Ādažos un Cēsīs ir interesanti
25. septembra agrā rītā 6.a un 6.b klases skolēni kopā ar audzinātājiem Ievu Mašali un Daini Cipuli devās ekskursijā uz Vidzemi.
Pirmā apstāšanās vieta bija pie uzņēmuma „Ādažu čipsi”. Enerģiskais gids Kristaps izrādīja milzīgās noliktavas un ar modernām iekārtām aprīkoto ražotni, kur ik gadu pārstrādā 100 tūkstoš tonnu kartupeļu. Gardos našķus uzņēmums piedāvā ne vien Latvijas kārumniekiem, bet eksportē arī uz tālām zemēm, tiek iekarots pat Austrālijas tirgus. Pēc tam visi brauciena dalībnieki „absolvēja” Uzturklasi un balvā saņēma čipsus.
Tālākais ceļš vijās uz Cēsu pusi. Atpūtas kompleksā „Rakši” skolēni samīļoja un pabaroja kamieļus, lamas, alpakas un fantastiskas suņu meitenes, devās fotoorientēšanās spēlē un pirmo reizi brauca ar segveju.
Pēc tam ekskursijas dalībnieki devās uz Ozolkalna piedzīvojumu parku „Supervāvere” un no koka uz koku pārvietojās, pārvarot visdažādākos šķēršļus.
Piektklasnieki dodas ekskursijā
Septembris ir mācību ekskursiju laiks. 5.a un 5.b klases skolēni kopā ar audzinātājām Daigu Sējēju un Dinu Ālmani šoruden devās Rīgas virzienā. Vairāki 5.a klases skolēni domrakstā atklāja, ka ekskursiju gaidījuši ar lielu nepacietību, jo šoreiz ceļā devušies kopā ar jauno, vēl neiepazīto audzinātāju Daigu.
Pirmā pieturvieta bija Daugavas muzejs Doles salā. Gids Uldis aicināja uzspēlēt interesantu erudīcijas spēli. Ekskursijas dalībniekiem bija jānostājas rindā dzimšanas dienas datuma secībā. Tas bija jautri! Sadalījušies trijās komandās, visi devās pildīt uzdevumus. Pēc tam skolēni tika iepazīstināti ar Doles salas un zvejniecības vēsturi.
Vēlāk autobusa šoferis visus aizvizināja uz maizes ceptuvi „Lāči”. Tur skolēni iepazina maizes cepšanas procesu un tradīcijas, nogaršoja dažādas maizes šķirnes, garšīgos ķiploku grauzdiņus un paši izcepa cepumus.
Ekskursijas noslēgumā piekto klašu audzēkņi pabija Rīgas Zoodārzā. Tur varēja apskatīt tīģerus, nīlzirgus, žirafes, vāveres, pingvīnus, krokodilus, čūskas un daudz citu kustoņu.
Bērni atzina, ka kopīgais brauciens viņiem paticis, tagad gaidot nākamo ekskursiju.
Godina Vili Plūdoni
Rakstnieka Viļa Plūdoņa muzejmājā „Lejenieki” 18. septembrī tika svinētas Dzejas dienas. Svētku moto bija V. Plūdoņa vārdi – „Tev mūžam dzīvot, Latvija!”. Dzejas dienas ievadīja mūsu valsts 95. jubilejas svinības. Sarīkojumā pulcējās 5. un 6. klašu skolēni no Bauskas un Rundāles novada skolām.
Bauskas pilsētas pamatskolu pārstāvēja 5.b klase kopā ar audzinātāju Dinu Ālmani. Skolēni runāja V. Plūdoņa dzejoļus par tēvu zemes dabas jaukumu. Gerda Veršinska un Mārtiņš Strazdiņš bija iemācījušies dzejoli par trim upēm – Mūsu, Mēmeli un Lielupi. Sarīkojuma dalībnieki aizgāja uz rakstnieka atdusas vietu, nolika ziedus un pie dižā literāta mājas visi kopā nodziedāja dziesmu „Tev mūžam dzīvot, Latvija!”.
Skrīveros paši gatavo „Gotiņas”
Kopīgā ekskursijā 24. septembra rītā brauca 7. un 8.b klase ar audzinātājām Ingu Junkurēnu un Guntu Biršti.
Skolēni gida pavadībā apskatīja Koknesē izveidoto Likteņdārzu – piemiņas vietu tiem cilvēkiem, kas cietuši totalitārā režīma, savu politisko uzskatu vai radurakstu dēļ. No salas skatu laukuma pavērās skaists skats uz Daugavas ieskauto Kokneses pili.
