Matemātikas olimpiādē – atzinība!
Dinija Kalēja, 9. klases skolniece, Bauskas un Rundāles novada matemātikas olimpiādē ieguva atzinību.
Apsveicam Diniju! Paldies par centīgo matemātikas apguvi un attapību! Paldies matemātikas skolotājam Jānim Rumbam par labu sagatavošanu olimpiādei!
Skaitļu juceklī neapmaldāmies
5. un 6. klašu skolēni 31. janvārī pulcējās uz matemātikas pēcpusdienu. Skolotāja Līvija Zemīte 5. klašu bērniem bija sagatavojusi daudz uzdevumu. Vispirms katrai klasei vajadzēja izveidot vienu stipru komandu četru cilvēku sastāvā un izdomāt tai nosaukumu. Klasei varēja palīdzēt arī audzinātājs un līdzjutēji. Katrai komandai pēc iespējas ātrāk bija „jāpārkož desmit cietie rieksti” – vajadzēja godīgi sadalīt medus traukus, aprēķināt bišu saimju lielumu, saskaitīt, cik naudas bērni sakrās… Gāja karsti! Skolotājas palīdzes 7.b klases meitenes Linda Platā un Sindija Rusaja skaitīja punktu pēc punkta.
Līdzjutēja Elvita Beikule vienīgā pavisam skaidri zināja, ka zaķis mežā var ieskriet tikai līdz vidum, jo… pēc tam tas cilpo atkal uz meža malu… 5.b klases komanda „Matemātiķi” – Emīls Toms Mālderis, Saimons Ļevaškevičs, Lelde Stepanoviča-Monkeviča, Līva Šneidere-Zegnere – ātri tika galā ar sarežģītiem uzdevumiem. Taču uzvaras laurus plūca 5.a klases komanda „Rūķīši” – Anrijs Bērziņš, Toms Červinskis, Luīze Druviņa un Dinija Salasgrāve.
6. klases skolēniem matemātikas pēcpusdienu organizēja skolotāja Olga Vinogradova, pasākumu vadīja 7.a klases audzēkņi. Sestās klases skolēni tika sadalīti četrās komandās, katrai bija jāizpilda četri grūti uzdevumi – dažkārt bija vajadzīgas izcilas zināšanas matemātikā, citreiz pietika ar attapību. Visgrūtāk bija no dažādām figūrām izveidot taisnstūri. Veiksmīgākie izrādījās komandas „Skaitļu juceklis” dalībnieki – Elizabete Domokejeva, Amanda Broka, Zane Spale, Ints Lejnieks un Igors Uģis Bobels.
Attapīgākie 5. un 6. klašu skolēni saņēma matemātikā noderīgas piemiņas veltes un atzinības rakstus.
Luīze Druviņa – makulatūras vākšanas rekordiste
SIA „Zaļā josta” organizētais makulatūras vākšanas konkurss turpinās – katru piektdienu līdz 15. martam Inese Untāle pieņems un nosvērs atnesto makulatūru. Rūpēsimies par tīru uz zaļu Latviju!
Portālā zalajosta.lv apkopoti dati par skolām un aktīvākajiem makulatūras vācējiem. Ļoti patīkami čaklāko makulatūras vācēju saraksta augšgalā redzēt 5.a klases skolnieces Luīzes Druviņas vārdu. Līdz janvāra beigām meitene bija paspējusi atbrīvoties no 745 kilogramiem nevajadzīgu avīžu un žurnālu. Luīze ļoti labi mācās un ir aktīva – viņa apgūst spāņu valodu, darbojas skolas teātra pulciņā, dejo tautiskās dejas un uzstājas kopā ar meiteņu moderno deju grupu.
Luīze par makulatūras vākšanu stāsta: „Tiklīdz izdzirdēju, ka skolā sākusies makulatūras vākšanas kampaņa, bija skaidrs – piedalīšos! Man taču gribas, lai Latvija ir zaļa. Varbūt, vācot papīru, izglābšu kādu koku no nociršanas?!
