Svētki Bauskas pagalmos
Bauskas vecpilsētā 21. septembrī no plkst. 11 līdz 16 notiks 3. Pagalmu svētki. Šogad to laikā plānots arī Putras festivāls.
Daudzos vecpilsētas pagalmiņos sestdien notiks interesantas aktivitātes – būs spēkavīru sacensības, braukšana ar vienriteni, automašīnu „iebuktēšana un izbuktēšana”, fotoambrāža un citi jautri pasākumi. Tie, kas apmeklēs visus pasākuma kartē norādītos pagalmus un saņems spiedogu, varēs piedalīties loterijā un laimēt dāvanu karti.
Ikviens interesents mīļi tiks gaidīts Bauskas pilsētas pamatskolas pagalmā. Te būs bērnu darinājumu rudens tirdziņš, prāta, roku un sportiskas aktivitātes. Mūsu pagalmā viesi tiks cienāti ar īpašu putru – polentu. Ja gribi to nogaršot, nāc ciemos!
Futbola sacensībās – 3. vieta
Bauskas novada sacīkstēs futbolā 13. septembrī mūsu skolas 2000./2001. gadā dzimušo zēnu komanda spraigās cīņās ieguva 3. vietu. Paldies spēcīgajai futbola komandai – Tomam Červinskim, Reinim Jubelim, Anrijam Bērziņam, Laurim Dārzniekam, Kristeram Kukuram (6.a klase), Rodrigo Pumpuram (6.b klase), kā arī 7. klases puišiem – Intam Lejniekam, Eināram Ivanovam un Laurim Kirilko! Zēnus sacīkstēm sagatavoja sporta skolotājs Rihards Krūmiņš.
Pirmā skolas diena
Sācies jaunais 2013./2014. mācību gads. Daudzas skolas telpas – mācību kabineti, gaiteņi, zāle – pēc apjomīga remonta ieguvušas „jaunu seju”. Kolektīvā ienākuši arī jauni skolotāji – Kristīna Kondrotaite māca matemātiku, Solveiga Gudkova – angļu valodu, Kristaps Asītis – informātiku un mājturību.
Lai mums visiem ir daudz labu ideju, gribasspēks un priecīgs prāts! Lai skolas gads ir veiksmīgs!
Lai ir laime,
Lai ir prieks
Un lai stundā –
Desmitnieks!
Vasaras brīvlaiks beidzies
Rasotā zālē ieripo āboli, dārzā smaida skaistule saulespuķe, bet gājputni uz saviem siltajiem spārniem aiznes mūsu īso vasariņu… Klāt septembris!
Mīļie skolēni un vecāki,
esat gaidīti uz pirmo skolas dienu
2013. gada 2. septembrī plkst. 9!
(vēlams būt klasē jau plkst. 8.50)
Pašus jaunākos skolēnus – 1.a un 1.b klasi – audzinās skolotājas Baiba Apšāne un Inta Šarikova.
Daiga Sējēja audzinās 5.a klasi, Dina Ālmane – 5.b klasi.
Izlaidums jau klāt
Esat mīļi aicināti ceturtdien, 13. jūnijā, plkst. 17 Bauskas pilsētas pamatskolā uz devītās klases skolēnu izlaiduma svinībām!
Skolēni mācās gatavot gardi un veselīgi
Iesaistoties lielveikalu ķēdes «Rimi» veselīgās ēšanas kustības «Aikāgaršo» meistarklasē, otrdien, 28. maijā, Bauskas pilsētas pamatskolas 5.a klases audzēkņi kopā ar šefpavāru Normundu Baranovski gatavoja gardus pavasara salātus.
To pagatavošanai tika izmantoti šai sezonai raksturīgie zaļumi, augļi un dārzeņi – spināti, rukola, baziliks, redīsi, arbūza gabaliņi, vīnogas -, Mocarellas siers, grauzdēti Indijas rieksti un valrieksti, olīveļļa un balzamiko mērce. Pie salātiem varēja piekost ar pesto mērci apsmērētu krāsnī apgrauzdētu franču maizi.
Luīze Druviņa «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka viņas uzdevums bija rukolas lapu plūkšana un redīsu griešana. Par meistarklasē paveikto meitenei ir gandarījums, salāti bijuši ļoti garšīgi. «Varētu kaut ko tādu arī mājas pagatavot,» uzskata Luīze.