Interesanti bija uzņēmumā „Skrīveru saldumi”. Skolēni noskatījās filmu par ražotni un arī paši iemēģināja roku iecienīto Skrīveru „Gotiņu” pagatavošanā. Jaunieši sev un saviem mīļajiem pagatavoja konfektes ar riekstiem, rozīnēm, saulespuķu sēklām un citām piedevām.
Pēc ekskursijas 8.b klases skolēni domrakstā apliecināja, ka brauciens bijis interesants – uzzinājuši daudz faktu par Likteņdārzu un SIA „Skrīveru saldumi”. Izrādās – čaklās uzņēmuma darbinieces dienā papīriņos ietin aptuveni 100 – 120 kilogramu konfekšu.
Dāvanā saņem grāmatas
Mūsu skolas 3.b klases audzēkņi 20. septembrī piedalījās Grāmatu svētkos Bauskas kultūras centrā. Skolēni noklausījās lekciju „Ceļojums dzīvnieku pasaulē ar Līgatnes zvēru advokāti Velgu Vītolu”. Saruna par cilvēku uzticamajiem draugiem – zvēriem – bija mīlestības pārpilna.
Pēc tam pulksten 15 Bauskas bērnu bibliotēkā tika organizēts konkurss „Mans zaķītis, mans cālītis, mans mazais mīlulītis”. Konkursa dalībnieki tika aicināti iesūtīt sava mīluļa aprakstu un fotogrāfiju. Par saviem četrkājainajiem draugiem rakstīja arī 3.b klases meitenes Aleta Mahnova un Elīna Elizabete Daugule. Aleta savā darbā stāstīja par sava sunīša Pipara jautrajiem un neparastajiem piedzīvojumiem, Elīna aprakstīja sava suņa Rendas ikdienu un interesantākos piedzīvojumus. Par skaisto darbu konkursa žūrija Aletai piešķīra Velgas Vītolas speciālo balvu – grāmatu „Ūdrītis Ķūķis”. Šīs grāmatas teksta un fotoattēlu autore ir pati Velga Vītola. Elīna saņēma izdevniecības „Zvaigzne ABC” balvu – Māra Jakubovska grāmatu „Reno un Java”.
Elīnai – 2. vieta dambretē
Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolā 20. septembrī notika dambretes olimpiāde U-13 grupai. Uz sacīkstēm pulcējās 14 meiteņu un tikpat puišu no sešām skolām. 5.b klases audzēkne Elīna Platā spēlēja ļoti meistarīgi un rezultātā tika atzīta par otro labāko Bauskas novada dambretisti. Sacīkstēs piedalījās arī Elīnas klasesbiedri – Gerda Veršinska un Ivo Krīgers. Kopvērtējumā komanda ieguva 5. vietu.
Noskaidroti sportiskākie dalībnieki
Aptuveni aprēķini liecina, ka Pagalmu svētkos Bauskas pilsētas pamatskolas pagalmā viesojās vairāk nekā 100 viesu. Atraktīvākie savu sportisko veiklību demonstrēja jautrās atrakcijās.
Šautriņu mešanā labāko rezultātu uzrādīja Toms – 40 punktu, 2. vietā – Emīls (39 punkti), 3. vietā – Eva (38 punkti). Ziemassvētku vecīša maisu vistālāk – pāri laukumam – aizlidināja četri dalībnieki: Gundars, divi Reiņi un Renārs. Uzvilkuši „brilles”, cauri raganiņas riņķim visus trīs lidojošos šķīvīšus izsvieda Uldis, Daila, Rūdis un Reinis. Labestīgā un drosmīgā Šreka bumbiņas un riņķi mērķī visprecīzāk raidīja Emīls, Tomiņš un Uldis.
Sasummējot iegūtos punktus, noskaidroti Pagalmu svētku paši sportiskākie dalībnieki: 1. vietā – Reinis (157 p.), 2. vietā – Tomiņš (151 p.), 3. vietā – Reinis J. (150 p.), 4. vietu ar 143 punktiem dala Gundars un Renārs.
Svinam pagalmu svētkus
Mūsu pilsētā 21. septembrī jau trešo reizi notika jauks sarīkojums – Bauskas vecpilsētas Pagalmu svētki, ko šoreiz papildināja Putras festivāls.
