Godina par sasniegumiem mācībās
Bauskas novada mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāju apbalvošanas pasākums notika 11.maijā. Uz to bija aicināti arī vairāki mūsu skolas skolēni un skolotāji. Uzslavas rakstus un naudas balvu saņēma Elizabete Domokejeva (1.vieta ķīmijas, vēstures un latviešu valodas olimpiādēs) un Dinija Salasgrāve (1.vieta latviešu valodas olimpiādē). Atzinīgus vārdus dzirdēja un uzslavas rakstus saņēma arī skolotāji Gunta Biršte, Dina Ālmane, Ieva Mašale, Dainis Cipulis, Roze Bruģe, Olga Vinogradova un Jānis Rumba. Mācību gada pēdējā dienā novada uzslavas rakstus par panākumiem olimpiādēs saņems arī Amanda Broka, Keita Asone, Marta Ābele, Paula Kristiāna Daugule, Sendija Pole, Beāte Veinberga, Gundars Rēbuks un Einārs Lazdiņš. Direktors Jānis Rumba stāsta, ka tika uzteikti ne tikai skolēni, bet arī skola- par olimpiāžu norises labu organizēšanu. Mūsu skolas telpās šogad notikušas sākumskolas, vizuālās mākslas un mājturības, krievu valodas un citas olimpiādes.
Šajā pašā dienā Elizabete Domokejeva kopā ar klases audzinātāju Ingu Junkurēnu un saviem vecākiem piedalījās arī pasākumā “Gada skolēns 2016” Rundāles pilī. Pēdējā zvanā 13.maijā Elizabete saņems goda lentu kā apliecinājumu tam, ka viņa ir Bauskas pilsētas pamatskolas 2016. GADA SKOLNIECE. Sveicam!
Noslēgusies akcija “Tīrai Latvijai”
Beidzies ikgadējais makulatūras vākšanas maratons. Skolas aktīvākie šīs akcijas dalībnieki- 1.b klase (1691 kg), 4.a klase (1068 kg) saņēmuši no konkursa oraganizatoriem uzaicinājumu piedalīties “Zaļās jostas” festivālā Lucavsalā 28.maijā. Uz šiem svētkiem dosies arī trīs skolēni no 7.b klases, kas šogad 3.vietā (1034 kg). Jāatceras gan, ka makulatūru joprojām var krāt un pievienot nākamā gada vākumam. Palīdzēsim Latvijai kļūt tīrākai!
Skatuves runas konkursa finālā mūsu skolēni – vieni no labākajiem
6.maijā Rīgas Skolēnu pilī notika SKATUVES RUNAS KONKURSA FINĀLS, kurā piedalījās arī trīs skolēni no mūsu skolas. Ralfs Zaharčenoks (1.b) ieguva 3.vietu Latvijā, bet Elīna Elizabete Daugule (5.b) un Ketlīna Juškēvica (2.a) saņēma atzinības. Ralfa un Elīnas skolotāja ir Gunta Spure, bet Ketlīnai runas mākslu palīdz apgūt skolotāja Līga Purena. Sveicam skolēnus un skolotājas ar šo lielisko panākumu!
Baktērija avarē Aplikuma un Siekalu ielas krustojumā
Šādi un citi raibi notikumi risinājās ikgadējā Mutes veselības centra rīkotajā konkursā “Esi gudrs, būsi vesels!”. Skolotājas Gunta Spure un Baiba Apšāne un 5.klašu skolēnu komanda nominācijā “Par labāko mājas darbu” ieguva 1.vietu. Elīna Elizabete Daugule, Keita Asone, Aleta Mahnova, Betija Upelniece, Helēna Māske un Gundars Rēbuks atraktīvi demonstrēja ne tikai sagatavoto mājas darbu – TV šovu “Brekete”, bet kopā bija izgatavojuši “zīmējumu- līmējumu” “Piena zobiņa ceļš”, kas arī guva žūrijas ievērību. Konkursā, kā parasti, tika pārbaudītas skolēnu zināšanas par zobu kopšanu, veselību. Prieks, ka mūsu skolēni ir tik erudīti!