Pēc pašu gatavotu pusdienu ieturēšanas skolēni saņēma pavārmeistara diplomus par izcilām sekmēm veselīga ēdiena gatavošanā. Mājturības kabinets tika pie jaunas pannas, ko dāvināja «Aikāgaršo» šefpavārs.
http://bauskasdzive.diena.lv/vietejas-zinas/skoleni-macas-gatavot-gardi-un-veseligi-25
Koris dzied Lēdurgā
Mūsu skolas koris sestdien, 25. maijā, bija ielūgts uz Krimuldas novada tautas mākslas svētkiem „Gaisma līgo Lēdurgā”. Pavasara lietus dziedātājus pamatīgi izmērcēja, taču svētku gājienā viņi devās, jautri dziedādami. Dižkoncertā bērnu balsis skanēja tālu pa Vidzemes pakalniem. Izdziedājušies un izdejojušies diskotēkā, mūsu dziedātāji kāpa autobusā un ar savām skanīgajām balsīm uzmundrināja šoferi, tāpēc naksnīgais brauciens uz Bausku šķita krietni īsāks. Kora vadītāja Ilze Žubēre teic paldies visiem skolēniem, kas šajā mācību gadā centīgi apmeklējuši kora mēģinājumus un koncertos sasildījuši daudzu klausītāju sirdis.
Zaļi dzīvojam
Sestdien, 25. maijā, Latvijas Brīvdabas muzejā Rīgā tika svinēta Zaļā diena. Pasākumā cildināja skolēnus, kas visu mācību gadu centīgi vākuši makulatūru un baterijas. Uzaicinājumu piedalīties pasākumā saņēma arī mūsu skola. Kopā ar skolotāju Intu Šarikovu uz Rīgu devās 4.b un 5.b klases audzēkņi. Dziedāja Lauris Reiniks un grupa „PeR”. Bērni varēja spēlēt izzinošas spēles, iesaistīties konkursos, skatīties īsfilmas par dabu, apmeklēt dažādas radošās darbnīcas, kur par labu darbiņu dāvāja balviņas. Līva Narvida un Airlenda Tumiņa (4.b klase) saņēma podu ar egles sēkliņu. Tagad meitenēm tas čakli jākopj un jāgaida, kas izaugs. Mūsu skola makulatūras vākšanā bija aktīva, tāpēc konkursa rīkotāji dāvāja atlaižu kuponus jaukām ekskursijām un papīru. Patīkami, ka čaklāko makulatūras vācēju sarakstā Luīze Druviņa (5.a klase) minēta kā 22. aktīvākā Latvijā.
Noslēdzies konkurss „Gada skolēns 2013”
Rundāles pilī 20. maijā notika konkursa „Gada skolēns 2013” svinīgs sarīkojums. Pasākumā sumināja Bauskas un Rundāles novada gudrākos, aktīvākos un centīgākos 8. un 9. klašu skolēnus, kopskaitā – 18. Viņu pulkā bija arī mūsu skolas 8. klases audzēkne Katrīna Annija Paegle.
Katrīna ir ļoti mērķtiecīga, gudra, komunikabla, sportiska, radoša un azartiska. Skolasbiedri Katrīnu izvirzīja skolēnu pašpārvaldes vadītājas vietnieces amatam. Katrīnai šis mācību gads bija veiksmīgs – iegūta atzinība latviešu valodas olimpiādē, par eseju „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā” saņemta Valsts prezidenta A. Bērziņa pateicība, augstu novērtēts arī O. Kalpaka piemiņai veltītais literārās jaunrades darbs. Katrīna dzied skolas korī, dejo un ļoti skaisti zīmē. Viņas zīmējums iekļauts kalendārā „Tu man esi visskaistākā – Latvija!”. Jauniete apbalvota arī par darbu „Latvijas sportisti Londonas olimpiskajās spēlēs” – 72 dalībnieku vidū žūrija Katrīnas zīmējumu novērtēja visaugstāk.
Puiši un meitenes danco Krāslavā
Sestdien, 25. maijā, uz tautas deju festivālu „Latvju bērni danci veda” Krāslavā pulcējās aptuveni trīsarpus tūkstoši dejotāju no visas Latvijas. Dejotāju rindās ar staltu stāju, smaidīgi un sprigani labi pamanāmi bija mūsu skolas 5. – 7. klašu dejotāji. Diena bija mazliet nogurdinoša – ceļš līdz Krāslavai bija garš, reizēm lija lietus, uz estrādi nācās kāpt pa milzīgām trepēm… Un tomēr – meiteņu un puišu acis mirdzēja, jo deja skolotājas Santas Zemītes vadībā raisa pozitīvas emocijas un prieku. Skaistiem piedzīvojumiem bagāti ir deju kopas „Ganiņi” kopīgie braucieni un koncerti. Ja arī tu vēlies iegūt mīļus draugus un dejot tautas dejas, nāc un piesakies skolotājas Santas vadītajā deju grupā!

























































