Home » 2015 » March » 13

Daily Archives: March 13, 2015

Skolā vērtē labākos dzejas runātājus

zim11. martā notika skolas skatuves runas konkurss, kurā piedalījās 17 skolēni no 1.-9.klasei.

Žūrijai, kuras sastāvā bija R. Bruģe, I. Briede un J. Rumba, bija iespēja dzirdēt visdažādāko autoru dzeju. Raiņa un Aspazijas gadā daudzi runātāji bija izvēlējušies tieši šo autoru darbus. Bez tam izskanēja arī Ā. Elksnes, P. Jurciņa, M. Čaklā, M. Zālītes un M.Laukmanes dzejoļi.

Vislabāk savā runātajā tekstā iejusties un aizkustināt klausītājus izdevās Elīnai Polei, Elīnai Elizabetei Daugulei, Samantai Cielavai, Semam Patrikam Paļulim, Ketlīnai Juškēvicai un Gundaram Rēbukam. Šie skolēni saņēma ceļazīmi uz novada skatuves runas konkursu, kas notiks 30.martā. Vēlam viņiem veiksmi!

Plūdoņa diena

9. marta rīts Bauskā bija neparasts – Bauskas Centrālās bibliotēkas darbinieku rosināti daudzi baušķenieki svinēja dzejnieka Viļa Plūdoņa dzimšanas dienu. Arī mūsu skolas 5.a, 6.a, 6.b., 7.a., 8. un 9.a klašu skolēni kopā ar literatūras skolotājām I. Mašali un I. Ālmani piedalījās šajās aktivitātēs. Pa ceļam uz pilsētas “Lielo bibliotēku” skolēni apstājās Plūdoņa piemiņas vietā Saules dārzā, kur 8.klases skolniece Amanda Broka norunāja savu dzejoli “Rīts Mēmeles krastā”. Bibliotēkā visi aplūkoja Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi un balsoja par 3 labākajiem darbiem. Bibliotēkas darbinieces demonstrēja prezentāciju par Plūdoni, uzdeva viktorīnas jautājumus. Labākie atbildētāji tika arī pie balviņām – svecēm un puķu sēklām. Skolēni atzina, ka bija prieks par šo pasākumu un ir lepnums būt Plūdoņa novadniekiem.

Plūdoņa diena 2015 - 01 Plūdoņa diena 2015 - 02 Plūdoņa diena 2015 - 03

Ilustrē dzejas tēlus

gleznosanaNovada vizuālās mākslas konkursā 1.-4.klasēm „Raiņa un Aspazijas dzejas tēlu pasaulē”, kas notika 6. martā, mūsu skolas 4.a klases skolniece Laura Lakoviča Lakovica ieguvusi 2. vietu, bet 4.b klases skolniece Betija Upelniece – atzinību.

Sveicam!