Aizejot mājās, aprunājos ar mammu. Viņa atcerējās, ka manas vecmāmiņas un vectētiņa mājās ir daudz vecu avīžu un žurnālu. Devos pie viņiem ciemos. Vectētiņš uzveda mani mājas bēniņos, kur glabājās prāvi saiņi. Senos preses izdevumus mani vecvecāki bija mantojuši kopā ar nesen īpašumā iegūto māju. Pastāstīju par skolā organizēto makulatūras vākšanu, un vecmāmiņa sacīja, ka būtu laimīga, ja reiz izdotos šo telpu atbrīvot no milzīgajiem papīra kalniem.
Par laimi, mani vecvecāki dzīvo netālu no skolas. Aicināju palīgā klasesbiedrus. Mēs, meitenes, – es, Elvita Beikule, Paula Kristiāna Daugule, Dinija Salasgrāve un Kitija Untāle – nesām makulatūru lejā un krāvām ragavās. Klases puiši – Anrijs Bērziņš, Toms Červinskis, Reinis Jubelis un Kristers Kukurs – vilka ragaviņas uz skolu. Lai darbs veiktos raitāk, arī mēs, meitenes, negājām tukšām rokām uz skolu – katra nesām avīžu saiņus. Bija jautri – pa ceļam ragavas apgāzās, vajadzēja atkal visu glīti sakraut, reizēm ragavas pat nevarējām pavilkt, jo kaimiņš savā pagalmā bija notīrījis sniegu un kādu posmu vajadzēja mērot pa asfaltu.
INTERESANTI FAKTI:
Ÿ stundas laikā mēs uz skolu aizvedam 100 kg makulatūras;
Ÿ daudzi atzina, ka makulatūras krājumos visinteresantākā lasāmviela ir pirms 30, 40 un pat 50 gadiem iznākušais joku žurnāls „Dadzis” .”
Demonstrē tērpus un iegūst 2. vietu
Daudz Bauskas novada skolēnu 29. janvārī bija ieradušies uz modes skati Bērnu un jauniešu centrā. Jau trešo gadu tur notika tērpu modes skate „Lelle”. Skates dalībnieki varēja gatavot lelles, veidot tērpus kādai mīļai rotaļlietai, draugam vai arī sev pašam. Tika dots arī kāds papildu uzdevums – tērpus darināt Saules zīmē.
Mūsu skolas čaklās rokdarbnieces mājturības skolotājas Daigas Sējējas vadībā modes skatei gatavojās ļoti centīgi. Viņas pētīja Saules zīmi latviešu etnogrāfijā un iegūtās atziņas realizēja oriģinālu tērpu kolekcijās. Meitenes noskaidroja, ka Saule ir kustības un dzīvības simbols. Tā māca taisnīgumu un žēlsirdību – Saule ir visu dzīvo radību māte, laba ražas gada devēja un žēlotāja.
Lietišķās mākslas interešu grupas meitenes – Līza Puziņa (3.b klase), Loreta Garlauska (1.b kl.), Rebeka Zotova (3.b kl.), Karlīna Visocka (2.a kl.), Paula Linde (3.a kl.), Elīna Elizabete Daugule (2.b kl.), Aleta Mahnova (2.b kl.), Laura Lakoviča-Lakovica (2.a kl.), Adelīna Ksenija Urtāne (2.b kl.) – batikoja un izšuva T kreklus. Modes skatē viņas demonstrēja tērpu kolekciju, kuras nosaukums bija „Lielas saules, mazas saules”.
Stikla un tekstila apgleznošanas grupu modes skatē pārstāvēja 7.b klases meitenes – Sindija Rusaja, Kristiāna Purmale, Linda Platā un Sintija Cielava. Meitenes demonstrēja ļoti skaistu tērpu kolekciju „Madarosim saulīti!” – apdrukātus un izšūtus T kreklus.