Eiropas dienā brīvprātīgi kārto eksāmenu
Pirmdienas rītā vairāki 6.-8.klašu skolēni pārbaudīja savas zināšanas par Eiropas Savienības valstīm. Viņi atbildēja uz 20 jautājumiem un nokārtoja Eiropas Eksāmenu. Rodrigo Pumpurs pirmais savā e-pastā saņēma apstiprinājumu no eksāmena organizatoriem, ka uz visiem jautājumiem atbildēts pareizi. Vēl eksāmenā piedalījās Renārs Borkovskis, Dāvids Burmistrovs, Ralfs Romanovs, Kristers Mašinskis, Uldis Kapelis, Reinis Sūna, Ivo Krīgers, Mārtiņš Strazdiņš, Paula Kristiāna Daugule, Roberts Rēbuks. Tuvāk par šo konkursu vari izlasīt mājas lapā www.esmaja.lv. Visi, kas nokārtoja šo eksāmenu, saņēma atzinības, arī Elīna Elizabete Daugule. Eksāmenu vēl var kārtot visu šo dienu līdz 21.00 jebkurš interesents. Varbūt arī Tu gribi pārbaudīt savas zināšanas kopā ar saviem vecākiem?
4.MAIJĀ KLĀSIM BALTU GALDAUTU UN SVINĒSIM SVĒTKUS
4.maijs – Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena. Deklarāciju pieņēma 1990.gadā. Šogad 3.maijā mūsu skolā pirmajā mācību stundā skolēni klasēs pārrunās 4.maija nozīmi Latvijas vēsturē, kā arī apspriedīs ieceri par šī gada 4.maija svētku norisi. Atsaucoties Latvijas simtgades biroja aicinājumam, Latvijas Institūts (LI) aicina ikvienu iedzīvotāju un Latvijai piederīgo visā pasaulē 4. maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā – kopā ar saviem tuvajiem svinēt Baltā galdauta svētkus. Svinēsim un būsim vienoti savās domās un darbos par Latviju!
Devītie viesojas Bauskas 2.vidusskolā
Viena no mūsu skolai vistuvākajām mācību iestādēm, kur sekmīgi turpināt mācības pēc 9.klases absolvēšanas, ir Bauskas 2.vidusskola. Par to pārliecinājās četri mūsu devītklasnieki, piektdienas pēcpusdienā apmeklējot šo skolu. Skolēnus uzrunāja un par mācību programmām pastāstīja direktores vietniece informācijas jomā 5.- 12.klasēs Iveta Jabločkina. Pēc tam notika saistoša ekskursija pa skolu, apmeklējot mācību kabinetus un stundas. Skolēnus uzrunāja un 2.vidusskolā mācīties aicināja ķīmijas skolotāja Anita Zibola. Fizikas kabinetā bija iespēja pat uzrakstīt pārbaudes darbu! Tika apmeklēts arī skolas muzejs un starpkultūru kabinets, gaišā un mājīgā bibliotēka. Paldies par sirsnīgo uzņemšanu Melānijai Antonovičai un abām gidēm!
Novada skolu dejotāji satiekas koncertā
Piektdien, 29.aprīlī Īslīces kultūras namā notika novada skolu sadejošānās koncerts – skate. No mūsu skolas šajā pasākumā piedalījās visi četri skolas deju kolektīvi. Deju skolotāja Santa Zemīte saka paldies dejotājiem, skolotājām un dejotāju vecākiem, kas palīdzēja mūsu dejotājiem izskatīties labi, laikā nokļūt dejošanas vietā un skaisti nodejot savu repertuāru. Visi deju kolektīvi saņēma Bauskas Bērnu un jauniešu centra pateicības, kā arī lielu gandarījumu par mācību gada laikā apgūto.
























