Home » 2014 » September » 19

Daily Archives: September 19, 2014

Zinību dienā plaukst gladiolas un smaidi

1. septembrī atkalredzēšanās prieks vienoja Bauskas pilsētas pamatskolas saimi. Svinīgajā pasākumā skolēnus, vecākus un pedagogus uzrunāja skolas direktors J. Rumba. Viņš vēlēja visiem labus panākumus un veiksmi. Klātesošos uzrunāja arī jaunākais skolas pedagogs K. Asītis un pieredzējusī skolotāja G. Spure. Skolas saimē svinīgi tika uzņemti pirmklasnieki (1.a – skolotāja L. Purena, 1.b – skolotāja S. Kalniņa). Skanēja dziesmas E. Poles un A. Bērziņa izpildījumā, dzeju runāja 7.a klases skolnieces D. Salasgrāve un E. Stašāne. Tapa arī tradicionālā lielbilde.

Lai jaunais mācību gads radošs un bagāts arī Tev!

2014 pamatskola

Dzejas dienās Bauskā un “Lejeniekos” godina Vili Plūdoni

Izskan Dzejas dienas, izskan dzejnieka V. Plūdoņa dzejas gads. Šī gada dzejas dienu moto bija V. Plūdoņa vārdi: „Mēs esam zemes, esam saules bērni.” Mūsu skolas radošākie 5.-9. klašu skolēni kopā ar citu Bauskas skolu jauniešiem 11. septembrī lasīja savus dzejoļus Saules dārzā pie šovasar atklātā pieminekļa V. Plūdonim.

17. septembra pēcpusdienā dzejnieka mājas „Lejenieki” pulcēja novada 5. un 6. klašu skolēnus. Viņi izstaigāja dzejnieka taku gar Mēmeli un veica dažādus literārus uzdevumus. Mūsu skolas 6.b klases skolēni guva atzinību par labi pārzinātu V. Plūdoņa dabas dzeju. Skolēniem īpaši patika darbnīcas „Dzejā kā dzīvē” un „Mini, ja nezini!”. Šoreiz mājas darbu bija izpildījušas literatūras skolotājas, no galvas runājot savus mīļākos V. Plūdoņa dzejoļus. Kā pateicība dzejnieka atdusas vietā gūla krāsainās asteres un gladiolas.

lejenieki 2014 - 01 lejenieki 2014 - 02

Ievieš jaunu tradīciju

Latvijā septembra otrajā svētdienā jau piekto gadu pēc kārtas svin Tēva dienu, tādējādi godinot tēva lomu ģimenē un sabiedrībā.

Tēva dienu oficiāli svin arī daudzas citas Eiropas valstis, tostarp Austrija, Beļģija, Dānija, Somija, Vācija, Ungārija, Īrija, Itālija, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Rumānija, Spānija, Zviedrija un Apvienotā Karaliste.

Arī mūsu skolā mīļus sveicienus saviem tēviem bija sagatavojuši 4.b klases skolēni. Skolēni izveidoja medaļas ar 5 zvaigznēm, ar sirsniņām, ar mīļuma vārdiem. Vismīļākajam, visstiprākajam, visvajadzīgākajam tētim tika sūtītas arī vēstulītes.

Tēva diena - 4.b

Gūst panākumus dambretes olimpiādē

Mūsu skolas skolēni 17.septembrī piedalījās Bauskas novada 2014.gada dambretes olimpiādē.

Visjaunākā (U-9) vecuma grupā 2.vietu meiteņu konkurencē ieguva 4.b klases skolniece Adelīna Ksenija Urtāne. Sveicam jauno dambretisti!

dambrete

Pagalmā Nr.1 – svētki

Bauskas vecpilsētā sestdien, 13. septembrī notika IV pagalmu svētki un II Putras godēšanas svētki, kuros tradicionāli piedalījās arī Bauskas pilsētas pamatskola. Šogad svētki iekļaujas Eiropas Kultūras mantojuma dienu programmā «Rīgas ielas kultūrvēsturiskais tēls Latvijā».

Mūsu pagalms bija pirmais no 19 pagalmiem, ko svētku dalībniekiem bija iespēja apmeklēt un iegūt ierakstu savā kartē. Gan bērni, gan viņu vecāki varēja piedalīties sporta stafetēs. Katrs ciemiņš sevi iemūžināja kopīgajā zīmējumā “Mēs – baušķenieki”. Puzles likšana, garākā vārda izveidošana, salona ”Pepijas frizētava” apmeklējums, fotografēšanās skolas loga maketā – lūk, vēl dažas no aktivitātēm, ko organizēja skolotājas D.Sējēja, V.Lukša, I.Šarikova, I.Junkurēna, A.Dūmiņa un K.Kondrataite kopā ar saviem skolēniem.

Paldies visiem par kopīgi radītajiem svētkiem!

Foto: Ivars Bogdanovs, Bauskas Dzīve

pagalma svetki - pamatskola 01 pagalma svetki - pamatskola 02 pagalma svetki - pamatskola 03 pagalma svetki - pamatskola 04 pagalma svetki - pamatskola 05