Bauskas pilsētas pamatskolas pagalmā sestdien valdīja liela rosība. Tirdziņā varēja nopirkt svaigas avenes, zāļu tējas, zemeņu un persiku kokteili, picas, ābolmaizi, pildītu karpu un citus kārumus. Vēstures skolotājs Dainis Cipulis aicināja piedalīties interesantā viktorīnā par Bauskas vēsturi.
Vizuālās mākslas skolotāja Daiga Sējēja bija izveidojusi Bauskas pilsētas pamatskolas maketu. Pie maketa atvērtā lodziņa varēja nofotografēties, ja vien spēja sakārtot 3.b klases skolēnu sacerētā dzejoļa rindas. Dzejošanas prasmi vērtēja skolotāja Gunta Spure. Liela interese bija par skolotājas Aijas Dūmiņas vadīto radošo darbnīcu. Te svētku dalībnieki gatavoja skaistas rotaļlietas un rotaslietas – matos vai pie apģērba piespraužamas rozītes. Svētku laikā tapušos darbiņus A. Dūmiņa nogādās labdarības akcijai „Eņģeļi pār Latviju”. Dabaszinību skolotāja Gunta Biršte aicināja piedalīties akcijā „Šķiro!”.
Liela jautrība valdīja sporta atrakciju zonā. Te 6.a klase kopā ar audzinātāju Ievu Mašali piedāvāja pārbaudīt izveicību staigāšanā ar ķekatām, šautriņās, Ziemassvētku vecīša maisa mešanā un citās disciplīnās. Visu uzraudzīja pasaku varoņi: Šreks – Elvita Beikule, Raganiņa – Luīze Druviņa, Sniegbaltīte – Kitija Untāle un Pepija Garzeķe – Dinija Salasgrāve.
Kā jau Putras festivālā pienākas, skolas saimnieces bija izvārījušas gardu, Itālijā ļoti iecienītu putru ar kukurūzas putraimiem – polentu. Par viesu cienāšanu svētkos rūpējās skolotājas Olga Vinogradova, Inga Junkurēna un Vita Lukša.
Devītklasnieki svin Dzejas svētkus
Rakstnieka Edvarta Virzas mājās 19. septembrī bija Dzejas dienas. „Billīšu” pagalmā Bauskas un Rundāles novada 9. klašu jauniešus sagaidīja rakstnieka mazmeita Anna Žīgure, viņas brālis Eduards un meita Diāna. Svētki ieskandināja E. Virzas 130. dzimšanas dienu un Latvijas 95. jubileju. Izmantojot rindas no E. Virzas darbiem, jaunieši runāja par savu zemi, tās dabu un cilvēkiem. Mūsu skolas 9. klases audzēkņi – Linda Andrejeva, Dagnija Kairone, Reinis Krūmiņš, Elza Sējēja un Kristīne Skukauska – stāstīja par Zemgales krāšņumu un aicināja ar mīlestību lūkoties līdzās esošajos. Latviešu valodas skolotāja Ieva Mašale slavē jauniešus, kas ļoti labi bija iemācījušies fragmentus no E. Virzas dzejas, runāja skaidri un pārliecinoši. Pasākuma izskaņā Elza, Kristīne, Dagnija un Linda iejutās žurnālistes lomā un iztaujāja ciemos atbraukušo rakstnieku Tomu Treibergu, taču Reinis palīdzēja pēc svētkiem sakārtot pagalmu.
Dambretes olimpiādē – 2. vieta
Ar visjaunākās – U-10 – grupas spēlēm 13. septembrī sākās Bauskas novada dambretes olimpiāde, kurā piedalījās 19 puiši un 15 meitenes. Mūsu skolu pārstāvēja 4.a klases audzēkņi – Dāvids Burmistrovs, Zane Vrubļevska un Markuss Sabaļausks. Katrs dalībnieks aizvadīja deviņas spēles. Puišu vidū pārliecinoši labākais izrādījās Dāvids – viņš pieveica astoņus pretiniekus un vienu partiju nospēlēja neizšķirti. Meiteņu konkurencē ceturtās meistarīgākās dambretistes titulu izcīnīja Zane. Komandu vērtējumā 4. klases skolēni – Dāvids, Zane un Markuss – ieguva godpilno 2. vietu. Suminām veiksmīgos dambretistus un vēlam veiksmi nākamajās spēlēs!












































































