīte Freimane. Viņa arī bija atradusi dažādu laiku stāstus par mūsu skolu – no publikācijām Bauskas rajona laikrakstā “Komunisma Ceļš” un “Bauskas Dzīve”. Secinājām, ka stāstiem vēl jāpiedzīvo neliela korektūra, tad tos varēs publicēt grāmatā, kuras atvēršana paredzēta 2019.gada rudenī, neilgi pirms skolas simtgades.

Pēteris piedalās Skaļās lasīšanas sacensības finālā

Sacensība notika 18.maijā Rīgā, Nacionālajā bibliotēkā. Ziedoņa zālē pulcējās 30 labākie Latvijas novadu lasītāji un viņu līdzjutēji. Arī 5.a klases vairākiem skolēniem bija iespēja ne tikai atbalstīt Pēteri, bet arī noklausīties vēl 29 visdažādāko literāro darbu fragmentus 5.-6.klašu skolēnu interpretējumā. Tas bija interesanti, bet no klausītājiem prasīja lielu uzmanību un pacietību. Tika izvirzīti 3 labākie lasītāji, bat visi ieguva pārsteiguma balvas, dāvanas, suvenīrus un atzinības rakstus. Paldies Pēterim par drosmi runāt tik lielas auditorijas priekšā, kā arī atbildēt uz žūrijas āķīgajiem jautājumiem un neapmulst. Tā ir laba pieredze, kas viemnēr noderēs. Paldies Bauskas Centrālajai bibliotēkai Kristīnes Čakānes personā par iespēju, kā arī Pētera vecākiem par atbalstu!