Konkursa žūrija mūsu skolas meitenēm piešķīra godpilno 2. vietu. Modes skates dalībnieku kuplajā pulkā viņas varēja labi pamanīt – pašu darinātie tērpi, ko rotāja Saule, bija ļoti skaisti, moderni latviski.
Meitenēm dambretē – 2. vieta
Mūsu skolas labākās dambretistes 25. janvārī piedalījās Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolā rīkotajās sacensībās. Šoreiz spēkiem mērojās 1999. gadā dzimušas un jaunākas meitenes no Bauskas un Rundāles novada.
Mūsu skolas 7.a un 7.b klases audzēknes – Elīna Tomsone, Diāna Ināra Andrejeva un Sindija Rusaja – 12 komandu konkurencē ieguva godpilno 2. vietu.
Individuāli par vislabāko spēlētāju tika nominēta 7.a klases skolniece Elīna Tomsone – viņa 34 dalībnieku konkurencē izcīnīja 1. vietu.
Paldies par veiksmīgu startu arī Gerdai Veršinskai, Elīnai Platajai un Kristiānai Purmalei!
| Vieta | Skola | Punkti |
| 1. | Pilsrundāles vidusskolas 1. komanda | 41 |
| 2. | Bauskas pilsētas pamatskolas 1. komanda
(Elīna Tomsone, Diāna Ināra Andrejeva, Sindija Rusaja) |
36 |
| 3. | Bauskas 2.vidusskolas 1. komanda | 32 |
| 4. | Mežotnes pamatskola | 29 |
| 5. | Jaunsaules pamatskola | 29 |
Mācāmies radošajās darbnīcās
1. – 4. klašu skolēniem ceturtdiena, 24. janvāris, bija krietni citādāka nekā pārējās skolas dienas, jo tika atvērtas dažādu mācību priekšmetu darbnīcas. No rīta bērni uzzināja, kā top stikls, un vēroja, cik veikli stikla pūtējs citu pēc citas darina glītas stikla figūriņas. Latvijai veltītā darbnīcā tika atklāti interesanti fakti par mūsu dzimteni un tās tradīcijām, skolēni pētīja karti un spēlēja izzinošas spēles. Dzīvnieku darbnīcā varēja iepazīt mūsu valstī mītošos dzīvniekus, noskatīties interesantu prezentāciju, minēt mīklas un pētīt dzīvnieku pēdas. Darbnīcā „Cilvēks un daba” ikviens varēja uzzināt daudz interesanta par dabu, darbnīcā „Mēri” bērni iepazina dažādas mērierīces. Čūskas darbnīcā, katram pieliekot savu izdomu un roku, tapa skaists Čūskas gada kalendārs. Vēja darbnīcā bērni pētīja vēju, paši to radīja un izveidoja skaistu mākslas darbu. Darbnīcā „Pievilkšanās spēks” bērni apskatīja dažādus magnētus un pētīja pievilkšanās spēku, rezultāti tika atzīmēti īpašā darba lapā. Ieejot Meža darbnīcā, šķita, ka patiešām esam mežā – te varēja uzzināt visu par meža augu un dzīvnieku valsti.
Aptaujātās meitenes un puiši sacīja, ka darbnīcās bijis ļoti interesanti – pētījuši dažādas lietas un uzzinājuši daudz jauna.
Vērojam eksperimentus
Visu janvāri skolēni ik pa laikam pulcējās dabaszinību kabinetā, lai skatītu pārsteidzošus eksperimentus. 9. klašu jaunieši – Dinija Kalēja, Amanda Salasgrāve, Ilze Ašmane, Agate Freimane un Gatis Daukša – visiem rādīja gluži zilus brīnumus. No trauka traukā lija šķidrumi un mainījās visās varavīksnes krāsās, brīžam tie kūpēja, reizēm bija ledusauksti. Dažkārt ķīmijas kabinetā sāka darboties minivulkāns, caurspīdīgs šķidrums kļuva tumši brūns, sastinga gluži vai ragā un šāvās no mēģenes ārā. Par kārtību gādāja un visu uzraudzīja ķīmijas skolotāja Gunta Biršte.
Elza brauc uz Briseli!
8. klases audzēknes – Katrīna Annija Paegle, Amanda Saulīte, Elza Sējēja un Vineta Ūdrēna –18. janvārī bija uzaicinātas uz pasākumu Latvijas Kara muzejā Rīgā. Tur notika pulkveža Oskara Kalpaka 131. jubilejai veltīts svinīgs sarīkojums un literārās jaunrades konkursa laureātu apbalvošana.
Pērn, 11. novembrī, tika izsludināts varonīgajam pulkvedim veltīts domrakstu konkurss «Uz mājām nu Pulkvedis nāk…». O. Kalpaka dzīvesgājumu un devumu valsts vēsturē pētīja arī mūsu skolas 8. klases audzēkņi.
Uz laureātu apbalvošanas pasākumu 18. janvārī tika uzaicinātas četru darbu autores – K. A. Paegle, A. Saulīte, E. Sējēja un V. Ūdrēna. Vairāk nekā simts iesūtīto domrakstu vidū meiteņu darbi tika atzīti par labākajiem. Elza Sējēja konkursā ieguva galveno balvu – apmaksātu braucienu uz Briseli. Iespēju iepazīt Eiropas Parlamentu (EP) Elzai dāvāja EP deputāti Inese Vaidere un Krišjānis Kariņš.
Pasākumi janvārī
Janvāris mūsu skolā ir matemātikas un dabaszinību mēnesis:
- 1. – 7. klašu audzēkņi vēros pārsteidzošus eksperimentus, ko demonstrēs 8. un 9. klašu skolēni;
- 5. un 6. klašu audzēkņi piedalīsies matemātikas pēcpusdienā un pārliecināsies par savu erudīciju un attapību;
- talantīgākie matemātiķi savu prasmi demonstrēs skolas matemātikas olimpiādē.
1. – 4. klašu skolēniem janvārī sāksies jauns pasākumu cikls – Mācību priekšmetu dienas.
Mākslas pulciņa dalībnieki tērpu modes skatē 29. janvārī Bauskas novada Bērnu un jauniešu centrā demonstrēs pašu gatavotus tērpus.
Mums noteikti būs sava „Skolas Ginesa rekordu grāmata. Meklēsim īpašo, radīsim jaunus rekordus un janvāra nogalē demonstrēsim tos saviem skolas biedriem. Mums taču katram ir kāds talants! Uz pasākumu aicināti pieteikties individuāli dalībnieki un skolēnu grupas, klašu kolektīvi.
Makulatūras vākšana turpinās! Piektdienās no plkst. 12.30 līdz 15 makulatūru pieņem un nosver Inese Untāle. Makulatūras pirmā krava – aptuveni divas tonnas papīra – jau aizceļoja uz „Līgatnes papīrfabriku”. Papīra vākšanas rekordiste ir Luīze Druviņa no 5.a klases – pārstrādei nodoti vairāk nekā 700 kilogrami makulatūras!
„Hei, meitenes un puikas!”
Urā! 1.b klases skolnieces Nikolas Andrējevas zīmējums laikraksta „Bauskas Dzīve” konkursā „Hei, meitenes un puikas!” atzīts par skaistāko!
11. janvāra avīzē apskatāmi 7 skolēnu zīmējumi: Nikolas Andrējevas (1.b kl.), Kristas Mašinskas (2.a kl.), Diānas Ezermanes (6. kl.), Zanes Vrubļevskas (3.a kl.), Loretas Garbauskas (1.b kl.), Zanes Balceres (3.a kl.) un Arnitas Oliņas (6. kl.) darbs.















